Neler Yeni

Çözüldü✓ İ5 4440 ve GTX 760 Düzeltme.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
Arkadaşlar sistemimi 2014 de topladım.
Maalesef o zamandan bu yana güncelleyemedim çeşitli nedenlerden ötürü.
i4 4440.
Gigabyte H87 HD3.
Gtx 760 4GB.
8GB DDR3 Ram 1600Mhz.
Corsair Carbide 400R.
500W PSU.

Öyle yeni oyunları pek fazla oynamam.
Rekabetçi Valorant atıyorum.Monitörüm de 60Hz 1600x900 bir monitör.Benim istediğim Full HD Ultra ya da Medium 165 Hz oynamak.

Ama sistemimi bir anda yükseltmem şartlardan dolayı nişan vs mümkün değil pek fazla.

2.el olarak elimdeki parçaları çıkartıp yeni bir sistem dizmek istiyorum yine 2.el olacak şekilde üzerine biraz ekleme yapıp.Sizce bu şekilde bir sistem Valoda işi mi görür mü ? Eski sistemime oranla kıyaslamalarına filan baktığım da her türlü daha iyi tabi ama sizlerin de fikrini almak istedim.

Ryzen 5 3600 İşlemci.
Gtx 1660 Süper.
B450 Anakart.
16GB DDRR 3000Mhz Ram Dual.

Kasamdan memnun olduğum için bu bileşenler ile sistemi güncelleyeceğim.
Daha sonra tabi ki daha güncel kart işlemci ve m2 ssd vs ekleyeceğim.

Sorularım ise kısaca ;
1-Valorant da 1080P 165 Hz performans alır mıyım ?
2-Ciddi gözle görülür fark olur mu eski sistemim ile arasında ?
3-500W Psu yeterli midir ? Markasını tam hatırlamıyorum Powerbost 80 Plus galiba.
4-İleride satıp en güncel donanımları alacağım zaman 1 sene sonra filan elden çıkartabilir miyim ?
5-Bu sistemi toplarsam darboğaz yaşar mıyım ? Gördüğüm kadarıyla böyle bir sorun yok ama yine de üstadlar daha iyi bilirsiniz.
6-Hiç uğraşmayıp ekstra şartları zorlayıp Rtx 3060 ile güncel bir sistem mi kurmalıyım sizce ?

Dünden bu yana çok araştırma yaptım.
3 4 günden bu yana bir çok ekran kartı takviyesi düşündüm.Ama darboğaz vs ihtimaline karşı en iyisi işlemciyi de 2.el de olsa güncelleme fikri aklıma yattı.

Uzun oldu farkındayım.Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

omer_34

80+ Silver
hocam sıralamak gerekirse
1. evet performans alırsınız
2. fazlasıyla
3. yeterli olur
4. elden çıkartabilirsiniz
5. darboğaz yaşamazsınız
6. eğer ki durumunuz müsait değilse ve sadece valorant gibi espor tarzı oyunları oynuyorsanız kendinizi zorlamanıza gerek yok bu sistem rahatlıkla oynatır ama şu da önemli, siz bu sistemi kaç TL'ye toplayacaksınız? eğer çok fark olmaz ise kesinlikle rtx 3060 sistem toplamanızı öneririm çok daha güncel ve yüksek bi sistem olur. ama bu haliyle de yeterli. sadece ramler yetersiz en az 3200mhz ram öneririm 3600 olursa daha da iyi olur aralarında çok uçuk bi fiyat farkı olmaz

ayrıca oyun testlerini aşağıya bırakıyorum oradan oyunda alabileceğiniz performansı görebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Arkadaşlar sistemimi 2014 de topladım.
Maalesef o zamandan bu yana güncelleyemedim çeşitli nedenlerden ötürü.
i4 4440.
Gigabyte H87 HD3.
Gtx 760 4GB.
8GB DDR3 Ram 1600Mhz.
Corsair Carbide 400R.
500W PSU.

Öyle yeni oyunları pek fazla oynamam.
Rekabetçi Valorant atıyorum.Monitörüm de 60Hz 1600x900 bir monitör.Benim istediğim Full HD Ultra ya da Medium 165 Hz oynamak.

Ama sistemimi bir anda yükseltmem şartlardan dolayı nişan vs mümkün değil pek fazla.

2.el olarak elimdeki parçaları çıkartıp yeni bir sistem dizmek istiyorum yine 2.el olacak şekilde üzerine biraz ekleme yapıp.Sizce bu şekilde bir sistem Valoda işi mi görür mü ? Eski sistemime oranla kıyaslamalarına filan baktığım da her türlü daha iyi tabi ama sizlerin de fikrini almak istedim.

Ryzen 5 3600 İşlemci.
Gtx 1660 Süper.
B450 Anakart.
16GB DDRR 3000Mhz Ram Dual.

Kasamdan memnun olduğum için bu bileşenler ile sistemi güncelleyeceğim.
Daha sonra tabi ki daha güncel kart işlemci ve m2 ssd vs ekleyeceğim.

Sorularım ise kısaca ;
1-Valorant da 1080P 165 Hz performans alır mıyım ?
2-Ciddi gözle görülür fark olur mu eski sistemim ile arasında ?
3-500W Psu yeterli midir ? Markasını tam hatırlamıyorum Powerbost 80 Plus galiba.
4-İleride satıp en güncel donanımları alacağım zaman 1 sene sonra filan elden çıkartabilir miyim ?
5-Bu sistemi toplarsam darboğaz yaşar mıyım ? Gördüğüm kadarıyla böyle bir sorun yok ama yine de üstadlar daha iyi bilirsiniz.
6-Hiç uğraşmayıp ekstra şartları zorlayıp Rtx 3060 ile güncel bir sistem mi kurmalıyım sizce ?

Dünden bu yana çok araştırma yaptım.
3 4 günden bu yana bir çok ekran kartı takviyesi düşündüm.Ama darboğaz vs ihtimaline karşı en iyisi işlemciyi de 2.el de olsa güncelleme fikri aklıma yattı.

Uzun oldu farkındayım.Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.
Gtx 1660 super yerine ti alınabilir veya daha iyi alternatifler mevcut.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sıralamak gerekirse
1. evet performans alırsınız
2. fazlasıyla
3. yeterli olur
4. elden çıkartabilirsiniz
5. darboğaz yaşamazsınız
6. eğer ki durumunuz müsait değilse ve sadece valorant gibi espor tarzı oyunları oynuyorsanız kendinizi zorlamanıza gerek yok bu sistem rahatlıkla oynatır ama şu da önemli, siz bu sistemi kaç TL'ye toplayacaksınız? eğer çok fark olmaz ise kesinlikle rtx 3060 sistem toplamanızı öneririm çok daha güncel ve yüksek bi sistem olur. ama bu haliyle de yeterli. sadece ramler yetersiz en az 3200mhz ram öneririm 3600 olursa daha da iyi olur aralarında çok uçuk bi fiyat farkı olmaz

ayrıca oyun testlerini aşağıya bırakıyorum oradan oyunda alabileceğiniz performansı görebilirsiniz.

Teşekkürler hocam.Rtx 3060 sistemler hazır minimum 13.000 14.000 den başlıyor hocam.Ben bu sistemi ikinci el 6000 civarına toplayacağım.Monitör almasaydım 3400 Liraya yeni bir sistem daha mantıklıydı aslında dediğiniz gibi.
Fakat 60Hz 5ms monitör tam kabus gibi geliyor artık.Özellikle geçen net kafede 240Hz Kavisli bir monitör ile oynadıktan sonra 😂
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gtx 1660 super yerine ti alınabilir veya daha iyi alternatifler mevcut.
Tİ de alabilirim.Aralarında aşırı bir fark yok dün Youtube da izledim %3 %4 fark var.İkisinden birini alacağım.
Daha iyisi olarak verebileceğiniz tavsiye nedir peki ? Gtx 1080 de düşündüm aslında Ya da 1080 Ti ama bütçeyi zorlar gibi.Amd tarafına yazılımsal sorunlar gibi şikayetler nedeniyle pek bakmadım.

omer_34

80+ Silver
Teşekkürler hocam.Rtx 3060 sistemler hazır minimum 13.000 14.000 den başlıyor hocam.Ben bu sistemi ikinci el 6000 civarına toplayacağım.Monitör almasaydım 3400 Liraya yeni bir sistem daha mantıklıydı aslında dediğiniz gibi.
Fakat 60Hz 5ms monitör tam kabus gibi geliyor artık.Özellikle geçen net kafede 240Hz Kavisli bir monitör ile oynadıktan sonra 😂
fiyatına göre alınabilir hocam bence sizi yeterince tatmin edecektir. zaten ekran kartı diğer oyunlarıda oynatabildiği için içiniz rahat bi şekilde toplayabilirsiniz. gerçekten monitör çok fark edecektir :D şimdiden hayırlı olsun hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fiyatına göre alınabilir hocam bence sizi yeterince tatmin edecektir. zaten ekran kartı diğer oyunlarıda oynatabildiği için içiniz rahat bi şekilde toplayabilirsiniz. gerçekten monitör çok fark edecektir :D şimdiden hayırlı olsun hocam
Teşekkürler hocam.Ben de öyle düşündüm.Monitör farkı gerçekten çok gözlerim bozulacak benim monitör de.Çözünürlüğü bile Full Hd değil günümüz de 2k 4K bile yaygınlaşmışken 😂 Bir de son bir şey daha sorayım monitör demişken.Asus 1ms 165 Hz monitör alacağım Tuf Gaming VA Panel.
Sizce iyi midir ? Yoksa onda da şartları zorlayıp Ips panel mi almalıyım ?

omer_34

80+ Silver
Teşekkürler hocam.Ben de öyle düşündüm.Monitör farkı gerçekten çok gözlerim bozulacak benim monitör de.Çözünürlüğü bile Full Hd değil günümüz de 2k 4K bile yaygınlaşmışken 😂 Bir de son bir şey daha sorayım monitör demişken.Asus 1ms 165 Hz monitör alacağım Tuf Gaming VA Panel.
Sizce iyi midir ? Yoksa onda da şartları zorlayıp Ips panel mi almalıyım ?
hocam monitör konusunda pek bilgi birikimim yok isterseniz onun için ayrı bi konu açın yanlış yönlendirmeyeyim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,852
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom