Neler Yeni

Çözüldü✓ i5 7400 işlemcimi nasıl yüksek performans alabilirim

Bekowich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay özkan
merhaba arkadaşlar. yakın zamanda rx 5500 xt 8 gb ekran kartı aldım. bundan önce gtx 1050 ti kullanıyordum. halihazırda işlemcimin kötü olduğunun farkındaydım ancak ekran kartı aldıktan sonra bu büyük bi sorun haline geldi. darboğaz sorunum yok ancak ekran kartından tam olarak verim alamıyorum. işlemcimin performansını artırıcak ayar biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim. onun haricinde işlemci değişiceksem hangi model almalıyım.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Göksel
işlemciyi değişmek isterseniz anakartıda değişmeniz gerekecek i3 12100f sizin için yeterli olur bütçeniz var ise ryzen 5 5600

Maalesef ne overclock yapılabilir nede performansı yükseltilebilir ayarları ekran kartına bindirin örnek dokuları ultraya almaya çalışın vs.

Bekowich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemciyi değişmek isterseniz anakartıda değişmeniz gerekecek i3 12100f sizin için yeterli olur bütçeniz var ise ryzen 5 5600
i3 düşündüm ancak i5 yada i7 den şaşmak istemiyorum anakartımı mümkün olduğunca geç sürelerde değiştirmek isterim zamanının iyi anakartlarından
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef ne overclock yapılabilir nede performansı yükseltilebilir ayarları ekran kartına bindirin örnek dokuları ultraya almaya çalışın vs.
bi arkadaşım ssd alman gerekiyor bu fps kayıpları ondan falan demişti sizce doğrumudur ?

i3 düşündüm ancak i5 yada i7 den şaşmak istemiyorum anakartımı mümkün olduğunca geç sürelerde değiştirmek isterim zamanının iyi anakartlarından
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi arkadaşım ssd alman gerekiyor bu fps kayıpları ondan falan demişti sizce doğrumudur ?
Ssd fps arttırmaz belki drop oluyorsa onu çözer fps artması için mecburen işlemci,ekran kartı,ram yenilenmesi gerekir.

Top Bottom