Neler Yeni

i5 9600k ile rtx 2080ti dar boğaz olur mu

neptyzon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
kerem koçak
merhabalar arkadaşlar kendi topladığım sistemim var evimde fakat ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum çünkü ısındığı zaman kendini kapatıyor ve hiç bir işlem yapmıyor soğudu zaman açılıyor saçma sapan bir şeyler yapıyor pc gücünü kesiyor görüntü gelmiyor garantisi olmadığından dolayı servise veremedim internetten araştırdım ama fakat bir çözüm bulamadım ondan dolayı işlemcim i5 9600k ve eski ekran kartım gtx 1080 di şimdi rtx 2080ti almak istiyorum yurt dışından gelecek tabi korona virüsü biterse bitmezse eğer TÜRKİYE'DEN kendim alacağım ondan dolayı foruma yazıyorum burada bilgi arkadaşlar bana yardımcı olucağına inanıyorum sizin tavsiyelerinizi istiyorum.

Ramazan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ramazan
merhabalar arkadaşlar kendi topladığım sistemim var evimde fakat ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum çünkü ısındığı zaman kendini kapatıyor ve hiç bir işlem yapmıyor soğudu zaman açılıyor saçma sapan bir şeyler yapıyor pc gücünü kesiyor görüntü gelmiyor garantisi olmadığından dolayı servise veremedim internetten araştırdım ama fakat bir çözüm bulamadım ondan dolayı işlemcim i5 9600k ve eski ekran kartım gtx 1080 di şimdi rtx 2080ti almak istiyorum yurt dışından gelecek tabi korona virüsü biterse bitmezse eğer TÜRKİYE'DEN kendim alacağım ondan dolayı foruma yazıyorum burada bilgi arkadaşlar bana yardımcı olucağına inanıyorum sizin tavsiyelerinizi istiyorum.
Yok sıkıntı olmaz

ventioNN

80+ Platinum
darboğaz yapmaz ama o ekran kartının hakkı o işlemci değil haberin olsun

OnuriS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Onur Mantar
Bence olur Dünyanın En güçlü ekran kartı olan RTX 2080ti 'ı böyle bir işlemciyle birlikte kullanma bence en az Ryzan 7 yada İ9 falan seç işlemcini

neptyzon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
kerem koçak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence olur Dünyanın En güçlü ekran kartı olan RTX 2080ti 'ı böyle bir işlemciyle birlikte kullanma bence en az Ryzan 7 yada İ9 falan seç işlemcini
şuanlık ekran kartı bütçemi yaptım işlemci içinde sonrada ayarlıcam ondan dedim yapar mı diye i9 almak bende istiyorum fakat ikisi aynı anda olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
ömer yaşar
istersen bu siteden darboğaz testi yapabilirsin ama o ekran kartına o işlemci düşük kalmış. Üst model işlemci kullamanı tavsiye ederim

neptyzon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
kerem koçak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dar
istersen bu siteden darboğaz testi yapabilirsin ama o ekran kartına o işlemci düşük kalmış. Üst model işlemci kullamanı tavsiye ederim
dar boğaz yüzdesi %18.17 çıktı bu fazla yapmaz demek anlamına geliyor tam olarak.

dar boğaz.jpg

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,836
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
1080P çözünürlüğün altında oyun oynamaya çalışırsan evet darboğaz olur. O ikiliyi en azından 2K da kullanmak gerekli.

neptyzon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
kerem koçak
dostum güç kaynağından da yapabilir dar boğaz yapmaz ancak çok performanslı kullanamzsın
güç kaynağı 850w gold+ baktım ondan olabilir diye çok yüksek yani

neptyzon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
kerem koçak
1080P çözünürlüğün altında oyun oynamaya çalışırsan evet darboğaz olur. O ikiliyi en azından 2K da kullanmak gerekli.
monitör 1080 destekli onu da mı değiştirmek gerek.
baştan pc topluyum ben en iyisi

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,836
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
monitör 1080 destekli onu da mı değiştirmek gerek.
baştan pc topluyum ben en iyisi
Maalesef 2K bir monitör olmadan RTX 2080 Tİ fazla gelecektir. Dilersen daha düşük bir ekran kartı alıp monitör değiştirmeyebilirsin, mesela RTX 2070 Super çok iyi olur :)

Top Bottom