Neler Yeni

Çözüldü✓ i7 9700k - z390 aorus master - coreliquid 360r aşırı ısınma problemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan Yoğurtcu
merhabalar arkadaşlar iyi günler. normalde böyle sorunları çözebiliyorum ama bunu bir türlü beceremedim. başlıktaki üç arkadaş bana cehennem sıcağı yaşatıyor biosta dahi. bağlantıları doğru yaptığımı düşünüyorum. radyatör fanları cpu fan kısmına bağlı. önceden cpu-opt bölümüne bağlı idi yine aynı sorun vardı. sys fan5 pump bölümünde ise işlemciye temas eden bölümün güç kablosu yer alıyor. sistem boşta dahi bu sıcaklıklarda çalışıyor. termal macunlar yenilendi, bios güncellendi ama sorun hala devam ediyor. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

not olarak iliştireyim sistem yanlış ölçmüyor gerçekten de sıcaklıklar bu şekilde. araştırdığım konularda bu tarz yorumlar görmüştüm ona istinaden ekleme gereği duydum.

tekrar bir ekleme yapma gereği duydum. sistemi toplayan ben değilim. bu kasayı toplayan arkadaşımız radyatör fanlarını dışa hava verecek şekilde montajlamış. tam tersi mi olması gerekli bilemiyorum. 2 borudan 1 tanesi full sıcak diğerinde hiçbir eylem yok. kasadan dışarı doğru bir sıcak hava üflemesi de gerçekleşmiyor. ayrıca borularda pump ile alakalı bir eylem gerçekleşmiyor sanırım. dokununca ne bir oynama var ne bir titreme ne başka bir şey. olduğu gibi düz ve sıcak duruyor. dediğim gibi diğer boru ise sıfır işlev gibi görünüyor şimdilik.

Ekler

• photo_2023-07-07_14-21-32.jpg
    photo_2023-07-07_14-21-32.jpg
    165.9 KB · Hit: 21
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan Yoğurtcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
termal macun erir mi sorusuna cevaplar yağarken buna hiçbir şey gelmiyor verimli bir forummuş teşekkür ediyorum 🤠

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
836
İsim
Burak
termal macun erir mi sorusuna cevaplar yağarken buna hiçbir şey gelmiyor verimli bir forummuş teşekkür ediyorum 🤠
:) dostum öncelikle iyi forumlar pompa hızın, fan hızın ve core voltajın olması gerektiği gibi duruyor eğer macunuda yenilediysen ve temasıyla alakalı sorun yoksa belki soğutucunun sıvısıyla alakalı sorun olabilir ya da işlemcinle alakalı da olabilir.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Servise gönder kronik sorunlu soğutucu.

İsteyen istediği konuya yorum yazar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan Yoğurtcu
Servise gönder kronik sorunlu soğutucu.

İsteyen istediği konuya yorum yazar.
evet isteyen istediği yere istediği şeyi yazabilir bunda bir problem yok. nispeten daha daha önemli teknik detay gerektiren konular daha boş duruyor. bu bir eleştiridir. forum kullanıcıları daha basit konular üzerinde yorumlaşmayı seviyorlar sanırsam :)

:) dostum öncelikle iyi forumlar pompa hızın, fan hızın ve core voltajın olması gerektiği gibi duruyor eğer macunuda yenilediysen ve temasıyla alakalı sorun yoksa belki soğutucunun sıvısıyla alakalı sorun olabilir ya da işlemcinle alakalı da olabilir.
muhtemelen hocam benim de aklıma başka bir sorun gelmiyor artık. çöpe atma vakti gelmiş :)

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
evet isteyen istediği yere istediği şeyi yazabilir bunda bir problem yok. nispeten daha daha önemli teknik detay gerektiren konular daha boş duruyor. bu bir eleştiridir. forum kullanıcıları daha basit konular üzerinde yorumlaşmayı seviyorlar sanırsam
Böyle saçma eleştiri olmaz. Eleştiri bile değil. Senin konun daha önemli değil. Daha az teknik detay, bilgi ve tecrübe gerektiren konuya daha fazla kişinin yazması da olması gerekendir.

Yani insanların bilgisi yoksa size yardım edemiyorsa ne yazacak senin konuna? Zorla menemen tarifi mi yazsınlar?
Daha 1 saat olmamış forum ölmüş diye ağlamaya başlamışsın.
Sana sorunun çözümünü yazdım okumamışsın bile. Kronik sorunlu ürün msi'a gönder. Attığım linke bir zahmet tıkla da oku madem çok yardım istiyorsun.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
836
İsim
Burak
Böyle saçma eleştiri olmaz. Eleştiri bile değil. Senin konun daha önemli değil. Daha az teknik detay, bilgi ve tecrübe gerektiren konuya daha fazla kişinin yazması da olması gerekendir.

Yani insanların bilgisi yoksa size yardım edemiyorsa ne yazacak senin konuna? Zorla menemen tarifi mi yazsınlar?
Sana sorunun çözümünü yazdım okumamışsın bile. Kronik sorunlu ürün msi'a gönder. Attığım linke bir zahmet tıkla da oku madem çok yardım istiyorsun.
Dostum sende arkadaşı çocuk azarlar gibi neden laf yapıyorsun düzgünce anlatabilirsin.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
E düzgünce anlatıyoruz işte. İnsanlar saçma eleştiri yaparsa her türlü tepkiyi toplar. Tepki almaktan çekinen varsa konusuyla alakasız saçma yorum yapmasın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan Yoğurtcu

Sana sorunun çözümünü yazdım okumamışsın bile. Kronik sorunlu ürün msi'a gönder. Attığım linke bir zahmet tıkla da oku madem çok yardım istiyorss
isteyen istediği yere yazabilir diyorsun, isteyenin istediği eleştiriyi yapmasına karşısın. ben de sana sormayacağım elbette neyi eleştireceğimi. burada bir yetkin var mı ? var ise karşılığı nedir diye sorayım sana. eğer böyle bir durum varsa insanlarla böyle iletişime geçmemeni tavsiye ederim. ben günde yüzlerce insanla baş ediyorum. bunu bir iş olarak yapıyorsan üslubun düzelsin. böyle bir durum da yoksa sırf hoşuna gitmedi diye tepeden tepeden görme insanların problemini derdini. isteyen istediği şeyi eleştirir. sana hoş gelmemesi de kimsenin umurunda değil. hayırlı akşamlar.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
evet isteyen istediği yere istediği şeyi yazabilir bunda bir problem yok. nispeten daha daha önemli teknik detay gerektiren konular daha boş duruyor. bu bir eleştiridir. forum kullanıcıları daha basit konular üzerinde yorumlaşmayı seviyorlar sanırsam :)
Teknik detayları bilen üyeler perma banlı şuan. Daha fazla detaya girmeyeceğim anlayan anladı...

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan Yoğurtcu
E düzgünce anlatıyoruz işte. İnsanlar saçma eleştiri yaparsa her türlü tepkiyi toplar. Tepki almaktan çekinen varsa konusuyla alakasız saçma yorum yapmasın.
ayrıca evet benim eleştirim hiçbir bilgisi olmayan insanların dahi basit mevzulara fikir belirtmesini içeriyor. kendi derdim en büyüğü diye bir şey dememişim bile. yani burada bir topluluk var ve bu topluluğun nelere daha yoğun şekilde yöneldiğine dair bir gözlem. bunu da eleştiri olarak yansıttım. ağababa gibi atar yapıyorsun boş boş.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
836
İsim
Burak
Bence bu kadar agresif olma biraz daha sakin cevap ver ya da vermemeye çalışmalısın.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
E sen istediğin yere istediğin gibi yapıyorsun ben de yapıyorum niye rahatsız oldun.
Kendi konunu başkalarınınkinden üstün/önemli görüp 1 saat içinde cevap gelmedi diye millete sallarsan sanki sana paralı hizmet veriyorlarmış da anında mesaj yazmak zorundalarmış gibi o zaman eleştiriyi alırsın. Önce kendinin ne kadar egoist olduğunu bir anla yaptığın yorumdan sonra başkasına akıl ver.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,067
Üyeler
140,760
Son üye
Burak.aep
Top Bottom