Neler Yeni

i9 14900KF işlemci için nasıl bir soğutma lazım? 10K+ soğutucuya bile okeyim...

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
9000x3d alırsınız çıkınca.
9800x3d aslında benim için çok uygun bir işlemci olacak gibi ama ufak bir eksik var... 💸💸💸
(para yok)
Zaten seneye falan almayı düşünüyorum o zamana kadar durum nasıl olursa bakarım. Belki 7950x3d düşünebilirim fiyatlar düşerse.
Konuyu dağıtmayalım seneye konu açarım zaten 😀

AxellQR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Akif
Aynen zaten satışa çıktı ama yayılmadı. Özellikle Türkiye de çok az var ama 1 ay sürmez ulaşılabilir duruma gelmesi. Ben de çok beğendim bu işlemcinin performansını İleride Upgrade yaparsam bunu alacağım muhtemelen
1 ay bile sürmez çıkması tahminimce
tas catlasa 1 2 ay

Arkadaşlar, Ryzen 9 9550X ürünü glocalzone diye bir yerden, almanyadan(Amerika, Almanya gibi ülkelerde satışı var.) getirteceğim. 100 usd'ye yakın komisyon ve getiren kişiye vereceğim ekstra ücreti var. Ürün şuan 630$ ve toplam ödeyeceğim 800$'a geliyor.

Ürün sağlam gelir mi? Getiren kişi iyi niyetli olur mu? bilmiyorum. Kesinlikle bu şekilde al veya alma diye önerisi olan var mıdır?

EDIT: Ürün elime 20 günde ulaşıcak

Son düzenleme:

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Alma hocam bayağı pahalıya denk geliyor. Ayrıca ordan buraya gelene kadar Türkiye'de de çıkmış olur büyük ihtimalle. Birkaç haftası var en fazla değmez

AxellQR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Akif
Alma hocam bayağı pahalıya denk geliyor. Ayrıca ordan buraya gelene kadar Türkiye'de de çıkmış olur büyük ihtimalle. Birkaç haftası var en fazla değmez
TR fiyatı 30-32bin civarı, satış yapmıyorlar ama siteye o şekilde fiyat yazmışlar. Vatan bilgisayar gibi yerlerde o civarlarda. Yurtdışından getirsem çok daha ucuza geliyor. Gümrük vs hiç para ödemeyeceğim.

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
TR fiyatı 30-32bin civarı, satış yapmıyorlar ama siteye o şekilde fiyat yazmışlar. Vatan bilgisayar gibi yerlerde o civarlarda. Yurtdışından getirsem çok daha ucuza geliyor. Gümrük vs hiç para ödemeyeceğim.
hocam değişecek az sabredin tam piyasaya çıkmadı Türkiyede o yüzden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar, Ryzen 9 9550X ürünü glocalzone diye bir yerden, almanyadan(Amerika, Almanya gibi ülkelerde satışı var.) getirteceğim. 100 usd'ye yakın komisyon ve getiren kişiye vereceğim ekstra ücreti var. Ürün şuan 630$ ve toplam ödeyeceğim 800$'a geliyor.

Ürün sağlam gelir mi? Getiren kişi iyi niyetli olur mu? bilmiyorum. Kesinlikle bu şekilde al veya alma diye önerisi olan var mıdır?

EDIT: Ürün elime 20 günde ulaşıcak
alma bence

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Biraz bekleyin fiyatları oturuşsun hocam. İlla alacaksanız durduramam tabi

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Herkes i9 14th işlemcileri için aşırı ısınma sorunu olduğunu yazmış.
Youtube'dan baktığımda yurtdışında da birsürü ısınmasıyla ilgili videolar var.
Isınması büyük problem ama performansına ve İntel olmasına güvendiğim için başka işlemci düşünmüyorum.

Bu güneş gibi ısınan işlemciye nasıl bir soğutucu sistem kurabiliriz? Bütçe sınırlaması yok çünkü ısınıp performans kaybettikten sonra

böyle bir işlemci almanın anlamı yok diye düşünüyorum. Tam performans ve düşük ısı istiyorum. Bilgisi olan arkadaşları yorumlara davet ediyorum. :blobdance:
Yeni nesili bekle.

Bak imzadaki sisteme i9 var bende soğutman imkansız eğer full performans istersen. Anlık 100 derece oluyor termal kısma yapıyor üzerin ek olarak hala mavi ekran sorunu bazen oluyor. Tamamen bozuk bir işlemci o kadar diyim.

AxellQR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Akif
Yeni nesili bekle.

Bak imzadaki sisteme i9 var bende soğutman imkansız eğer full performans istersen. Anlık 100 derece oluyor termal kısma yapıyor üzerin ek olarak hala mavi ekran sorunu bazen oluyor. Tamamen bozuk bir işlemci o kadar diyim.
Hocam Ryzen 9 9550X almaya karar verdim, intel i9 14th cidden çok sıkıntılıymış.
Türkiyede satışı yok, almanyadan ücreti karşılığında birisi getirecek bana. 29.100 TL'ye geliyor.
Almak isteyen başka birileri olursa, bana getiren arkadaşa iletebilirim size de getirir.
Fakat kendisini tanımıyorum, tamamen her şey sizin sorumluluğunuzda. Kendim için bu riski alıyorum.

hocam değişecek az sabredin tam piyasaya çıkmadı Türkiyede o yüzden

alma bence
Hocam öncelikle tavsiyeniz ve öneriniz için çok teşekkür ederim.
Şuan Ryzen 9 7950x 18-20k civarı.
Yeni çıkan Ryzen 9 9550X muhtemelen 30k'ya yakın bir fiyatı olur.
Ben getirecek kişiyle anlaştım, 29.100 TL'ye getiriyor.

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam Ryzen 9 9550X almaya karar verdim, intel i9 14th cidden çok sıkıntılıymış.
Türkiyede satışı yok, almanyadan ücreti karşılığında birisi getirecek bana. 29.100 TL'ye geliyor.
Almak isteyen başka birileri olursa, bana getiren arkadaşa iletebilirim size de getirir.
Fakat kendisini tanımıyorum, tamamen her şey sizin sorumluluğunuzda. Kendim için bu riski alıyorum.

Hocam öncelikle tavsiyeniz ve öneriniz için çok teşekkür ederim.
Şuan Ryzen 9 7950x 18-20k civarı.
Yeni çıkan Ryzen 9 9550X muhtemelen 30k'ya yakın bir fiyatı olur.
Ben getirecek kişiyle anlaştım, 29.100 TL'ye getiriyor.
Hocam biraz dinler misiniz bizi? AMD piyasa fiyatlarını belirledi zaten. 650 dolar ile başlayacak fiyatlar. Türkiye de en fazla 20-25k eder. Biraz sabret piyasa otursun. Şuan hem fazla para veriyorsun hem de büyük risk alıyorsun. Lütfen bana güvenin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,666
Üyeler
156,370
Son üye
yuusfk
Top Bottom