Neler Yeni

İçerikteki bilgisayar f/p olarak nasıl sizce?

nyjahH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mert
Arkadaşlar öncelikle iyi günler, kullandığım dizüstü bilgisayarın bozulması üzerine acil bir şekilde bilgisayara ihtiyacım olduğundan fikirlerinizi almak istiyorum. Kasa olarak 6000 tl bandında ekran olarakta 1500 bandı dersek 7500 tl bütçem var.
Şu bilgisayar gözüme çarptı fakat taksit faiziyle 6900 tl ye denk geliyor. Bu bin tl kadar bütçemi açıyor sizce bu bütçe fazlılığına değer mi yoksa daha iyi bir bilgisayar var mı? Link: https://www.itopya.com/da-sistem-am...b-16gb-ddr4-500gb-nvme-ssd-gaming-bilgisayar/
Ekran içinde AOC 24" C24G1 dikkatimi çekti fiyat aralığı 1500 civarı.
Fikir ve görüşleriniz için teşekkürler.

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
829
İsim
Adem
Oyun amaçlı mı bakıyorsunuz ? İçerik üreticisi veya mühendis misiniz? Yoksa daha farklı bir amaçla mı bakıyorsunuz?

nyjahH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun amaçlı mı bakıyorsunuz ? İçerik üreticisi veya mühendis misiniz? Yoksa daha farklı bir amaçla mı bakıyorsunuz?
Sadece oyun amaçlı toplayacağım. Oynadığım oyunlarda genel olarak fazla performaslı oyunlar değil fakat toplamışken belki başka oyunlara da göz kırpabileceğim ortaseviyeli bir sistem olmasını isterim. (güncel olarak pubg, cs:go, volarant oynuyorum)

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Sadece oyun amaçlı toplayacağım. Oynadığım oyunlarda genel olarak fazla performaslı oyunlar değil fakat toplamışken belki başka oyunlara da göz kırpabileceğim ortaseviyeli bir sistem olmasını isterim. (güncel olarak PUBG, cs:go, volarant oynuyorum)
Güncel oyunların üstesinden gelebilecek bir sistem. Sorun çıkmaz.

nyjahH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o monitörün en ucuz olduğu site itopya https://www.itopya.com/aoc-238-24g2u-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-gaming-monitor-/
bence hazır bir sistem için normal bir fiyat çokta ucuz değil ama alınabilir.
https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/ bu linkteki ile sizin attığınız arasında hangisini tercih ederdiniz? ips ve va panel arasındaki farkları bilmiyorum hangisi daha iyi fikrim yok pek

Muratac4r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Murat salih acar

Arkoomen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Arkın Bayram
Arkadaşlar öncelikle iyi günler, kullandığım dizüstü bilgisayarın bozulması üzerine acil bir şekilde bilgisayara ihtiyacım olduğundan fikirlerinizi almak istiyorum. Kasa olarak 6000 TL bandında ekran olarakta 1500 bandı dersek 7500 TL bütçem var.
Şu bilgisayar gözüme çarptı fakat taksit faiziyle 6900 TL ye denk geliyor. Bu bin TL kadar bütçemi açıyor sizce bu bütçe fazlılığına değer mi yoksa daha iyi bir bilgisayar var mı? Link: https://www.itopya.com/da-sistem-AM...b-16gb-ddr4-500gb-nvme-SSD-gaming-bilgisayar/
Ekran içinde AOC 24" C24G1 dikkatimi çekti fiyat aralığı 1500 civarı.
Fikir ve görüşleriniz için teşekkürler.
Monitore 24g2u oneririm

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
829
İsim
Adem
Fiyatına göre iyi bir sistem bence. Şuan o banttaki en performanslı sistem 6200tl ile el capitan (incehesap). Eğer rtx sizin için çok önemli değilse (her ne kadar önemli bir teknoloji olsa da 2060 sağlıklı bir şekilde bunu yansıtacak güçte değil o yüzden bence önemsemeyin) ona da bakabilirsiniz . Kas gücü (FPS) olarak rtx2060 ve rx5600xt birbirine çok yakın kartlar bildiğim kadarıyla. Bu sebeple ham 3600mhz ram hızından yararlanmak hem de 300tl daha ucuza almak için el capitanı tercih ederdim ben. M2 SSD / sata3 SSD farkı burda dezavantaj oluyor. Ama gaming PC için M2 SSD günümüz koşullarında pek de önemli değil. Anakartınız desteklesin, ilerde fark yaratacak boyutlara gelince alıp yakarsınız . Benim tercihim el capitan olurdu ama bunları göz önünde bulundurarak sizin tercih yapmanız daha doğru olur.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Fiyatına göre iyi bir sistem bence. Şuan o banttaki en performanslı sistem 6200tl ile el capitan (incehesap). Eğer rtx sizin için çok önemli değilse (her ne kadar önemli bir teknoloji olsa da 2060 sağlıklı bir şekilde bunu yansıtacak güçte değil o yüzden bence önemsemeyin) ona da bakabilirsiniz . Kas gücü (FPS) olarak rtx2060 ve rx5600xt birbirine çok yakın kartlar bildiğim kadarıyla. Bu sebeple ham 3600mhz RAM hızından yararlanmak hem de 300tl daha ucuza almak için el capitanı tercih ederdim ben. M2 SSD / sata3 SSD farkı burda dezavantaj oluyor. Ama gaming PC için M2 SSD günümüz koşullarında pek de önemli değil. Anakartınız desteklesin, ilerde fark yaratacak boyutlara gelince alıp yakarsınız . Benim tercihim el capitan olurdu ama bunları göz önünde bulundurarak sizin tercih yapmanız daha doğru olur.
El capitanda itopyadakine göre PSU dan vs. Bir tık kısılmış çok değil ama 300 TL ye değer bence 🧐

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,381
Üyeler
153,545
Son üye
fflese
Top Bottom