Neler Yeni

İdarelik 2. el iPhone 6 16 GB alınır mı?

tamer oyunda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,645
İsim
-
Şu an Galaxy J5 kullanıyorum. 7. yılına girdiği için rezalet bir telefona dönüştü.
Hepsiburada'daki Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyası ile J5'i 250 TL'ye satıp yaklaşık 1-1,5 yıl kullanım için idarelik Hepsiburada üzerinden 1000 TL'ye iPhone 6 16 GB alınır mı?

şahin doğan

80+ Platinum
alınmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali kuş
1-1,5 yıl götürmez. Bir de 16GB asla alınmaz, sistem uygulamalarına bile yetmiyor. Whatsapp, YouTube yükleseniz bitti geçmiş olsun.
Bende iPhone 6 16 GB 8 yıllık. İOS 12.5.5 sürümünden sonra güncelleme almadığından içine çok sayıda uygulama yüklenebiliyor. Çünkü İOS 12.5.5 sürümünden sonra 4-4.5 GB güncelleme gelmedi iPhone 6’ya. Mesela iPhone 6s 16 GB olsaydı, iOS 15.5 aldı. Hafızada 2-3 GB Boşluk kalıyor. Ama iPhone 6 16 GB da bu 8-9 GB boşluk olarak bize kalıyor 3-4 GB’lık güncelleme almadığı için. Bu şekilde 7 ay kullandım herhangi bir hafıza sorunu yaşamadım. Sadece arada bir fotoğrafları PC’ye yedekliyordum o kadar. Whatsapp, İnstagram, Spotify gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Tam 7 ay kullandım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani 5-6 ay idare edilir. Yalnız, kronik Wi-fi, Bluetooth, GPS anten sorunu mevcut mu ve bataryanın iyi bir muadil ile değiştirilip değiştirilmediğine kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Bende iPhone 6 16 GB 8 yıllık. İOS 12.5.5 sürümünden sonra güncelleme almadığından içine çok sayıda uygulama yüklenebiliyor. Çünkü İOS 12.5.5 sürümünden sonra 4-4.5 GB güncelleme gelmedi iPhone 6’ya. Mesela iPhone 6s 16 GB olsaydı, iOS 15.5 aldı. Hafızada 2-3 GB Boşluk kalıyor. Ama iPhone 6 16 GB da bu 8-9 GB boşluk olarak bize kalıyor 3-4 GB’lık güncelleme almadığı için. Bu şekilde 7 ay kullandım herhangi bir hafıza sorunu yaşamadım. Sadece arada bir fotoğrafları PC’ye yedekliyordum o kadar. Whatsapp, İnstagram, Spotify gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Tam 7 ay kullandım.
Ben de 2. telefon olarak bir süre 16GB 5S kullandım. iOS 12.5.5.
Whatsapp geçmişim çok fazla yer kapladığı için sorun yaşatıyordu. Whatsapp ve YouTube haricinde bir uygulama kuramıyordum. Devamlı bir şeyler silmek gerekiyordu. Instagram'ı zaten sürekli kastığı için silmiştim. Twitter iOS sürümü eskidiği için kullanılmıyordu. Spotify'da ise offline dinleme yapamıyordum yer sıkıntısı nedeniyle. 16GB artık günümüzde çok zorlar. 1-1,5 yıl idarelik kullanım için 6S alması daha iyi olur. 5S ve 6'ların uygulama destekleri de çoğunlukla kesildi. En son bozuldu da kurtuldum, artık dışarda tek telefon + tablet şeklinde gidiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali kuş
Ben de 2. telefon olarak bir süre 16GB 5S kullandım. iOS 12.5.5.
Whatsapp geçmişim çok fazla yer kapladığı için sorun yaşatıyordu. Whatsapp ve YouTube haricinde bir uygulama kuramıyordum. Devamlı bir şeyler silmek gerekiyordu. Instagram'ı zaten sürekli kastığı için silmiştim. Twitter iOS sürümü eskidiği için kullanılmıyordu. Spotify'da ise offline dinleme yapamıyordum yer sıkıntısı nedeniyle. 16GB artık günümüzde çok zorlar. Uygulama destekleri de çoğunlukla kesildi. En son bozuldu da kurtuldum, artık dışarda tek telefon + tablet şeklinde gidiyorum.
Zaten çok rahat kullanılmaz. Bu konu hem fikirim. Ancak mecbur kalınırsa idare edilebiliyor. Bende 7 ay önce ekonomik problemlerden bu cihazı kullanmak zorunda kaldım. Yani bir şekilde idare edilebiliyor. Ama tabii kısa vadeli bir kullanım olduğunu unutmamak lazım. Kurulmayan uygulamalara gelince, eğer Apple kimliğinizle daha üst sürüm mesela iOS 14 sürümü yüklü bir cihazda iPhone 6’da desteği kaldırılmış uygulamayı yükleyip kitaplığınıza eklerseniz, iPhone 6’da yüklemeye izin veriyor APP Store. Twitter şuan desteklenmiyor diyorlar. Benim iPhone 6’da yüklü ve çalışıyor. Sadece en günceli değil.

Kadir_1987

80+ Silver
Şu an Galaxy J5 kullanıyorum. 7. yılına girdiği için rezalet bir telefona dönüştü.
Hepsiburada'daki Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyası ile J5'i 250 TL'ye satıp yaklaşık 1-1,5 yıl kullanım için idarelik Hepsiburada üzerinden 1000 TL'ye iPhone 6 16 GB alınır mı?
Emin ol elindeki telefondan daha da rezalet bir telefon oldu.
Çünkü artık tarihi eserler ile yarışıyor ;)
Paranı çöpe atmaya değmez.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Sınav senen mi? 1-1.5 yıl sadece iletişim için idare eder, alabilirsin. Genelde tuşlu telefonda tercih ederler ancak tabii onda WP yok.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Alınmaz. Para biriktirip idarelik olmayan bir şey alın.

Cimbomlu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kayra Onat
idarelik bile olsa alınmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Mert
Alınmaz minimum 6s bak yada huawei p20 bak ikinci el 6s ve 7 den bile daha performanslı olur hemde daha uyguna denk gelir

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Mevcut 6s kullanıyorum sarj ve hafızası yetmiyor bende telefon değiştireceğim anladığın değmez

Top Bottom