Neler Yeni

İkinci Ekran Hakkında

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
Mehmet
Herkese selamlar, 2. bir ekran almayı düşünüyorum uzun bir süredir ancak yeterli bilgim yok ve genel olarak fikirlerinize ihtiyacım var.
Sistemim 12100f, asus dual 2060, 16gb, ekranım gigabyte g24f-2

İlk endişem renk uyumu. Ana ekranım güzel bir ekran, iyi renk üretiyor ancak 2. alacağım ekran ips de olsa bu kadar kaliteli bir panel olmayacaktır. Diğer ekran yanında çok sırıtır mı?
Benzer olarak ekran hızları farklı olacak, biri 180hz iken diğeri muhtemelen 75hz olacak. 2 katından yüksek bir değer, genel olarak uyum sorunları yaşar mıyım?
İşlemcim oyun odaklı iyi olsa da multi tasking için zayıf kalıyor. Diğer ekranda hiçbir şey açık olmasa dahi wallpaper engine çalışacaktır masaüstünde, normalde oyun odaklıyken duracak şekilde ayarlı. Performans sorunları yaşatır mı?
Ayrıca cs oynarken ekrana gelen steam bildirimlerini 2. ekrana yönlendirebilir miyim?

Genel olarak aklımdaki sorular bunlar, bunlar ve sizin deneyimlerinizle 2. bir ekranın ne gibi avantaj ve dezavantajları olur? Nelere dikkat etmek gerekir?

Kerem gök

80+ Silver
performansta bi fark tabii ki olur ama çok düşürmez, hz farkını da yan ekranda oyun falan oynamadığın sürece fark etmezsin. cs oynarken ise steam bildirimlerini 2. ekrana alamazsın

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
performansta bi fark tabii ki olur ama çok düşürmez, hz farkını da yan ekranda oyun falan oynamadığın sürece fark etmezsin. cs oynarken ise steam bildirimlerini 2. ekrana alamazsın
Tahmini ne kadar performans farkı bekleyebiliriz? Her oyun açtığımda 2. monitörü kapatmak hem zahmetli olur hem işlevselliği öldürür. Ayrıca win11 kullanıyorum, hiç 2. ekran kullanmadığım için belki saçma bir soru olacak ancak stabil çalışmasını istiyorum sistemin, takılma, çökme vs oluşsun istemiyorum böyle bir sorun yaşanır mı?

Kerem gök

80+ Silver
Tahmini ne kadar performans farkı bekleyebiliriz? Her oyun açtığımda 2. monitörü kapatmak hem zahmetli olur hem işlevselliği öldürür. Ayrıca win11 kullanıyorum, hiç 2. ekran kullanmadığım için belki saçma bir soru olacak ancak stabil çalışmasını istiyorum sistemin, takılma, çökme vs oluşsun istemiyorum böyle bir sorun yaşanır mı?
takılma çökme falan olmaz, ekran kartın cs için falan yeteri kadar güçlü olduğundan dolayı o farkı görmezsin bile. farkı ekran kartını sömüren oyunlarda görmeye başlarsın

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
takılma çökme falan olmaz, ekran kartın cs için falan yeteri kadar güçlü olduğundan dolayı o farkı görmezsin bile. farkı ekran kartını sömüren oyunlarda görmeye başlarsın
Sağ olun hocam

Top Bottom