Neler Yeni

İkinci el ekran kartı alacağım alırken nelere dikkat etmeliyim?

OUTRA

80+
Arkadaşlar sıfır alacak bütçem olmadığı için ikinci el ekran kartı alacağım, 1650 super yeterli ve buldum da. Ama ürünün faturası yokmuş, garantisi bitmiş bir ürünün faturasının olmaması sıkıntı yaratır mı? Ayrıca alırken nelere dikkat etmeliyim? Kandırmayı çalıştığını nasıl anlayabilirim karşı tarafın? (ekran kartı nezdinde)

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
856
İsim
umut şahin
Arkadaşlar sıfır alacak bütçem olmadığı için ikinci el ekran kartı alacağım, 1650 super yeterli ve buldum da. Ama ürünün faturası yokmuş, garantisi bitmiş bir ürünün faturasının olmaması sıkıntı yaratır mı? Ayrıca alırken nelere dikkat etmeliyim? Kandırmayı çalıştığını nasıl anlayabilirim karşı tarafın? (ekran kartı nezdinde)
knknm en iyisi 1660 al

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Berk
Ekran kartımı 2.el aldım. Furmark testi yaptır. Eğer içi açıldıysa güvenlik bandrolü yoktur. Vidalar ile oynanmamış olması gerekmekte. İçi açılıp çok temiz bir kart da olabilir. Furmark testinde sıcaklığa ve ne kadar fan açtığına bak. Çok fan açmasın, ne kadar fan açarsa o kadar ısınıyor demektir.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,915
İsim
Hamza Ziya Üstün
Testlerini yaptırıp video isteyin mümkünse yanına gidip yaptırın. Faturanın vs olmaması çok sıkıntı olmaz. Kartı alırken fiziki hasar vs var mı kontrol edin

NZXT

80+ Bronze
İkinci el sıkıntı bir tık sen şimdi alırsın kartı 2 aya görüntü vermez bilemessin riskli iş. Bütçe arttırıp sıfır baksanız daha iyi olur.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
Hocam birde karti koklayin icini yanik kokusu gibi birsey varmi diye

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli

OUTRA

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben olsam görmeden 2.el ekran kartı almam ama siz bilirsiniz
sahibinden sitesinde param güvende ile almayı düşünüyorum, sorun çıkarsa iade edebiliyorum 24 saat içinde. yine de bir sakınca görüyorsanız paylaşmanızı isterim

oktayxkaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
701
İsim
Oktay
İlgilendiği Kategoriler
PC ve Telefon
Instagram
https://www.instagram.com/oktyky/
Discord
oktay#3037
Alcaksan çok eski kart alma güvenlik bandı, ısı değerleri ve üstündeki elektronik bileşenlerde renk atması var mı bak kokla al gel bu kadar basit

Mertutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mert Tutal
bahsetmiş olduğunuz model performansı bakımından mining yapılmış olma ihtimalini ortadan kaldırıyor bence. geriye tamir görüp görmediği, bir arızası olup olmadığı kısmı kalıyor. satıcıya termal macun değişimi vs herhangi bir sebepten içinin açılıp açılmadığını sorun ve furmark testi yapıp sonuçları sizinle paylaşmasını isteyin.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
sahibinden sitesinde param güvende ile almayı düşünüyorum, sorun çıkarsa iade edebiliyorum 24 saat içinde. yine de bir sakınca görüyorsanız paylaşmanızı isterim
Param guven ila alacaksaniz sanmiyorum cok sorun olacagini. Param guvende saticidan cok aliciyi koruyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,086
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom