Neler Yeni

İlk defa konsol alacak olan biri ne yapmalı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
Hayatımda hiç oyun konsolu satın almadım. Günlerdir PS5 videolarını ve gameplay videolarını izliyordum. İnternet kafelerde PS5 ile GTA 5 vesaire oynuyordum ama PC'deki herhangi bir oyunu oynarkenki uzun oturuş ve zevki konsolla oynarken pek alamadım. Aylarca çalışıp PS 5 almak yerine, daha düşük bütçe ile Xbox Series S alıp 1 sene kullanıp eğer konsolda oyun oynamaya alışırsam mı PS5 almalıyım sizce? Yoksa sonuçta sarar diye düşünerek direkt PS5 mi almalıyım? Ayrıca internetten ikinci el PS 5 ilanlarına pek güvenemiyorum. 10binlerce para verip hoşuma gitmez, sarmaz veya GTA dışında oyun sarmaz gibi bir düşünceye kapıldım. Hikayeli oyunları pek beğenmiyorum. GTA'da dahi Free roam serbest dolaşıyordum. Sizce ne yapmalıyım? İlk defa konsol alacak olan birine ne önerirsiniz? Siz İlk konsolunuzu en üst segmentten mi aldınız yoksa düşük seviyeli alıp ileri süreçte beğenirsem değiştiririm gibi düşünerek mi aldınız?

Not: O konsolları alacağına PC al demeyiniz. PC kullanmıyorum

Lanelzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Efe Basar
Hayatımda hiç oyun konsolu satın almadım. Günlerdir PS5 videolarını ve gameplay videolarını izliyordum. İnternet kafelerde PS5 ile GTA 5 vesaire oynuyordum ama PC'deki herhangi bir oyunu oynarkenki uzun oturuş ve zevki konsolla oynarken pek alamadım. Aylarca çalışıp PS 5 almak yerine, daha düşük bütçe ile Xbox Series S alıp 1 sene kullanıp eğer konsolda oyun oynamaya alışırsam mı PS5 almalıyım sizce? Yoksa sonuçta sarar diye düşünerek direkt PS5 mi almalıyım? Ayrıca internetten ikinci el PS 5 ilanlarına pek güvenemiyorum. 10binlerce para verip hoşuma gitmez, sarmaz veya GTA dışında oyun sarmaz gibi bir düşünceye kapıldım. Hikayeli oyunları pek beğenmiyorum. GTA'da dahi Free roam serbest dolaşıyordum. Sizce ne yapmalıyım? İlk defa konsol alacak olan birine ne önerirsiniz? Siz İlk konsolunuzu en üst segmentten mi aldınız yoksa düşük seviyeli alıp ileri süreçte beğenirsem değiştiririm gibi düşünerek mi aldınız?

bence başlangıcta ucuz al beğenirsen ps5 god of war felan akar gidersin

LEFT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
LEFT
PC'deki zevki konsolda alamadıysan konsolu ne yapacaksın? Zorlamaya gerek yok. PC topla, gamepad al ve öyle oyna.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Tam tersine PS5 al, ithalatçı garantili falan da olur, Sony konsolların piyasası var satmak isteyince satılıyor, Xbox cihaz ikinci elde çok değer kaybediyor.

Yani bir konsol alıp beğenmeyerek geri satacağın bir senaryoda PS5 daha az zarar ettirir.

İlk etapta da oyun alma, 1 senelik PS+ Deluxe üyeliği alıp onunla oyna, baktın konsol güzel oyun almaya başlarsın.

Son düzenleme:

Berkarda

80+ Silver
xbox öneririm game pass ile baya ucuz oluyor birsürü oyun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,993
Üyeler
156,709
Son üye