Neler Yeni

İlk defa Nvidia ekran kartı alacağım, ne ayar yapmam lazım?

Galahadn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Yazıcı
Uzun süredir bilgisayar sahibiyim fakat hiç Nvidia ekran kartı kullanmadım ve bildiğim kadarıyla tonla ayarı olan ve bunlar yine oynayışa ve FPS'e etki eden ayarlar. Deneyimli Nvidia kullanıcılarına soruyorum; hangi ayarları yapmalıyım?

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 9 7900x3d
Anakart: MSI PRO B650-S
Bellek: Apacer 32gb
Ekran kartı: Colorful rtx 4060 ti 8gb
Power: Msi Mag A650BN

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Driver yükle. Hızlı kurulum de (opsiyonel) başka da bir şey yapmana gerek yok. Monitörün G-Sync destekliyor ise G-Sync açabilirsiniz.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Uzun süredir bilgisayar sahibiyim fakat hiç Nvidia ekran kartı kullanmadım ve bildiğim kadarıyla tonla ayarı olan ve bunlar yine oynayışa ve FPS'e etki eden ayarlar. Deneyimli Nvidia kullanıcılarına soruyorum; hangi ayarları yapmalıyım?

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 9 7900x3d
Anakart: MSI PRO B650-S
Bellek: Apacer 32gb
Ekran kartı: Colorful rtx 4060 ti 8gb
Power: Msi Mag A650BN
eğer bilgisayarı almadıysanız ne için kulnacağınızı bilmiyorum ama sisteminiz bence orantısız işlemci ekran kartı bakmından ne için kulanacaksınız bilmiyorumda sanırım oyun fps dediğinize göre bence işlemci biraz düşürülüp ekran kartı yükseltilebilinir veya hazır sistem ise dhaa iyi bi sistem bulunabilinir

Galahadn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Yazıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun dediğime bakmayın zamanının %70'ini 3d tasarım ve render için kullanacağım Blender üzerinde. Geri kalan %30luk kısım da oyunlara ayrılıyor tabi. Bu sebeple yüksek bir işlemci tercih ettim bütçeme uygun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

eğer bilgisayarı almadıysanız ne için kulnacağınızı bilmiyorum ama sisteminiz bence orantısız işlemci ekran kartı bakmından ne için kulanacaksınız bilmiyorumda sanırım oyun fps dediğinize göre bence işlemci biraz düşürülüp ekran kartı yükseltilebilinir veya hazır sistem ise dhaa iyi bi sistem bulunabilinir
Alıntıyı yanlış yaptım, cevabı yukarıda yazdım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
919,743
Üyeler
142,612
Son üye
İsko1905
Top Bottom