Neler Yeni

İlk defa sistem topluyorum tavsiye lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali İzzet Yılmaz
Bütçe
16000
İlk defa sistem toplayacağım sistem APU olacak ve sadece ofiste kullanılacak makale, fotoğraf, video düzenlemek için vs. Belki arada küçük eski oyunları oynayabilirim age of empires 2 gibi ancak öyle yeni oyunlarda gözüm yok. Topladığım parçaların birbirleriyle ne kadar uyumlu olduğundan emin değilim bütün eleştiri ve tavsiyelere açığım. İnternette fazla elle tutulur APU hazır sistem yok yani aralarında en iyisi şuydu:​
Her ne kadar bu işlerden çok anlamasam da parçalarını dandik buldum o yüzden şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum.
kasa(amazon) 2020tl

işlemci(incehesap) 4569tl

anakart(incehesap) 3599tl

m2 ssd(incehesap) 1749tl

psu(incehesap) 1569tl

ram(vatan) 1489tl

toplamda 14995tl ediyor bunların yanında kasaya ayrıca fan satın almam gerekli mi yoksa kasayla beraber fanlar da gelmiş oluyor mu ve işlemci için soğutucu almama gerek var mı?

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,792
İsim
Mehmet Aslan
İlk defa sistem toplayacağım sistem APU olacak ve sadece ofiste kullanılacak makale, fotoğraf, video düzenlemek için vs. Belki arada küçük eski oyunları oynayabilirim age of empires 2 gibi ancak öyle yeni oyunlarda gözüm yok. Topladığım parçaların birbirleriyle ne kadar uyumlu olduğundan emin değilim bütün eleştiri ve tavsiyelere açığım. İnternette fazla elle tutulur APU hazır sistem yok yani aralarında en iyisi şuydu:​
Her ne kadar bu işlerden çok anlamasam da parçalarını dandik buldum o yüzden şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum.
kasa(amazon) 2020tl

işlemci(incehesap) 4569tl

anakart(incehesap) 3599tl

m2 ssd(incehesap) 1749tl

psu(incehesap) 1569tl

ram(vatan) 1489tl

toplamda 14995tl ediyor bunların yanında kasaya ayrıca fan satın almam gerekli mi yoksa kasayla beraber fanlar da gelmiş oluyor mu ve işlemci için soğutucu almama gerek var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali İzzet Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bütçem 16k ve dediğim gibi APU sistem istiyorum öyle yeni oyunlardan vs oynamayağım neden rx 6700xt ekran kartına sahip bir sistem alayım ki

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,792
İsim
Mehmet Aslan
hocam bütçem 16k ve dediğim gibi APU sistem istiyorum öyle yeni oyunlardan vs oynamayağım neden rx 6700xt ekran kartına sahip bir sistem alayım ki
16 bin liraya apu sistem almaktansa benim attığımı almak çok daha mantıklı. En kötü sistemi alırsınız ekran kartını takmadan sıfır ayarında satarsınız. i3 14100f ofis işlerinin altından rahalıkla kalkabilecek bir işlemci zaten. Kartın varyantlarının 2. elde fiyatı minimum 7000 lira , sıfır olarak 8-9 arası okutsanız mis gibi. Hem elinizin altında güçlü bir kart olur hem de istediğiniz zaman satıp elden çıkarırsınız her türlü daha ucuza gelmiş olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,008
Üyeler
155,187
Son üye
sandivic
Top Bottom