Neler Yeni

Çözüldü✓ İlk dizdiğim bilgisayar nasıl ? Çalışır mı ?

Enkaren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Python,JavaScript,C#,C++,HTML,CSS,Teknoloji,Bilgisayar Bileşenleri,İngilizce,Almanca,Uzay Bilimleri
DDR3 değil DDR4 olması lazım anakartın anakartı yükseltin şimdilik 8 gb ram alın sonra bir 8 daha alırsınız
Hocam ekran Kartına biraz daha önem vermek için ddr3 yapmıştım ddr4 yaparsam değecek bir performans farkı yapar mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bir de merak ettim. Kim rx550 yi 1300tl ye satmaya çalışır ki o paraya rx570ler varken. Kazık
Hocam o bulabildiğimin en iyisidiyde biraz daha ucuz olarak 1000tlye vardı oda turbox marka idi. (2.el)

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Hüseyin Atik
Hocam ekran Kartına biraz daha önem vermek için ddr3 yapmıştım ddr4 yaparsam değecek bir performans farkı yapar mı ?

Hocam o bulabildiğimin en iyisidiyde biraz daha ucuz olarak 1000tlye vardı oda turbox marka idi.
Kesinlikle yapar. ddr3 eski bir teknoloji artık

Hocam o bulabildiğimin en iyisidiyde biraz daha ucuz olarak 1000tlye vardı oda turbox marka idi. (2.el)
Hem zaten akdığınız anakart 1247 tl değil n11 de 700 e de var ama almayın DDR3 önermem

Hem zaten akdığınız anakart 1247 tl değil n11 de 700 e de var ama almayın DDR3 önermem

Enkaren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Python,JavaScript,C#,C++,HTML,CSS,Teknoloji,Bilgisayar Bileşenleri,İngilizce,Almanca,Uzay Bilimleri

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,357
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hocam piyasa araştırmasını daha dikkatli yapmalısınız. Rx550 gt1030 a yakın performansta ancak gt1030 sarı sitede 800 tl den birsürü ilan var. Ayrıca ramin ddr3 veya 4 olması performansa çok etki yapmaz ancak ddr3 eski olduğundan ona takılacak işlemci de eski olur ve performansa etki eder. Ddr4 olursa çok daha güncel olur.

Enkaren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Kesinlikle yapar. ddr3 eski bir teknoloji artık

Hem zaten akdığınız anakart 1247 TL değil n11 de 700 e de var ama almayın DDR3 önermem

Hem zaten akdığınız anakart 1247 TL değil n11 de 700 e de var ama almayın DDR3 önermem
o zaman ddr4 için biraz daha paraya kıymak lazım diyorsunuz hocam

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez ama. Bu arada marka olarak değil mhz ve CL değeri olarak aynı ram olması lazım dedim
Biri 3000Mhz CL16 biri 3200 Mhz CL15 kullandığım ramlerin

Enkaren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hocam piyasa araştırmasını daha dikkatli yapmalısınız. Rx550 gt1030 a yakın performansta ancak gt1030 sarı sitede 800 TL den birsürü ilan var. Ayrıca ramin ddr3 veya 4 olması performansa çok etki yapmaz ancak ddr3 eski olduğundan ona takılacak işlemci de eski olur ve performansa etki eder. Ddr4 olursa çok daha güncel olur.
ilk defa nvidea bir ekran kartının amd bir ekran kartından aynı performansta ucuz olduğunu görüyorum hocam

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,357
İsim
Hamza Ziya Üstün

Enkaren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom