Neler Yeni

Çözüldü✓ İlk kez bilgisayar topladım ama Görüntü vermiyor

Mabs88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Ali Bulut
İlk kez bilgisayar topladım parçalar şunlar

R5 1600AF işlemci
Asus A320M K anakart
Xpg AX4U32008G16A-SBDK35G 8gb×2
Hd7350(deneme amaçlı yakında rx5600xt alacağım)
Gigabyte 420w PSU (Değiştiricem)

Bunları topladım her şey çalıştı kasa fanları dönüyor ışıklar yanıyor rgb ramlar calisyor ama görüntü vermedi sonra buzzer taktım 4 kere bil sesi verdi bios pilini değiştirdim ramlari çıkartıp taktip biturlu çözemedim ne yapabilirim?

hamzaersoy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
hamza ersoy
hdmiı televizyona vb bağladın mı görüntü geldi mi başka monitörlerde vb

Mabs88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Ali Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hdmiı televizyona vb bağladın mı görüntü geldi mi başka monitörlerde vb
Evet TV ye hdmı ile bağladım yine vermedi başka monitorum yok ayrıca VGA ilede denedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartını tv'ye de bağla görüntü gelmezse sıkıntı oradadır
Ekran kartı çalışıyordu sistemi toplamadan önce ayrıca Başka ekran kartı ile denedim onlada calismadi

hamzaersoy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
hamza ersoy
Evet TV ye hdmı ile bağladım yine vermedi başka monitorum yok ayrıca VGA ilede denedim

Ekran kartı çalışıyordu sistemi toplamadan önce ayrıca Başka ekran kartı ile denedim onlada calismadi
yani hem ekran kartı değiştiğinizde görüntü gelmediyse, hem de monitör değiştiğinizde görüntü gelmediyse görüntüyle alakalı bir sorununuz yok. montajla alakalı bir problem, temassızlık vb olduğunu düşünüyorum

enesdeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Öner
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Servis, Toplama
RGB'lerin yanması ramlerin çalıştığı anlamına gelmiyor. RAM'in bir tanesini çıkart tek slot çalıştıralım bakalım. diğerini de aynı şekilde tek slot çalıştır 2'sini de bir dene. RAM'lerden kaynaklandığını düşünmekteyim sistem çalışıp görüntü gelmiyorsa genel de RAM'ler oluyor. Zaten GPU'da sorun olmadığını belirtmişsin. Ben RAM diyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ahmet Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
PlayStation ve Bilgisayar Teknik Servis, Windows Developer, Cisco, Phyton, Yapay Zeka, Bilişim Sistemleri Yazılım ve Donanım Teknik Servis
İlk kez bilgisayar topladım parçalar şunlar

R5 1600AF işlemci
Asus A320M K anakart
Xpg AX4U32008G16A-SBDK35G 8gb×2
Hd7350(deneme amaçlı yakında rx5600xt alacağım)
Gigabyte 420w PSU (Değiştiricem)

Bunları topladım her şey çalıştı kasa fanları dönüyor ışıklar yanıyor rgb ramlar calisyor ama görüntü vermedi sonra buzzer taktım 4 kere bil sesi verdi bios pilini değiştirdim ramlari çıkartıp taktip biturlu çözemedim ne yapabilirim?
Öncelikle ram sayısını teke düşür, anakart üzerinden clear cmos yap, sonrasında ekran kartını tak ekran kartında tüm çıkışlar her anakartta aktif olmaz dolayısıyla eski sistem aktif olduğunu bildiğin vga hdmi veya dvi porttan biriyle dene...

Ekran kartının uefi desteği de yok dolayısıyla görüntü alsan bile uefi sistem kurduğunda yine görüntü keser ya da driver kurulmama gibi sorun yaşarsın.

Top Bottom