Neler Yeni

İlk şarj yeni telefonnnn

han599

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Han
Yeni tel aldım redmi note 12 pro aldım şarjı 10 15 ti şarja taktım sıkıntı olmaz diye düşünüyorum sonuçta lityum polymer pili var değil mi biri aydınlatabilir mi?

34byk21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Muhammed
Yeni tel aldım redmi note 12 pro aldım şarjı 10 15 ti şarja taktım sıkıntı olmaz diye düşünüyorum sonuçta lityum polymer pili var değil mi biri aydınlatabilir mi?
Abi kafaya taktığın şeye bak gözünü seveyim nolcak istediğin zaman tak patlamıcak ya telefon

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,781
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
bir sorun olmaz. telefon bataryası kullanımı hakkında önerim %85 ile %15 arasında kullanmanız olur bu şekilde bataryanın ömrünü uzatmış olursunuz. ayda 1 boşalt doldur yaparsınız.

xTURANN

80+ Bronze
Bu söylem eskiden çok vardı. Mağazadan aldığınızda telefonu kuran kişi ya da size teslim eden kişi şarj bitmeden ya da 10 - 15'ken takın, dolmadan çıkarmayın falan diyordu. 1 - 2 Sefer ona uyup salıyordu genellikle herkes. 2024'e giriyoruz, piller gelişti. Tak gitsin. Şarjı 1'ken tak, 99'ken tak sorun yok.

han599

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Han
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu söylem eskiden çok vardı. Mağazadan aldığınızda telefonu kuran kişi ya da size teslim eden kişi şarj bitmeden ya da 10 - 15'ken takın, dolmadan çıkarmayın falan diyordu. 1 - 2 Sefer ona uyup salıyordu genellikle herkes. 2024'e giriyoruz, piller gelişti. Tak gitsin. Şarjı 1'ken tak, 99'ken tak sorun yok.
aynısını söyledi babamda bana patladı sdasdsad olaya gel

xTURANN

80+ Bronze
aynısını söyledi babamda bana patladı sdasdsad olaya gel
Boşver kral sürekli takip edemez. Telefon güzel, işini görür 2 - 4 yıl götürür. Oppo reno 4 lite kullanıyorum, ilk zamanlar %20 - %30 parlaklıkta 1 - 2 gün götürüyordu şuan 1 günü zor çıkartıyor. Senin telefonda bu hale geldiğinde pil değişimine gidebilirsin ya da telefon değişmi...

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Hala doğru. %20 %80 arası tutmak lityum iyon pillerin ömrü uzun olması için çok yararlı

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,781
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
o konu o şekilde değil. pilin bir döngü ömrü var. bu döngü sayısı arttıkça pil eski kapasitesini kaybetmeye başlar. eğer %0 dan %100 e şarj ederseniz misal 0.9 döngü sayılıyorsa 15 ten 85 e 0.25 döngü sayılıyor pilin %70 ini kullanmış oluyorsunuz ama %360 daha az döngü kullanmış oluyorsunuz. bu şekilde pilin ömrünü çok daha fazla arttırmanız mümkün oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hala doğru. %20 %80 arası tutmak lityum iyon pillerin ömrü uzun olması için çok yararlı
evet kesinlikle ne kadar ortaya yakın kullanırsanız o kadar ömrü uzatmış olursunuz. telefon üreticileri boşuna pil koruma modu adı altında pil kapasitesini sınırlama özelliği koymuyor.

xTURANN

80+ Bronze
o konu o şekilde değil. pilin bir döngü ömrü var. bu döngü sayısı arttıkça pil eski kapasitesini kaybetmeye başlar. eğer %0 dan %100 e şarj ederseniz misal 0.9 döngü sayılıyorsa 15 ten 85 e 0.25 döngü sayılıyor pilin %70 ini kullanmış oluyorsunuz ama %360 daha az döngü kullanmış oluyorsunuz. bu şekilde pilin ömrünü çok daha fazla arttırmanız mümkün oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet kesinlikle ne kadar ortaya yakın kullanırsanız o kadar ömrü uzatmış olursunuz. telefon üreticileri boşuna pil koruma modu adı altında pil kapasitesini sınırlama özelliği koymuyor.
Yeni bilgi edinmiş olduk. Teşekkürler. Valla benim telefonda pil öldü ölecek iki büklüm işini yapmaya devam ediyo. Yeni telefonda bu dediklerinizi uygularım artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,781
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Yeni bilgi edinmiş olduk. Teşekkürler. Valla benim telefonda pil öldü ölecek iki büklüm işini yapmaya devam ediyo. Yeni telefonda bu dediklerinizi uygularım artık.
rica ederim ben bu şekilde 4 yıldır redmi note 8 kullanıyorum ve 4000mah olan batarya şuan 3300mah civarlarında kullanılabilir kapasitesi var. hala 1 günü rahat çıkarıyor.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,723
İsim
Batuhan
A34 Kullanıyorum Pil Koruma Modunu Açınca %85 Üstü Şarj Kabul Etmiyor %25 Civarı Şarj'a Takıyorum Gayet Yetiyor Bana .

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,781
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom