Neler Yeni

İmam Hatip'ten Anadolu'ya geçilir mi?

José Mourinho

80+ Silver
@FurkanDev noldu hocam ne hep kızgın attınız ? çok mu müslümansınız
Barış Özcan meme | Ordu

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
Evet kafalarına göre sallayıp İslamiyet'in hükümleri böyle diyorlar.

Geç gitsin ama orada da göreceksin, kurtulamıyorsun bu Din Felsefe Beden derslerinden
İslamiyet Peygamberimiz (s.a.v) ile doğmuş ve Kur'an-ı Kerim ile bütünleşmiş bir dindir. Yani Allah (c.c) tarafından islamiyet'ten sonra din gelmeyeceği ve son kitabın Kur'an olacağı açıkça bildirilmiştir. Yine Allah (c.c) tarafından kıyamete kadar korunacağı bildirilmiştir.

Yani dediğin gibi uydurmaları söz konusu bile değildir.

Diğer konuya gelirsek;
İmam Hatip lisesinde kalmanı tavsiye ederim. Çünkü hem derslerini öğreniyorsun, diğer yandan da Kur'an-ı Kerim ve dinini öğreniyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@FurkanDev noldu hocam ne hep kızgın attınız ? çok mu müslümansınızAlıntıyı görüntüle
Evet, Elhamdülillah müslümanım. Bundan çekinecek bir yanımda yok.

José Mourinho

80+ Silver
İslamiyet Peygamberimiz (s.a.v) ile doğmuş ve Kur'an-ı Kerim ile bütünleşmiş bir dindir. Yani Allah (c.c) tarafından islamiyet'ten sonra din gelmeyeceği ve son kitabın Kur'an olacağı açıkça bildirilmiştir. Yine Allah (c.c) tarafından kıyamete kadar korunacağı bildirilmiştir.

Diğer konuya gelirsek;
İmam Hatip lisesinde kalmanı tavsiye ederim. Çünkü hem derslerini öğreniyorsun, diğer yandan da Kur'an-ı Kerim ve dinini öğreniyorsun.

Hocam dinimizi öğrenelim tamam da adam meslek bulabilecek mi ? sen işe girdiğinde Kur'an-ı Kerim i biliyormusun diyo sormuyorlar

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
Hocam dinimizi öğrenelim tamam da adam meslek bulabilecek mi ? sen işe girdiğinde Kur'an-ı Kerim i biliyormusun diyo sormuyorlar
Diğer liselerde nasıl bulabiliyorsa burada da bulabilir diye düşünüyorum. Kur'an-ı Kerim, Hadis ve Fıkıh derslerini görüyorlar. Bu dersler çok zor dersler değil, çalışmadan girse bile 80-100 alabileceği dersler. Diğer liselere bile gitseler, orada ise Kur'an-ı Kerim yerine Almanca dersini görecekler.

José Mourinho

80+ Silver
Diğer liselerde nasıl bulabiliyorsa burada da bulabilir diye düşünüyorum. Kur'an-ı Kerim, Hadis ve Fıkıh derslerini görüyorlar. Bu dersler çok zor dersler değil, çalışmadan girse bile 80-100 alabileceği dersler. Diğer liselere bile gitseler, orada ise Kur'an-ı Kerim yerine Almanca dersini görecekler.
Zaten bu ekonomide dil öğrenmek mecbur japonca bile olsa öğrenilmesi gerekiyo. 16 kişi okuma hayatın çürür diyo tek siz oku oku diyorsunuz kaç yaşındasınız merak ettim 40 yaşındaysanız lütfen çıkınız bu ortamdan harcanırsınız

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
Zaten bu ekonomide dil öğrenmek mecbur japonca bile olsa öğrenilmesi gerekiyo. 16 kişi okuma hayatın çürür diyo tek siz oku oku diyorsunuz kaç yaşındasınız merak ettim 40 yaşındaysanız lütfen çıkınız bu ortamdan harcanırsınız (!)
Benim orada bahsettiğim, ikisinin arasında bir fark olmadığı ama dediğiniz gibi artık meslek bulmak çok zor.

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Anadolu eğitim'i imamhatip e 1000 basar. Emin olunki imamhatip okuyanlar seçtiklerinden yakınıyordur
Valla bundan 5 yıl öncesinde haklısın derdim de şuan devlet liseleri ve müfredatları rezalet durumda. Fen liseleri haricinde %3'lük dilime girmediğiniz sürece girdiğiniz liselerdeki öğrenciler hep seçmece artık. O yüzden şuan İmam hatip lisesi ile anadolu lisesi eğitim kalitesi ne kadar farklıdır emin değilim, çünkü lisenin kalitesini öğrencinin kalitesi belirler.

José Mourinho

80+ Silver
Valla bundan 5 yıl öncesinde haklısın derdim de şuan devlet liseleri ve müfredatları rezalet durumda. Fen liseleri haricinde %3'lük dilime girmediğiniz sürece girdiğiniz liselerdeki öğrenciler hep seçmece artık. O yüzden şuan İmam hatip lisesi ile anadolu lisesi eğitim kalitesi ne kadar farklıdır emin değilim, çünkü lisenin kalitesini öğrencinin kalitesi belirler.
Artık oda kötü pu böyle hayatın

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Artık oda kötü pu böyle hayatın
O yüzden insanlar özel okullara akın akın geçiyor. Ben de Lise 4'e geçtiğimde dershanelerin kapatılması kararı alınmıştı ve tahmin edersin ki devlet lisesi takviyesiz bir yere kadar getirebilir sizleri (Özel disipline sahip ve özel insanları hariç tutuyorum ama taş çatlasın bu sayı 1000 kişidir). Bu nedenle Temel lise adı altında sıkı bir tempoyla çalışıp geleceğimiz için devlet liselerinden uzaklaşmak zorunda kalmıştık. Artık bu durum, bizim olduğumuz durumdan da kötü seviyede.

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey

Diğer konuya gelirsek;

Tekrar oku bakalım İslamiyet'e mi laf etmişim yoksa, çalgıya dahi caiz deyip oynayan tarikatçılarına mı vs. vs.

Bu tarikatçıların ettiği zikir dedikleri şeye benzer (zikire zerre benzemez) şekilde kardiyo yapabilirsiniz arkadaş, inanın bana zayıflayacaksınız :)

• Hahaha
Reaksiyonlar: XDEV
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,666
Üyeler
152,716
Son üye
muratketn
Top Bottom