Neler Yeni

Yardım IMEI Atılmış Telefonu Sıfırlamak?

Gagguş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Ali Cabbar
Tamamdır hocam ona bir bakayım ben.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@dayiahmet_23 hocam ilginç bir şey ile karşılaştım. Power ve ses açma tuşlarını kullanıp recovery moduna girdim. Karşıma TWRP değil aşağıda görselini koyduğum ekran geldi :oops:
Hocam daha önce redmi telefon kullanmadım. O yüzden şu andaki ekranın orijinal recovery mi yoksa custom recovery mi olduğundan emin değilim. İlle de sıfırlayacağık derseniz internetten bakarak telefonunuza TWRP yükleyin, yedek alın ve ondan sonra sıfırlayın derim. Yedekleri de sağlam bir yere depolayın ki bir daha IMEI atılması gerekmesin.

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
uğur demirel
2 ci el poco x3 pro 8/256 ram tr cihaz sordum 7500 dedi iyi mi?

Gagguş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Ali Cabbar
TWRP olmadan atılıyor imei. Sadece belli başlı bazı modellerde TWRP gerekir. Arkadaşın da dediği gibi efs yedekleyebilirsen o şekilde yap. Yedeği geri yüklersin gelir imeilerin. Ama bilgisayar üzerinden yazılım atarak da sıfırlayabilirsin yazılımda genelde gitmiyor.
Hocam pc den format atınca bazı durumlarda gidiyor. S8 imdeki imeiyi kernel atmaya çalışırken uçurmuştum format, yedek falan hiç kâr etmedi. S6 daki imei neden gitti hatırlamıyorum ama onu yedeklediğim dosyayla kurtarıp format attım problem olmadı. Neye göre değişiyor tam emin değilim.

wolfgang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Eren Ayaz
2 ci el poco x3 pro 8/256 ram tr cihaz sordum 7500 dedi iyi mi?
tr ise evet yd ise değil kesinlikle

Hocam pc den format atınca bazı durumlarda gidiyor. S8 imdeki imeiyi kernel atmaya çalışırken uçurmuştum format, yedek falan hiç kâr etmedi. S6 daki imei neden gitti hatırlamıyorum ama onu yedeklediğim dosyayla kurtarıp format attım problem olmadı. Neye göre değişiyor tam emin değilim.
Samsung ve Xiaomiler aşırı farklılar bu konularda diyebilirim. Samsungları sıfırladığınızda imei kaybı söz konusu değildir(sıfırlarken ekstra bir şey yapmadığınız sürece) fakat şebeke kaybı olabilir çoğunlukla.

Son düzenleme:

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
uğur demirel
Poco X5 pro çıkmış nasıldır işlemci olarak pugb mobil almaya degermi

Gagguş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Ali Cabbar
2 ci el poco x3 pro 8/256 ram tr cihaz sordum 7500 dedi iyim

tr ise evet yd ise değil kesinlikle

Samsung ve Xiaomiler aşırı farklılar bu konularda diyebilirim. Samsungları sıfırladığınızda imei kaybı söz konusu değildir(sıfırlarken ekstra bir şey yapmadığınız sürece) fakat şebeke kaybı olabilir çoğunlukla.
Şebeke kaybını çok defa yaşadım, problem olmuyor çok fazla. Ama benim telefonda ne oluyorsa artık stock romu odin ile atınca telefon açılmıyor. Mavi ekranda bir hata kodu vardı unuttum şimdi. Anca patch dosyası bulmuştum onu atınca açılıyor. O zaman da imeisi null veya hiç görünmüyordu tam emin değilim şu an. Telefoncuya götürdüm açtı verdi ama sıfırlayamıyorum çünkü her stock rom attığımda gidiyor.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Hocam gidiyor ya IMEI, ben bir telefoncuya sorucam en iyisi nasıl yapılıyorsa ona göre yaparım buraya da atarım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Paşadöner
Arkadaşlar 2 yıl önce fln yurtdışı POCO X3 NFC aldım. Aldığım günden beri sıfırlamadım telefonu, fabrika ayarlarına döndürürsen IMEI gider dedi telefoncu. Şimdi sıfırlamak istiyorum, ne yapmam lazım. Herhalde ayarlardan girip fabrika ayarlarına döndür demiycem. TWRP'den fln mı yapmam lazım? Bir yol gösterir misiniz lütfen? Şimdi yanlış bir şey yaparım sonra IMEI gider uğraş dur.

Teşekkürler.
Hocam IMEI şifrenizi bilmeniz gerek, eger bilmiyorsanız sıkıntı ama hard reset degilde normal reset atarsanız bir sıkıntı olmaz

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Hocam IMEI şifrenizi bilmeniz gerek, eger bilmiyorsanız sıkıntı ama hard reset degilde normal reset atarsanız bir sıkıntı olmaz
Hocam bilmiyorum ki işte ben atmadım

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşın şifre dediği şey imei numaran. *#06# yaparsan çıkar. Cihazının bootloaderi açık mı bu arada?
He tamam, açık tabi, belli süre geçti o açıldıktan sonra IMEI atıldı

Top Bottom