Neler Yeni

inancım köreliyor…

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Nur falan yok onlarda. Öznel falan da değil. Erdem Özveren'in, Kerem Önder'in, Cübbeli Ahmet Hoca'nın, Mahmut Efendi Hazretleri'nin yüzüne, bir de onların yüzüne bak o zaman anlarsın tabii hidayet gerekiyor anlaşılan nur yüzlülüğü fark edebilmek için.
Hem yuzune bakinca nur var diyorsun hem de nur yuzlulugu anlamak icin hidayet gerekiyor diyorsun. Iki yuzlu bir adamsin.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,097
İsim
Semih Boran
Hem yuzune bakinca nur var diyorsun hem de nur yuzlulugu anlamak icin hidayet gerekiyor diyorsun. Iki yuzlu bir adamsin.
İki yüzlü falan değilim. İşine gelmeyince böyle şeyler deme. İslâm ile alay eden sendin profilime gelip, birde o uyarı olayında utanmadan bana bencil demiştin. Zaten gülme emojisi atman, İslâm'a hiçbir saygının olmadığının delili. Saygın olsa gülme emojisi atmazdın zaten. Senin gibiler nur yüzlülüğün farkına varamadığına göre Hidayet gerekiyor demek ki. David rockefellerın suratına bak bir, bir de Mahmut Efendi Hazretleri'nin suratına bak o zaman belki ne demek istediğimi anlayabilirsin. Biri zâlim, ALLAH düşmanı, biri ise ALLAH dostu birisi.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
İki yüzlü falan değilim. İşine gelmeyince böyle şeyler deme. İslâm ile alay eden sendin profilime gelip, birde o uyarı olayında utanmadan bana bencil demiştin. Zaten gülme emojisi atman, İslâm'a hiçbir saygının olmadığının delili. Saygın olsa gülme emojisi atmazdın zaten. Senin gibiler nur yüzlülüğün farkına varamadığına göre Hidayet gerekiyor demek ki. David rockefellerın suratına bak bir, bir de Mahmut Efendi Hazretleri'nin suratına bak o zaman belki ne demek istediğimi anlayabilirsin. Biri zâlim, ALLAH düşmanı, biri ise ALLAH dostu birisi.
Hocam, bencil ve ikiyuzlusun. Senin icin inandigin sey saygidan ve insan sevgisinden onde geliyor. Kendi batakliginda bogul.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,097
İsim
Semih Boran
Hocam, bencil ve ikiyuzlusun. Senin icin inandigin sey saygidan ve insan sevgisinden onde geliyor. Kendi batakliginda bogul.
İslâm'da sırf kâfir diye birine zulmetme, öldürme gibi şeyler yok. Depremde göçük altında ateist de olsa kurtarmak gerekiyor. Ek olarak biri sırf kâfir diye haksızlık da yapamazsın. Hatta hakkına girdiysen bir kâfirin, gidip onunla helalleşmek gerekiyor.
Ek olarak sen boğul kininde. Edepsizliği, ahlâksızlığı yapan sensin, utanmadan bencil ve iki yüzlü diyorsun. İslâm ile haşa alay edip duran senin profilindeki paylaşımlarınla vs.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
İslâm'da sırf kâfir diye birine zulmetme, öldürme gibi şeyler yok. Depremde göçük altında ateist de olsa kurtarmak gerekiyor. Ek olarak biri sırf kâfir diye haksızlık da yapamazsın. Hatta hakkına girdiysen bir kâfirin, gidip onunla helalleşmek gerekiyor.
Ek olarak sen boğul kininde. Edepsizliği, ahlâksızlığı yapan sensin, utanmadan bencil ve iki yüzlü diyorsun. İslâm ile haşa alay edip duran senin profilindeki paylaşımlarınla vs.
Aynen hocam aynen beni buldugun yerde oldur bakalim. Mumin degilim ya, yok cezasi. Ac kitabini oku la kitabini.

Emsal

80+ Silver
Hocam ac ve kitabi bastan sona oku. Tefsir okuma.
Hocam her insan bile bir kitaptır okumasını bilince
Efi Shell kardeş de çok temiz ve insaflı bir kitap bence az dikkat etsen arkadaşın seni kırmamaya incitmemeye ne kadar dikkat ettiğini anlarsın
Efi Shell kitabının yazılarını güzelleştiren kim ise kendisi daha güzeldir

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Hocam her insan bile bir kitaptır okumasını bilince
Efi Shell kardeş de çok temiz ve insaflı bir kitap bence az dikkat etsen arkadaşın seni kırmamaya incitmemeye ne kadar dikkat ettiğini anlarsın
Efi Shell kitabının yazılarını güzelleştiren kim ise kendisi daha güzeldir
Hocam ikiyuzluluk yapan birinin diksiyonu umrumda degil. Ikiyuzlulugun karsisinda da diksiyonumun bozulmasi pek tasvip edilesi degil ama olagan.

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,102
İsim
Enes kaya
Hocam ac ve kitabi bastan sona oku. Tefsir okuma.
Az once hristiyanlik aklima yatti duygusal olarak etkiledi beni diyen sen degil misin? Xdd butun dunya degistigini kabul ediyor butun tarihciler evet degistirilmis diyor ama çok etkilenmis kiyamaaaaam. Herseyi anlarimda bari az tarih bilincin olsun be enai

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,097
İsim
Semih Boran
Hocam ikiyuzluluk yapan birinin diksiyonu umrumda degil. Ikiyuzlulugun karsisinda da diksiyonumun bozulmasi pek tasvip edilesi degil ama olagan.
İkiyüzlülük o değil bir kere. Başkalarının yanında başka şeyleri savunan, ifade edene denir. Ortama ve duruma göre davranan karaktersizlere deniyor. Benim tek bir yüzüm var fark ettiysen. Başka bir yüzüm olmadı bu forumda bakabilirsin bu forumdaki ilk günümden bugünüme doğru.

Emsal

80+ Silver
Ben rastlamadım hiç eğer yukarda yazdığı şeylerde ikiyüzlülük buldu isen haksızsın bence
Ayrıca bir insan sürekli iki yüzlü olmaz farzı muhal sen bir yerde bir hatasına rast geldi isen bile sürekli devam ettirmiyor ise o kişiye insaf ile bakmak lazım bence ki ben forumda sürekli karşılaşıyorum ve şu ana kadar kimseye hakaret kırıcı ifade vs yaptığını görmedim Allah bozmasın

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Az once hristiyanlik aklima yatti duygusal olarak etkiledi beni diyen sen degil misin? Xdd butun dunya degistigini kabul ediyor butun tarihciler evet degistirilmis diyor ama çok etkilenmis kiyamaaaaam. Herseyi anlarimda bari az tarih bilincin olsun be enai
1.yuzyildan kalma el yazmalari, simdiki incil ile ayni seyi anlatiyor. Degistirilmis diye bir sey yok dostum, bu ulkedekiler sallamasi tamamen. Git bakalim hristiyan bir ulkeye, de ki incil degistirilmis, herkes sana totosuyla guler. Tum dunya bilseydi zaten dunyada hukum suren din hristiyanlik olmazdi. Ek olarak, agzini topla terbiyesiz adam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,270
Üyeler
141,427
Son üye
ataikbaal
Top Bottom