Neler Yeni

İncehesap Gaming gecesinden 2TB KC3000 aldım sizce hata mı yaptım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Anıl Yiğit
Arkadaşlar birkaç haftadır 2TB M.2 SSD araştırıyordum ve bugün incehesabın Gaming gecesinden 5300TL'ye KC3000 2TB'lık M.2 SSD'yi aldım. Aslında bir sitede 5800 TL'ye Fury Renegade bulmuştum sizce hata mı yaptım yoksa alınabilecek 2TB M.2 SSD'ler arasında en iyi fiyatamı aldım?

Ayrıca benim anakartım MSI B450 Tomahawk Max, GEN3x4 destekliyor fakat KC3000 GEN4x4 destekliyor. Bu yüzden maksimum okuma/yazma değerlerim kaç olmalı? Gelince ürünü CrystalDiskMark'tan test edeceğim.

YazılımKafa

80+ Silver
Arkadaşlar birkaç haftadır 2TB M.2 SSD araştırıyordum ve bugün incehesabın Gaming gecesinden 5300TL'ye KC3000 2TB'lık M.2 SSD'yi aldım. Aslında bir sitede 5800 TL'ye Fury Renegade bulmuştum sizce hata mı yaptım yoksa alınabilecek 2TB M.2 SSD'ler arasında en iyi fiyatamı aldım?

Ayrıca benim anakartım MSI B450 Tomahawk Max, GEN3x4 destekliyor fakat KC3000 GEN4x4 destekliyor. Bu yüzden maksimum okuma/yazma değerlerim kaç olmalı? Gelince ürünü CrystalDiskMark'tan test edeceğim.
Mükemmel fiyat değil. Ama iyi fiyat

burakdiA

80+
Gen3 destekli olarak kullanırsın ama yarı yarıya hızı düşer.

burakdiA

80+

burakdiA

80+
Ürünün kullanılıp kullanılmadığını nasıl anlarım hocam? İncehesap gaming gecesinde sıfır ürünler mi oluyor bir bilginiz var mı?
Hocam ürün gelir gelmez Kingston'un sitesi üzerinden garanti durumunu sorgulat. Daha önce İncehesap'tan alışveriş yapmadım bilmiyorum.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Berk

500tl fark verilirdi

YazılımKafa

80+ Silver

Anakart meselesini şimdi gördüm. Gen 3×4 te 4gb/sn hıza kadar çıkabiliyor. Muhtemelen 3.5 gb civarı hız alırsın.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Berk
Hocam çok bir fark yok gibi aralarında sadece okuma kısmında 300mb daha hızlı gözüküyor renegade sizce iade edeyim mi?
kullancağınız anakarta göre bakılırsa fazla masrafa gerek yok fakat ürün bazında değerlendirecek olursanız bu fiyatlara çıktıktan sonra 500tl çok önemli değilse almışken bir üst segment daha iyidir. okuma yazma hızı farkından çok veri yazma garantisi de daha fazla. lakin dediğim gibi anakart burada önemli etken. kısaca bütçe meselesi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Anıl Yiğit
kullancağınız anakarta göre bakılırsa fazla masrafa gerek yok fakat ürün bazında değerlendirecek olursanız bu fiyatlara çıktıktan sonra 500tl çok önemli değilse almışken bir üst segment daha iyidir. okuma yazma hızı farkından çok veri yazma garantisi de daha fazla. lakin dediğim gibi anakart burada önemli etken. kısaca bütçe meselesi.
Bilerek böyle aldım m2 ssd yi ileride anakart güncellersem veya sistem alırsam mevcut anakarttan çıkarıp gen4 bir anakarta takarım diye düşündüm. Çoğunlukla oyun için kullanacağım bir de işletim sistemini kuracağım bu yüzden dramli olmasına dikkat ederek aldım.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Berk
Bilerek böyle aldım m2 ssd yi ileride anakart güncellersem veya sistem alırsam mevcut anakarttan çıkarıp gen4 bir anakarta takarım diye düşündüm. Çoğunlukla oyun için kullanacağım bir de işletim sistemini kuracağım bu yüzden dramli olmasına dikkat ederek aldım.
o zaman bir üst segmenti kovalamaya pek gerek yok hayırlı olsun

Top Bottom