Neler Yeni

Yardım Inno3D RTX4070 Twin x2 OC White Alınır Mı?

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Merhabalar. İmzamdaki sisteme sahibim. Sizce linkteki Inno3D RTX4070 Twin x2 OC White ekran kartı alınır mı? 3.nesil RT çekirdeği ve DLSS 3.0 desteği sebebiyle almayı düşünüyorum. Ekran kartını 2K da kullanacağım.
PSU besler mi? İşlemcim 12400F, bu ekran kartını 2K da sorunsuz besler mi? Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
İyi forumlar dilerim.

Link: Inno3D RTX4070 Twin x2 OC White 12GB 192Bit GDDR6X Ekran Kartı

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,522
İsim
Hacı
Pahalı alınmaz.
2k da besler.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Yunus Şahin
Lansmana özel fiyatmış. Lansman bitince geçirecekler demek ki.

Güç kaynağın yeterli. 2K da kullanırsın, üzmez sanırım.

Peki fiyatlar düşer mi? (Bu konuda pekte güvencem yok açıkçası) Beklemeli miyim? Yoksa 4070 tamamıyla gereksiz mi olur?

3080 denginde, DLSS ile geçen bir kart. Bu yüzden sana kalmış 3060 Ti'dan geçmek sana ne kadar mantıklı geliyorsa.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Lansmana özel fiyatmış. Lansman bitince geçirecekler demek ki.

Güç kaynağın yeterli. 2K da kullanırsın, üzmez sanırım.

3080 denginde, DLSS ile geçen bir kart. Bu yüzden sana kalmış 3060 Ti'dan geçmek sana ne kadar mantıklı geliyorsa.
Yani mantıklı gelen tarafı tam 2K kartı olması, DLSS3 gibi sağlam teknolojiyi desteklemesi, 3.nesil RT çekirdeklerinin bulunması vs. Özellikle DLSS3 beni çok cazip ediyor şahsen ama bilemedim. Bu sebeple sizlere sorup tam emin olmak istedim. :)

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Yunus Şahin
Yani mantıklı gelen tarafı tam 2K kartı olması, DLSS3 gibi sağlam teknolojiyi desteklemesi, 3.nesil RT çekirdeklerinin bulunması vs. Özellikle DLSS3 beni çok cazip ediyor şahsen ama bilemedim. Bu sebeple sizlere sorup tam emin olmak istedim. :)

Bana DLSS, FSR seçenekleri hala ilgi çekici gelmiyor. Kartın ham gücüne bakıyorum ben hala. Ama yine de güçlü lafım yok.

Belki her oyunda 100 üstü FPS aldığımdan dolayı ihtiyacım yok, ileride lazım olur belki ama şu anlık benim için albenisi yok DLSS, FSR'ın.

OnurKeles

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Onur Keleş

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Buna bakmanı öneririm.

Buda çok güzelmiş. Şu anki ekran kartımda zaten Palit ve açıkçası çok memnunum. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana DLSS, FSR seçenekleri hala ilgi çekici gelmiyor. Kartın ham gücüne bakıyorum ben hala. Ama yine de güçlü lafım yok.

Belki her oyunda 100 üstü FPS aldığımdan dolayı ihtiyacım yok, ileride lazım olur belki ama şu anlık benim için albenisi yok DLSS, FSR'ın.
Anladım hocam. Yani açıkçası 1080p de 3060Ti bana yeterli geliyor ama geleceği düşünerek 2K ya geçmek istiyorum. DLSS3 teknolojisinin de ileride ekmeğini çok yiyeceğimizi düşünüyorum ben şahsen. Ama sizde bayağı mantıklı yorumlar yapıyorsunuz. İyice emin olmam lazım yaa :D

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Yunus Şahin
Anladım hocam. Yani açıkçası 1080p de 3060Ti bana yeterli geliyor ama geleceği düşünerek 2K ya geçmek istiyorum. DLSS3 teknolojisinin de ileride ekmeğini çok yiyeceğimizi düşünüyorum ben şahsen. Ama sizde bayağı mantıklı yorumlar yapıyorsunuz. İyice emin olmam lazım yaa :D

2K'da kullanacaksan alınabilir. Ama 1080P için şu an 3060 Ti fazlasıyla yeterli. Bir de Nvidia'nın bu VRAM konusunda cimriliği umarım ileride can sıkmaz. 2K ve Extreme ayarlar ile Forza Horizon 5 oyunun da 11-12GB VRAM kullanımı oluyor. The Last of Us oyunun bu piyasayı takip ediyorsanız zaten bilirsiniz nasıl kullanım olduğunu.

En alınabilir kart 4080 ama fiyat çok uçuk. Bu yüzden ben AMD kartı tercih ediyorum son zamanlar da. 3080'i bile bırakıp tekrar AMD geçtim.

Sen kendi kullanımına bak, hangisi mantıklı geliyorsa sana tercihini o yönden yana yap.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
2K'da kullanacaksan alınabilir. Ama 1080P için şu an 3060 Ti fazlasıyla yeterli. Bir de Nvidia'nın bu VRAM konusunda cimriliği umarım ileride can sıkmaz. 2K ve Extreme ayarlar ile Forza Horizon 5 oyunun da 11-12GB VRAM kullanımı oluyor. The Last of Us oyunun bu piyasayı takip ediyorsanız zaten bilirsiniz nasıl kullanım olduğunu.

En alınabilir kart 4080 ama fiyat çok uçuk. Bu yüzden ben AMD kartı tercih ediyorum son zamanlar da. 3080'i bile bırakıp tekrar AMD geçtim.

Sen kendi kullanımına bak, hangisi mantıklı geliyorsa sana tercihini o yönden yana yap.
4080 alıcak bütçem yok malesef, AMD ekran kartıda ben şahsen tercih etmiyorum. Ama değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, gerçekten dikkate alıyorum. Sanırım bir süre 4070 işini askıya alabilirim, belki durumum müsait olursa 4070Ti alıp uzun süre dokunmam :)

Top Bottom