Neler Yeni

İnsanları Nasıl "Nazikçe" Reddedebilirsiniz?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Geçtiğimiz günlerde bir komşumuz ve aynı zamanda akrabamız benden Laptop'umu istemişti. Film izleyeceklermiş.
Ben çok titiz biriyim. Ayrıca eşyalarıma canımdanmış gibi değer veririm. Kendisine biraz kabaca cevap verdim.
(Bilgisayarla işim var ve içerisinde değerli bilgiler var, veremem.) Bu arada gerçekten önemli dosyalar var içerisinde. Fotoğraflar, videolar, yazılım çalışmalarım, ders notlarım, kitaplarım, çeşitli programlar, çeşitli hesaplarım..
Şimdi şöyle diyen arkadaşlar olacaktır: "3000 TL'lik cihazı mı sakınıyorsun?"
O arkadaşlara yanıt olarak, 1 TL'lik kalemi bile düzgün kullanıp kimseyle paylaşmıyorum.

Şimdi soruma gelelim. İnsanlara kırmadan, incitmeden, üzmeden nasıl olumsuz cevap verebiliriz?
Aşağıda sorduğum sorulara göre cevabınızı belirleyin lütfen.

* Bilgisayara birkaç saatliğine ihtiyacım var, verebilir misin?
* Benim defterimde eksikler var da bana defterini ödünç verebilir misin?
* Sakal tıraşı olmam lazım. Benimki bozulmuş. Seninkini kullanabilir miyim?
* Kız arkadaşımla buluşacağım ama düzgün kıyafetim yok. Seninkileri kullanabilir miyim?

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
"3000 TL'lik cihazı mı sakınıyorsun?"
Bunu diyen olmaz bence ya
1) veremem pc yavaş
2) yazım okunmuyor (gerçekten okunmuyor)
3) benimki de bozuk
4) bendekiler sendekilerden daha kötü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben çok titiz biriyim. Ayrıca eşyalarıma canımdanmış gibi değer veririm. Kendisine biraz kabaca cevap verdim. (Bilgisayarla işim var ve içerisinde değerli bilgiler var, veremem.)
Ben de böyleyim

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
* Kız arkadaşımla buluşacağım ama düzgün kıyafetim yok. Seninkileri kullanabilir miyim?
Kusura bakma veremem. - Uzatıldığı takdirde karşı taraf anlayana kadar tekrar ederim.
Bunu veririm ki
E bunu da veririm
E bunu da veririm x2

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu diyen olmaz bence ya
Bilgi öğrenmek gereksizdir diyip beni aşağılayan da oldu. Hatta Celeron işlemci kullandığım için kendisiyle iletişimimi kesmemi isteyen de oldu.
Şu an her ikisi de ban yemiş durumdalar. :)

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Kusura bakma veremem. - Uzatıldığı takdirde karşı taraf anlayana kadar tekrar ederim.
Bunu veririm ki
E bunu da veririm
E bunu da veririm x2
Şeyy, defteri kirletebiliyorlar.
Tıraş makinesiyle temiz olmayan yüzlerini tıraş edebiliyorlar.
Kıyafetlerimi ter kokutabiliyorlar..

Biraz fazla titiz olabilirim belki ama elimde değil. İster istemez bu benim yaşama biçimim..

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,563
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Tıraş makineni ve kıyafetlerini neden istiyor anlamadım hiç hijyenik değil vermezdim.
Diğerkiler içinde biraz paylaşımcı olman lazım. Bencillik var sende. 1 liralık kalemi bile paylaşmam ne demek ya hiç arkadaşın olmaz bak böyle

Mert

80+ Silver
Eşyalarımı paylaşmayı sevmiyorum, kusura bakma.
Kırılacaksa da kırılsın, umrumda olmaz. Bilgisayar kişisel eşyadır. Elden ele gezmez.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Rütbeleri yüksek mi
Yeni üye olmuş birtakım ukalalar..

Tıraş makineni ve kıyafetlerini neden istiyor anlamadım hiç hijyenik değil vermezdim.
Diğerkiler içinde biraz paylaşımcı olman lazım. Bencillik var sende. 1 liralık kalemi bile paylaşmam ne demek ya hiç arkadaşın olmaz bak böyle
Paylaştığım eşyayı kullanasım gelmiyor. Ya yıkıyorum ya da siliyorum. Bu da tekrarlanınca sinir bozucu oluyor. Eşya konusunda bencilim çünkü benim kullandığım gibi kullanmayacaklar, mağdur olan kişi ben olacağım. Yemek konusunda da tam tersi olarak tüm yemeğimi bile verebilirim. Dediğim gibi sadece eşya konusunda bencilim. Bencillik de insanlar arasında sevilmez zaten.
Hem ayranım dökülmesin hem yoğurdum ekşimesin isteğindeyim.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,563
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Yeni üye olmuş birtakım ukalalar..

Paylaştığım eşyayı kullanasım gelmiyor. Ya yıkıyorum ya da siliyorum. Bu da tekrarlanınca sinir bozucu oluyor. Eşya konusunda bencilim çünkü benim kullandığım gibi kullanmayacaklar, mağdur olan kişi ben olacağım. Yemek konusunda da tam tersi olarak tüm yemeğimi bile verebilirim. Dediğim gibi sadece eşya konusunda bencilim. Bencillik de insanlar arasında sevilmez zaten.
Hem ayranım dökülmesin hem yoğurdum ekşimesin isteğindeyim.
Eskisin dostum boş ver. Arkadaşlarından daha önemli değil. Bu kadar maddiyatcı olmayın

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Geçtiğimiz günlerde bir komşumuz ve aynı zamanda akrabamız benden Laptop'umu istemişti. Film izleyeceklermiş.
Ben çok titiz biriyim. Ayrıca eşyalarıma canımdanmış gibi değer veririm. Kendisine biraz kabaca cevap verdim.
(Bilgisayarla işim var ve içerisinde değerli bilgiler var, veremem.) Bu arada gerçekten önemli dosyalar var içerisinde. Fotoğraflar, videolar, yazılım çalışmalarım, ders notlarım, kitaplarım, çeşitli programlar, çeşitli hesaplarım..
Şimdi şöyle diyen arkadaşlar olacaktır: "3000 TL'lik cihazı mı sakınıyorsun?"
O arkadaşlara yanıt olarak, 1 TL'lik kalemi bile düzgün kullanıp kimseyle paylaşmıyorum.

Şimdi soruma gelelim. İnsanlara kırmadan, incitmeden, üzmeden nasıl olumsuz cevap verebiliriz?
Aşağıda sorduğum sorulara göre cevabınızı belirleyin lütfen.

1- Maalesef veremem benim işim var.
2- Defter vermekte pek sakınca görmediğim için cevapsız geçiyorum.
3- Hijyene önem veririm. Maalesef veremem.
4- 3. Soru ile aynı cevap.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,893
Üyeler
150,959
Son üye
mertgdl
Top Bottom