Neler Yeni

İnsanları Nasıl "Nazikçe" Reddedebilirsiniz?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Aynı titizlikte bir abim vardı 5 ay önce rahmetli oldu nur içinde yatsın abimin bu huyunu herkes bilirdi o yüzden kimse bişey istemezdi saygı duyarlardı nazik bir şekilde karşısındakini kırmadan güzelce reddederdi
Allah rahmet eylesin..

Sercankır

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Sercan
Geçtiğimiz günlerde bir komşumuz ve aynı zamanda akrabamız benden Laptop'umu istemişti. Film izleyeceklermiş.
Ben çok titiz biriyim. Ayrıca eşyalarıma canımdanmış gibi değer veririm. Kendisine biraz kabaca cevap verdim.
(Bilgisayarla işim var ve içerisinde değerli bilgiler var, veremem.) Bu arada gerçekten önemli dosyalar var içerisinde. Fotoğraflar, videolar, yazılım çalışmalarım, ders notlarım, kitaplarım, çeşitli programlar, çeşitli hesaplarım..
Şimdi şöyle diyen arkadaşlar olacaktır: "3000 TL'lik cihazı mı sakınıyorsun?"
O arkadaşlara yanıt olarak, 1 TL'lik kalemi bile düzgün kullanıp kimseyle paylaşmıyorum.

Şimdi soruma gelelim. İnsanlara kırmadan, incitmeden, üzmeden nasıl olumsuz cevap verebiliriz?
Aşağıda sorduğum sorulara göre cevabınızı belirleyin lütfen.

* Bilgisayara birkaç saatliğine ihtiyacım var, verebilir misin?
* Benim defterimde eksikler var da bana defterini ödünç verebilir misin?
* Sakal tıraşı olmam lazım. Benimki bozulmuş. Seninkini kullanabilir miyim?
* Kız arkadaşımla buluşacağım ama düzgün kıyafetim yok. Seninkileri kullanabilir miyim?
Kusura bakma,ben çok titiz bir insanım ve eşyalarımı kimseyle paylaşamıyorum.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,604
İsim
bilo
Discord
b1l0
Şeyy, defteri kirletebiliyorlar.
Tıraş makinesiyle temiz olmayan yüzlerini tıraş edebiliyorlar.
Kıyafetlerimi ter kokutabiliyorlar..
defterini kirletmez hiç öyle bi durumla karşılaşmadım bakıp yazıyo senin defterini kullanmıyor bile doğru dürüst
bezle silersin geçer
yıkarsın geçer
ben de çok önem veririm böyle şeylere ama bu kadar ileri gitmeye gerek yok bu seviye artık seni iyi ve yardımsever insan grubundan çıkarır

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
984
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
* Bilgisayara birkaç saatliğine ihtiyacım var, verebilir misin?
* Benim defterimde eksikler var da bana defterini ödünç verebilir misin?
* Sakal tıraşı olmam lazım. Benimki bozulmuş. Seninkini kullanabilir miyim?
* Kız arkadaşımla buluşacağım ama düzgün kıyafetim yok. Seninkileri kullanabilir miyim?
*Kusura bakma benim işim var. (Aslında elimde masaüstü var nasıl verebilirim ki zaten)
*Yazım okunmuyor. (Gerçekten okunmuyor)
*Kusura bakma hijyene takıntılıyım. (Biraz yalan oluyor benim için ama direkt hayır demekten iyidir)
*Üsttekiyle aynı cevap.

Top Bottom