Neler Yeni

İnstagram'da isim hakkı yüzünden tehdit edildik. Yardım.

En İyi Cevap
3
Dostlar selam, instagram üzerinden arkadaşım bir sorunlar karşılaşmış bunun için size danışmak istiyorum. bi2 ile başlayan 17k takipçili bir hesabı var ve 2021 yılından beri bu ismi kullanıyor, biri böyle bir mesaj atmış ve bu konuda yasal bir hakkı var mı bunu öğrenmek istiyorum. İnternette bi2 ile ilgili isim hakları vs bile alabiliyorken bana mantıklı gelmedi ama yine de ben bilgisayarcıyım ne anlarım diyip sizlere sormak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1687859069417.png

TheKill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Abdulsamed Önder
İsim hakları satın alınabilir, ama bunun için resmi başvurusu olması lazım, bazı kişiler bunu yapabiliyor ve hesabınız kapanabilir bir ihtimal. Aktif değil ve boşsa alınması daha kolaydır. Diğer türlü biraz para bayması gerekecek.

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
749
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566
Dostlar selam, instagram üzerinden arkadaşım bir sorunlar karşılaşmış bunun için size danışmak istiyorum. bi2 ile başlayan 17k takipçili bir hesabı var ve 2021 yılından beri bu ismi kullanıyor, biri böyle bir mesaj atmış ve bu konuda yasal bir hakkı var mı bunu öğrenmek istiyorum. İnternette bi2 ile ilgili isim hakları vs bile alabiliyorken bana mantıklı gelmedi ama yine de ben bilgisayarcıyım ne anlarım diyip sizlere sormak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alıntıyı görüntüle
bu mesajları atan arkadasın kullanıcı adını alabilir miyim :DD

En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İsim hakları satın alınabilir, ama bunun için resmi başvurusu olması lazım, bazı kişiler bunu yapabiliyor ve hesabınız kapanabilir bir ihtimal. Aktif değil ve boşsa alınması daha kolaydır. Diğer türlü biraz para bayması gerekecek.
Şuan kullandığı isim hakkını almış değil ancak sorun adam bi2 ile başlayan her şeye sahip olabilir mi?

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
749
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566
Hayır, eğer içeriklerini çalmıyor veya benzer içerikler çıkmıyorsanız çok zor.
isterse çalabilir instagramdan telif atmak dışında hiçbir yasal yükümlülüğü yok

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,074
İsim
Berk

Alıntıyı görüntüle
Cevap yazmaya, uzatmaya gerek yok lisans hakkınızı görebilir miyim de. Gösterirlerse tamamdır, yok o yok bu diye uzatıyorsa itibar etme.

"sizden başka bi hesap yok, her şey apaçık ortadayken" kahkaha attım aw iletişim kurmaktan yoksun insanlar..
lisans atıcak her şey bitecek oysa ki..

En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardım eden herkese çok teşekkür ederim

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Salih ÇARDAK
Ben olsam "Bekliyorum, hadi yasal haklarını kullan xDé" der beklemeye geçerdim. Yasal hakkını kullansa dahi herhangi bir resmi belge elinde olmadığı için değiştirmedim derdim. Ya bi de şu sosyal medya üzerinden mahkeme, yasal hak zarf zırt zurt muhabbeti edenlerin %99,99'u boş, sen takma

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,524
Üyeler
143,672
Son üye
mestanlaroglu
Top Bottom