Neler Yeni

Instagram Instagram’dan anlayan arkadaşlar konuya gelebilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Akif
Cümleten Selamun aleyküm arkadaşlar.

Bir instagram hesabı açmayı ve ünlü youtuberlerin videolarından 30-60 saniyelik kesitleri paylaşmayı düşünüyorum. Bu videoları izinsiz paylaşmamda herhangi bir sorun olur mu? Hesabım kapanır mı veya dondurulur mu? Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,246
İsim
Ahmet Deniz

Bir instagram hesabı açmayı ve ünlü youtuberlerin videolarından 30-60 saniyelik kesitleri paylaşmayı düşünüyorum. Bu videoları izinsiz paylaşmamda herhangi bir sorun olur mu? Hesabım kapanır mı veya dondurulur mu? Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.
herkes yapıyor bazı yayıncılar belki telif atar ama çoğu bırakıyor

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,302
İsim
Mehmet Aslan

Telif atanlar da oluyor umurunda olmayan da şans meselesi. Ya paylaşımın açıklama kısmına içeriğin sahibinin hesabını etiketle ya da paylaşmadan önce iznini al. Özellikle ciddi emek verilmiş bir işi habersiz paylaşıp kazanç, yüksek etkileşim vs sağlarsan başına bela açabilir dava açma hakkı var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Akif
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telif atanlar da oluyor umurunda olmayan da şans meselesi. Ya paylaşımın açıklama kısmına içeriğin sahibinin hesabını etiketle ya da paylaşmadan önce iznini al. Özellikle ciddi emek verilmiş bir işi habersiz paylaşıp kazanç, yüksek etkileşim vs sağlarsan başına bela açabilir dava açma hakkı var.
Bahsettiğim youtuberler orkun ışıtmak deli mi ne vb. Gibi milyon abonesi olan kanallar, sence sorun olur mu?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,302
İsim
Mehmet Aslan
Bahsettiğim youtuberler orkun ışıtmak deli mi ne vb. Gibi milyon abonesi olan kanallar, sence sorun olur mu?
maalesef hocam bir bilgim yok , telif atar mı atmaz mı bilemiyorum. Hiç böyle bir işe girişmedim :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,192
Üyeler
150,625
Son üye
Arifemre_
Top Bottom