Neler Yeni

Intel ARC A750 Çok Kötü Performans

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Arkadaşlar merhaba , Intel ekran kartı aldığım günden beri yeni driver gelince performas düzelir diye kendimi avutuyorum ama sanırım başka bi sebebi var yada bana öyle geliyor bu yüzden buraya danışmak istedim.
Ekran kartımı aldığım günden beri eski ekran kartıma kıyasla daha kötü FPS alıyorum , PUBG en düşük ayarlar ve oyun içi her türlü görüşümde veya renderlanan şeyleri kapattığım halde 60 70 FPS alıyorum , CS2 de ise 120 130 FPS'den yukarı çıkmıyor ve bazen çok düşüyor. Eski ekran kartım RX 570 varken psikolojikmen mi bilmiyorum ama daha iyiydi ve FPS'ler daha yüksekti. Bu konuda yardım edebileceğiniz bişey varmı performans ayarları veya ben farklı bi ayar veya yanlışlık mı yaptım çözemiyorum el atarsanız sevinirim.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,473
İsim
Hacı
RESİZE BAR AÇTIN MI?

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,995
İsim
Sinan Aba
Arkadaşlar merhaba , Intel ekran kartı aldığım günden beri yeni driver gelince performas düzelir diye kendimi avutuyorum ama sanırım başka bi sebebi var yada bana öyle geliyor bu yüzden buraya danışmak istedim.
Ekran kartımı aldığım günden beri eski ekran kartıma kıyasla daha kötü FPS alıyorum , PUBG en düşük ayarlar ve oyun içi her türlü görüşümde veya renderlanan şeyleri kapattığım halde 60 70 FPS alıyorum , CS2 de ise 120 130 FPS'den yukarı çıkmıyor ve bazen çok düşüyor. Eski ekran kartım RX 570 varken psikolojikmen mi bilmiyorum ama daha iyiydi ve FPS'ler daha yüksekti. Bu konuda yardım edebileceğiniz bişey varmı performans ayarları veya ben farklı bi ayar veya yanlışlık mı yaptım çözemiyorum el atarsanız sevinirim.
İşlemci ne darboğaz olabilir

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
İşlemci ne darboğaz olabilir
Intel i5 11400F bide yukarıda yazmayı unuttum PUBG veya CS oynarken ani bi hareket olunca kafadan vurulunca falan yada ölünce bilgisayar bir anda kapanıp tekrar açılıyor günde en az 3 4 defa yaşıyorum bunu

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Elbette etkiler. Ekran kartını doğru besleyemezse doğru çalışamaz. Minidump dosyası paylaşır mısınız kapanınca oradan anlayabiliriz
tabii ki paylaşayım ama affınıza sığınarak ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyorum aydınlatırsanız seve seve yaparım

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Sercan SAYİT
Durum için çözüm önerisi sunamıyorum ama şöyle konular gördükçe arada Arc almadığıma şükür ediyorum. Saf güç ve 4000 liraya sıfır satılıyor diye çok aklım gitmişti ama görünen o ki ne düzelme var ne de umut. Şaşırtıcı şekilde aldığım RX6600 ekran kartınıda sorun yaşamadan kullanıyorum.

oliveforge99

80+ Silver
tabii ki paylaşayım ama affınıza sığınarak ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyorum aydınlatırsanız seve seve yaparım

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Durum için çözüm önerisi sunamıyorum ama şöyle konular gördükçe arada Arc almadığıma şükür ediyorum. Saf güç ve 4000 liraya sıfır satılıyor diye çok aklım gitmişti ama görünen o ki ne düzelme var ne de umut. Şaşırtıcı şekilde aldığım RX6600 ekran kartınıda sorun yaşamadan kullanıyorum.
Bende intelden önce sorunsuz kaç sene amd rx 570 kullandım , forumda almalı mıyım , f/p olarak nasıl falan demiştim cevap verenlerde al kullan ilerde güncellemelerle çok iyi olucak diyenler vardı , alınmaz 6500xt al rahatına bak diyenler vardı fakat param olmadığı için aldım şaka yapmıyorum rx 570i geri takıcam :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuanda klasör boş kapandıktan sonra herhangi bir şey geliyor mu oraya

HelpmeBabe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Furkan
Bende o hataya düşerek aldım 6 ay dayanabildim rezil ötesi bir kart
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bu sorunu çok iyi biliyorum psikolojik değil knk

Top Bottom