Neler Yeni

Intel Core i3 10100F RX 470 sistem iyi olmuş mu?

ifatxh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Fatih
İlgilendiği Kategoriler
programlama
Intel Core i3 10100F
CPU Soğutucu
Biostar H410MH
Sapphire RX 470
Apacer PANTHER AS340/240GB 2.5" SATA 3.0
Kingston HyperX Fury 3000Mhz DDR4
High Power HPE-500BR-A12S
GameBooster GB-L06B
Asus PCE-AC51 750Mbps

Sistem iyi mi? CPU ile ekran kartı uyumlu olmuş mu?

Son düzenleme:
En İyi Cevap
İşlemci ve ekran kartı uyumlu olmuş, güç kaynağı da yeterli.
Ram 8 GB ise en kısa sürede 16 GB'a tamamlamanı tavsiye ederim, günümüz oyunları için 8 GB yetersiz kalabiliyor.
İşlemci için ekstra soğutucu almana gerek yok, zaten overclock yapılamıyor ve stok fan oldukça yeterli.
Ekstra soğutucuya vereceğin paraya biraz daha para katarak ramını yükseltebilirsin.
Son olarak seçtiğin anakart yerine bunu alman daha iyi olur, daha iyi bir anakart.

Edit: 4500 TL imiş, o zaman pek de alınası değil.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Ram 8 GB ise en kısa sürede 16 GB'a tamamlamanı tavsiye ederim, günümüz oyunları için 8 GB yetersiz kalabiliyor.
İşlemci için ekstra soğutucu almana gerek yok, zaten overclock yapılamıyor ve stok fan oldukça yeterli.
Ekstra soğutucuya vereceğin paraya biraz daha para katarak ramını yükseltebilirsin.
Son olarak seçtiğin anakart yerine bunu alman daha iyi olur, daha iyi bir anakart.

En İyi Cevap

ifatxh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Fatih
İlgilendiği Kategoriler
programlama
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Senin yorumlarını çok beğeniyorum bilgili birisin. Sistem toplamada da iyisindir diye düşünüyorum. Benim için sadece kasa 4600 TL'yi geçmeyecek bir sistem toplayabilir misin? Oyun geliştirme ve mobil uygulama geliştirme için.

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Intel Core i3 10100F
CPU Soğutucu
Biostar H410MH
Sapphire RX 470
Apacer PANTHER AS340/240GB 2.5" SATA 3.0
Kingston HyperX Fury 3000Mhz DDR4
Hight Power HPE-500BR-A12S
GameBooster GB-L06B
Asus PCE-AC51 750Mbps

Sistem iyi mi? CPU ile ekran kartı uyumlu olmuş mu?
4500 e bunu sakın alm

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Senin yorumlarını çok beğeniyorum bilgili birisin. Sistem toplamada da iyisindir diye düşünüyorum. Benim için sadece kasa 4600 TL'yi geçmeyecek bir sistem toplayabilir misin? Oyun geliştirme ve mobil uygulama geliştirme için.
Teşekkür ederim. :)
Son zamanlarda hazır sistemleri ve tek tek parça fiyatlarını pek takip edemedim.
Akşam saat 7 de bile Müzik dersi görmem bunun en büyük sorumlusu. :) Sistem toplama için ayrı bir konu açarsan daha sağlıklı olur.
Ben de toplarım zor bir şey değil ancak büyük ihtimalle o bütçenin en iyi sistemini toplayamayabilirim.

ifatxh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Fatih
İlgilendiği Kategoriler
programlama
Teşekkür ederim. :)
Son zamanlarda hazır sistemleri ve tek tek parça fiyatlarını pek takip edemedim.
Akşam saat 7 de bile Müzik dersi görmem bunun en büyük sorumlusu. :) Sistem toplama için ayrı bir konu açarsan daha sağlıklı olur.
Ben de toplarım zor bir şey değil ancak büyük ihtimalle o bütçenin en iyi sistemini toplayamayabilirim.
Olsun, yanlış bir şey olursa başka arkadaşlar zaten düzeltir. Sistem toplama için ayrı bir konu açmıştım. Altta bağlantı adresini verdim. Rica etsem belirttiğim sistemi toplayıp bu konuya mesaj atar mısın?
https://forum.donanimarsivi.com/konu/4700-TL-programlama-icin-sistem-toplama.206548/

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540

ifatxh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Fatih
İlgilendiği Kategoriler
programlama
Re_Play'ın önerdiği iyiymiş. Benim düşündüğüm sistemden daha güçlü, sanırım o fiyata daha iyisi olmaz gibi.
Peki Ryzen 3 3100 yapacağım 3D oyunlar için yeterli mi? Çünkü başka bir arkadaş Ryzen 5 2600 daha iyi olur yazmış. Bu arada o konuda da bahsettiğim üzere yapacağım 3D oyunlar basit olacak çok iyi bir grafiğe sahip olmayacak.

Top Bottom