Neler Yeni

Öneri İntel Core i5 13400F için Soğutucu önerisi

Rookie10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Veli İbrahimoğlu
Bütçe
6000
Selamlar, iyi forumlar öncelikle.
Geçen günlerde yayınlanan DA-G8 sistemini satın aldım ancak soğutucu almayı unuttum. Daha önce hiç soğutucu almamıştım açıkçası.

Sistemi bilmeyenler için;
İşlemci : Intel Core i5 13400F ( TDP Değeri 65 W imiş)
Anakart: GIGABYTE H610M H V2 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI D-Sub mATX Anakart
Kasa ve PSU : Thermaltake S200 TG 650W 80+ USB 3.0 ARGB ATX Mid Tower Kasa

Geri kalan parçalar için Donanım Arşivinin son youtube videosu : DA-G8 @ Donanım Arşivi
Anakartımla uyumlu, kasanın içine rahatça monte olacabilecek uzun ömürlü bir sıvı soğutucu arıyorum.

Önerileriniz için çok teşekkürler, kolay gelsin.

Rookie10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Veli İbrahimoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
m200 snowman baktın mı.?
duzelenleme sıvı sogutucu mu? allah kolaylık versin
Hocam Selamlar,
Öncelikle yanıtın ve önerin için teşekkür ederim. 2-3 siteden baktığımda bahsettiğin ürünün bütçemin çok altında olduğunu gördüm, ne kadar iyi bir üründür bilemiyorum yorumlar hep olumlu ama biraz pahalı alayım uzun süre götürsün istiyorum açıkçası. Ancak son yazdığın soruyu anlayamadım belki alanla ilgili bir terimdir ama "duzelenleme sıvı soğutucu" ne demek?

Teşekkürler, kolay gelsin.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,025
İsim
uwu
m200 snowman baktın mı.?
duzelenleme sıvı sogutucu mu? allah kolaylık versin
o kule tipi onu soğutamaz
Selamlar, iyi forumlar öncelikle.
Geçen günlerde yayınlanan DA-G8 sistemini satın aldım ancak soğutucu almayı unuttum. Daha önce hiç soğutucu almamıştım açıkçası.

Sistemi bilmeyenler için;
İşlemci : Intel Core i5 13400F ( TDP Değeri 65 W imiş)
Anakart: GIGABYTE H610M H V2 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI D-Sub mATX Anakart
Kasa ve PSU : Thermaltake S200 TG 650W 80+ USB 3.0 ARGB ATX Mid Tower Kasa

Geri kalan parçalar için Donanım Arşivinin son youtube videosu : DA-G8 @ Donanım Arşivi
Anakartımla uyumlu, kasanın içine rahatça monte olacabilecek uzun ömürlü bir sıvı soğutucu arıyorum.

Önerileriniz için çok teşekkürler, kolay gelsin.
deep coolun 240/360mmlerine bak

Rookie10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Veli İbrahimoğlu
o kule tipi onu soğutamaz

deep coolun 240/360mmlerine bak
Selamlar,
360lar güzel görünüyor ekledim hocam listeme ama sistemi aldığım sitede ve vatan'da göremedim bunu.
Bir de ya bu kasa veya anakart o kadar mı kötü? ikinizin yaptığı yorumlar endişelendirdi beni :D

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Bir de ya bu kasa veya anakart o kadar mı kötü? ikinizin yaptığı yorumlar endişelendirdi beni :D
Burda dedikleri o işlemci çok ısınıyor çok güclü ona küle tipi yetmez diyorlar olayın kasayla ilgisi yok kasalık bir sıkıntı göremedim.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Fatih Ayhan
Selamlar,
360lar güzel görünüyor ekledim hocam listeme ama sistemi aldığım sitede ve vatan'da göremedim bunu.
Anakart intel tarafında alınabilecek en ucuz ve çalıştırsın yeter mantığında olan bir anakart. Yani evet kötü ama bu fiyatta da normal. Sorun çıkarır mı? Çıkarmaz. İçiniz bu konuda rahat olabilir. Sadece belirli sitelerle sınırlı kalmayın. Güvenilir başka bir sitede uygun fiyata bulabiliyorsanız bir ürünü alın gitsin.

Rookie10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Veli İbrahimoğlu
Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim öncelikle.
Bu konulara o kadar uzağım ki keşke bunun bir rehberi olsa sıfırdan tüm parçalar diye :D
Yani mesela rastgele baktığım bir soğutucunun kasaya-anakarta uyup uymayacağını bile bilmiyorum o yüzden sormak istemiştim
yoksa bunu cok beğendim örnek vermek gerekirse : MSI MAG CORELIQUID 360R V2 ARGB 360mm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,847
Üyeler
156,847
Son üye
cabirplastik
Top Bottom