Neler Yeni

intel i5 11400f ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Sizce t6 ultra mi frezer 2 mi

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,455
İsim
Burak Doğan
arkadaşlar biosu kurcaladım bişeyler yaptım fan ayarını autoya aldım sesli çalışan fan sessiz çalıştığı halde işlemci şu an 65 derece yük altında

Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
samet
boşta 45 derece çalışan işlemcim lol gibi basit bir oyunda 80 81 derecelere çıkıyor termal macunu yeni yeniledim fan sesi falan desek baya rahatsız ediyor arada bir fps düşüyor
Kasa hava akışı için ekstra fan ve iyi bir kule tipi soğutucu ile sorun çözülür

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Godric
Bu işlemci 5600X'i bile geçiyor ısınmada. Hayatımda her zaman AMD kullandım ama intel uygun , serin ve güçlü diye geçtim fakat 11400F benim şansıma kronik ısınma sorunlu çıktı sanırım . Evet 2500 TL'ye size R5 5600X gücünü verebiliyor oyunda harbide güçlü kaliteli ama ısınma sorunu var arkadaş şu modelde.

Ben sorunu şöyle çözdüm. Arctic Freezer 34 veya Duo modelini al cidden sıcaklık düşüyor. Ha fazla serin istersen de sıvı soğutma şart
Stok fanla hangi işlemci ısınmıyor ki ? Power limit kalktığında çok fazla güç çeken bir işlemci çok doğal ısınması.Kronik felan değil bu durum.Konu sahibine gelirsek kule tipi soğutucu işini çözecektir.İd-cooling se 224 xt ve ya 214 xt tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar biosu kurcaladım bişeyler yaptım fan ayarını autoya aldım sesli çalışan fan sessiz çalıştığı halde işlemci şu an 65 derece yük altında
Sen power limitini kaldırdın sanırım.Fan seçeneklerinde stock fanı seç soğutucu alana kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapıştır şunu aç power limiti miss gibi.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Halis murat satılmış
Benimkide kapalı ve 80 derece. 65W çekiyor maks. Normal i5 11400F için. bir ara 90W'a çıkardım apexte 99 derecelerde çalıştı.
Konu biraz geç oldu ama cevap verirsen sevinirim bende anakart olarak ex-h510m V3 var bana göre kötü bir ana kart mesela valoranta 70 dereceyi geçmiyor 65 w sabit ana karttan torbo boost vs açtım ama ana kartla hiç kimse bir bilgi paylaşmamış nasıl açılır bilmiyorum işlemci sadece oyunun açınca 1 dk falan 75 w 80w çekiyor sonra direk düşüyor 70 dereceye sabitleniyoe sıcaklıkta bu işi soğutucu alarakmı yoksa anakart değiştirek mi çözerim

Top Bottom