Neler Yeni

INTEL I5 13400F RTX 4060 TI 16GB li hazır sistem alınır mı?

Alperen k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen Kaya
Bütçe
32.000
vatan bilgisayarda bu hazır sistemi bir süredir takip ediyorum ve bu sistemi almayı düşünüyorum. Daha önce kasa hiç kullanmadım ve vatandan da alışveriş yapmadım. Herhangi bir parçasında farklı bir ürün tercih etmeli miyim? şu ana 05.04.24 itibariyle (ssd yi yükseltilmiş fiyatı) 30.609 tl gayet uygun olduğunu düşünüyorum. Çok çeşitli programlar kullanıyorum ve oynadığım oyunlar Elden ring , Remnant 2 gibi souls oyunları ve çeşitli diğer oyunlar.

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
805
İsim
Ege
vatan bilgisayarda bu hazır sistemi bir süredir takip ediyorum ve bu sistemi almayı düşünüyorum. Daha önce kasa hiç kullanmadım ve vatandan da alışveriş yapmadım. Herhangi bir parçasında farklı bir ürün tercih etmeli miyim? şu ana 05.04.24 itibariyle (ssd yi yükseltilmiş fiyatı) 30.609 TL gayet uygun olduğunu düşünüyorum. Çok çeşitli programlar kullanıyorum ve oynadığım oyunlar Elden ring , Remnant 2 gibi souls oyunları ve çeşitli diğer oyunlar.
Vatan zorunlu değilse
Bu sistemi görseldeki gibi özelleştirsen çok daha iyi. O sistemde düzgün güç kaynağı yok 2 kasa seçeneği var iki güç kaynağı da hoş değil. Bu hem daha ucuz hem daha iyi işlemcili hem ddr4 yerine ddr5. Bütçe varsa ona göre anakart ram yükseltilebilir. Bir de hem senin attığın hem benim attığım işlemci için yaz aylarında bi kule tipi soğutucu gerekir. İstersen şimdiden şununla çözebilirsin

Ekler

• 1712320084821.png
    1712320084821.png
    67 KB · Hit: 38

Alperen k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vatan zorunlu değilse
Bu sistemi görseldeki gibi özelleştirsen çok daha iyi. O sistemde düzgün güç kaynağı yok 2 kasa seçeneği var iki güç kaynağı da hoş değil. Bu hem daha ucuz hem daha iyi işlemcili hem ddr4 yerine ddr5. Bütçe varsa ona göre anakart ram yükseltilebilir. Bir de hem senin attığın hem benim attığım işlemci için yaz aylarında bi kule tipi soğutucu gerekir. İstersen şimdiden şununla çözebilirsin
vatan zorunlu değil . Belirttiğin yükseltmeleri yaparsam bütçeyi biraz aşıyor ama düşünülebilir teşekkürler. AMD tercih etmemeye çalışıyorum. Yazılımsal olarak NVDIA tercih etmek istiyorum üniversitede okumak istediğim bölüm sebebiyle. hatta bu neticeyle laptop kısmına yönelebilirim lakin kararsızım.

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
805
İsim
Ege
vatan zorunlu değil . Belirttiğin yükseltmeleri yaparsam bütçeyi biraz aşıyor ama düşünülebilir teşekkürler. AMD tercih etmemeye çalışıyorum. Yazılımsal olarak NVDIA tercih etmek istiyorum üniversitede okumak istediğim bölüm sebebiyle. hatta bu neticeyle laptop kısmına yönelebilirim lakin kararsızım.
AMD neden tercih etmiyorsunuz ? Sizin attığınız sistem 30.6k benim attığım sistem 29.9k nasıl daha pahalı ?

Alperen k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen Kaya
AMD neden tercih etmiyorsunuz ? Sizin attığınız sistem 30.6k benim attığım sistem 29.9k nasıl daha pahalı ?
Yapay zeka üzerine yönelmek istiyorum. NVDIA yı bu tarafından AMD den iyi buluyorum. Fakat Kesinlikle bir AMD karşıtlığım yok, daha uygun gelirse AMD de alabilirim tabi ki. Sizin attığınız sistemde bende 32.869tl olarak gözüküyor. Orasını anlamış değilim.

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
805
İsim
Ege
Yapay zeka üzerine yönelmek istiyorum. NVDIA yı bu tarafından AMD den iyi buluyorum. Fakat Kesinlikle bir AMD karşıtlığım yok, daha uygun gelirse AMD de alabilirim tabi ki. Sizin attığınız sistemde bende 32.869tl olarak gözüküyor. Orasını anlamış değilim.
Görsel ekledim ordaki özelleştirmeleri uygulayacaksınız. Ekran kartı olarak nvidia tercih edebilirsiniz tabii ki de işlemci olarak bahsettim ben. Sizin attığınız sisteme yakından uzaktan alakanız olmasın güç kaynağı kötü bir model olduğu ve değiştirilemediği için.

Alperen k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen Kaya
Görsel ekledim ordaki özelleştirmeleri uygulayacaksınız. Ekran kartı olarak nvidia tercih edebilirsiniz tabii ki de işlemci olarak bahsettim ben. Sizin attığınız sisteme yakından uzaktan alakanız olmasın güç kaynağı kötü bir model olduğu ve değiştirilemediği için.
teşekkür ederim. tavsiyenizle biraz daha araştıracağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,761
Üyeler
158,185
Son üye
porfavor
Top Bottom