Neler Yeni

İnternet bağlantı sorunu (Masaüstü Kablolu)

xMUK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cüneyt Fırat AKGÜN
Herkese iyi günler dilerim.
Sorunum şu şekilde, 3-4 gün öncesine kadar internetim bilgisayarımı açtığım gibi bağlanıyordu ancak bu son zamanlarda bilgisayarımı açıyorum internetim bağlanmıyor, internet seçeneklerine girip önce interneti devre dışı bırakıyorum daha sonra tekrar etkinleştir yapıyorum bağlanıyor. Ondan sonra hiç bir sıkıntı yaşamıyorum her bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda bu tekrarlanıyor. Driver yükledim, güncellemelerini yaptım ip ataması osu busu çoğu şeyi denedim ama sonuç alamadım her seferinde aynı şekilde bağlanmam gerekiyor, yanlışlıkla bir şey mi sildim yoksa farklı bir şey mi yaptım bilemiyorum. Kabloda veya modemde sıkıntı yok başka bilgisayarlarda denedim düzgün çalışıyor kendi bilgisayarımda da bağlanıyor ancak illa o işlemi tekrar yapmam gerekiyor. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim , iyi forumlar dilerim.

Anakartım Asus rog strix z490 F Gaming
windows w10 64 bit
işlemci i7 10700k

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Herkese iyi günler dilerim.
Sorunum şu şekilde, 3-4 gün öncesine kadar internetim bilgisayarımı açtığım gibi bağlanıyordu ancak bu son zamanlarda bilgisayarımı açıyorum internetim bağlanmıyor, internet seçeneklerine girip önce interneti devre dışı bırakıyorum daha sonra tekrar etkinleştir yapıyorum bağlanıyor. Ondan sonra hiç bir sıkıntı yaşamıyorum her bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda bu tekrarlanıyor. Driver yükledim, güncellemelerini yaptım ip ataması osu busu çoğu şeyi denedim ama sonuç alamadım her seferinde aynı şekilde bağlanmam gerekiyor, yanlışlıkla bir şey mi sildim yoksa farklı bir şey mi yaptım bilemiyorum. Kabloda veya modemde sıkıntı yok başka bilgisayarlarda denedim düzgün çalışıyor kendi bilgisayarımda da bağlanıyor ancak illa o işlemi tekrar yapmam gerekiyor. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim , iyi forumlar dilerim.

Anakartım Asus rog strix z490 F Gaming
windows w10 64 bit
işlemci i7 10700k
Kablodan herhalde çünkü bendede aynısı oluyor ben modeme reset atarak çözüyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: xMUK

xMUK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cüneyt Fırat AKGÜN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kablodan herhalde çünkü bendede aynısı oluyor ben modeme reset atarak çözüyorum.
başka bilgisayarda denedim bir sıkıntı olmuyor. Bende ya devre dışı bırakıp, tekrar aktif ediyorum yada bilgisayara reset atıyorum öyle düzeliyor anca Modem ip atamakta geç kalıyor gibi geliyor ama anlam veremedim bir türlü bilgisayar kapalı iken ethernet ışığı yanıyor modemde.

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Bende bilmiyorum ne yapacağım.

• Beğen
Reaksiyonlar: xMUK

xMUK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cüneyt Fırat AKGÜN

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3

xMUK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cüneyt Fırat AKGÜN
Sen nasıl çözdün?
Asus servisini aradım durumu anlattım, bilgisayar açıkken kapatma tuşuna 30 40sn basılı tutun denildi ve ilginç bir şekilde düzeldi. Bilgisayar bu şekilde komple elektriğini kesiyormuş. Bir nevi sıfırlama gibi bir şey oluyormuş bende ilk defa duydum ama yöntem işe yaradı. Peki bunun sebebi nedir ilk defa böyle bir şey duyuyorum tekrar yaşar mıyım dediğimde, bu tür olaylar genelde w10 güncelleme aldığında bazı çakışmalar yaşanabiliyormuş o yüzden mantıklı geldi. Güncellemeler genelde düzeltme olsa da bazı şeyleri bozabiliyor.

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Asus servisini aradım durumu anlattım, bilgisayar açıkken kapatma tuşuna 30 40sn basılı tutun denildi ve ilginç bir şekilde düzeldi. Bilgisayar bu şekilde komple elektriğini kesiyormuş. Bir nevi sıfırlama gibi bir şey oluyormuş bende ilk defa duydum ama yöntem işe yaradı. Peki bunun sebebi nedir ilk defa böyle bir şey duyuyorum tekrar yaşar mıyım dediğimde, bu tür olaylar genelde w10 güncelleme aldığında bazı çakışmalar yaşanabiliyormuş o yüzden mantıklı geldi. Güncellemeler genelde düzeltme olsa da bazı şeyleri bozabiliyor.
bilgisayar açık iken mi yapacağız yoksa kapalı iken mi?

xMUK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cüneyt Fırat AKGÜN
bilgisayar açık iken mi yapacağız yoksa kapalı iken mi?
bilgisayar açıkken 30 40 sn kapatma tuşuna basılı tutulacak o zaten kapanmaya zorluyor kapansa da tutmaya devam edecekmişiz öyle dendi, öyle uyguladım.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Bu yönergeyi uygulayıp sonucu konu altında nickimi etiketleyerek belirtiniz.

Top Bottom