Neler Yeni

İnternet cayma bedeli öder miyim ?

Sefather

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Sefa
Arkadaşlar türk telekomla sözleşme yeniledim ve birkaç ay önce 2 yıllık bi pakete abone oldum. Allah var hızı neyse onu veriyor fakat 20 mbps ye 100 lira gibi bi para ödemekte koyuyor insana. Eğer cayma bedeli yoksa millenicoma geçmeyi düşünüyorum bayağı tavsiye edilmiş. Size asıl sorum şu; tüketici korunması hakkında kanun 52. Madde 4. Fıkrada: Tüketici, belirsiz süreli veya süresi BİR YILDAN DAHA UZUN olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Diyor. Bu doğrumudur ? Ücret ödemeden kurtulabilir miyim bu soygunculardan ??

Son düzenleme:

Revolucao

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Yorum Emir
Kankam şimdi şöyle bir durum var olay doğru maddeye göre vazgeçebiliyorsun ama bu işlemi yaparken çok fazla uğraşan insan var. Tüketici mahkemesine, hakem heyetine vs başvuruyorsun diye biliyorum ama bu dilekçelerden olumlu dönüş alan da var olumsuz dönüş alan da var. Şansını deneyebilirsin ama cidden uğraştırıyorlar.

Sefather

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Sefa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kankam şimdi şöyle bir durum var olay doğru maddeye göre vazgeçebiliyorsun ama bu işlemi yaparken çok fazla uğraşan insan var. Tüketici mahkemesine, hakem heyetine vs başvuruyorsun diye biliyorum ama bu dilekçelerden olumlu dönüş alan da var olumsuz dönüş alan da var. Şansını deneyebilirsin ama cidden uğraştırıyorlar.
Sağolasın dostum en iyisi ben yarın bi müşteri hizmetleriyle konuşayım bakayım

El-Bâbin_Şubin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
uğraştırıyorlar.
Hiçbir şeyle uğraşmıyorsun sadece şikayetini yazıp tüketici hakem heyetine internet üzerinden başvurup kararı bekliyorsun her şey internet üzerinden halloluyor bir yere gitmene gerek yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağolasın dostum en iyisi ben yarın bi müşteri hizmetleriyle konuşayım bakayım
Eğer taahhütü yeni imzaladıysan düşük bir para verip çıkma şansın var çünkü mesela 3.ayındasın senden sadece yaptıkları indirim bedelini alabilirler o yüzden mesela internetinin indirimsiz hali 150 TL diyelim sana taahhüt imzaladığın için 50 TL indirim yapmışlardır 3 ay kullandığın için 50x3den 150 TL öder çıkarsın.

Son düzenleme:

Sefather

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Sefa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 kağıtla hiç ödememek daha mantıklı, eğer heyet onaylamazsa vermesi daha iyi.
Öncelikle telekoma iptal ettirmek istiyorum mu demem lazım yoksa dediğiniz yere internetten başvurmam mı gerekir bide site linki atabilirimisiniz hocam ben çok fazla buldum hangisi bilmiyorum.

akan

80+ Bronze
Öncelikle telekoma iptal ettirmek istiyorum mu demem lazım yoksa dediğiniz yere internetten başvurmam mı gerekir bide site linki atabilirimisiniz hocam ben çok fazla buldum hangisi bilmiyorum.
Telekom’a iptal ettirmek istiyorum diyin, önce bu yasayı gösterin. Eğer yine de cayma bedeli isterlerse faturanız ile tüketici hakem heyetine başvurun.

Top Bottom