Neler Yeni

İnternet FAX ile mi bayiye giderek mi iptal edilmeli?

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
Merhabalar, TT belasından sonunda kurtuluyorum yanlışlıkla bugunu buldum TT'nin mevcut paketimin eski 2018 yılında olan paketi kullanıyordum 55TL'ye en ucuz internet evde ben kullanıyordum herhalde :D
Onu kurcalayarak başka bir pakete geçiş yaptım ayın 7'sinde bir baktım paket fiyatı 100TL oldu ulan dedim 16Mb nete 100TL'mi verilir ne yaptım ben derken bir baktım diğer internet sağlayıcıları daha yüksek hızları 74mb ve 8 upload 100TL veriyor dedim iptal edersem ne olacak taahütü mobil uygulamadan yeni yaptığım için müşteri temsilcisi 20TL olduğunu söyledi ve aboneligimi iptal edersem 20TL cayma bedeli çıkıyordu o sıra.
Allahtan söyledi yoksa ben 2023'e kadar bitecek olan sözleşmeyi büyük cayma bedeli çıkar kesin diye hiç bu arayışlara girmezdim, şuan 50TL olmuştur dün 40TL'di her gün 10TL artıyor,
bu yüzden en kısa sürede iptal ettirmem gerek
En hızlı nasıl ıptal olunur bayıde anında ıptal olunurmu ama hat sahıbı ben olmadıgım ıcın bayıde sorun olur.
FAX ıle ıptal edenler kac gune ettı

En hızlı nasıl ıptal olunur
e-Devlet'ten iptal edilebiliniyor diye biliyorum.

şahin doğan

80+ Platinum
en az 1 hafta sürer bu da demek ki en az 70 TL daha eklenecek çok oyalıyorlar

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
interneti iptal edince portun boşa çıktığı için sen yeni abonelik alana kadar satabiliyorlar. bu gibi durumlarda yeniden internet aboneliği başlatılacaksa nakil(başka opretöre geçiş) işlemi yaptırmak daha mantıklı oluyor.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,965
İsim
HBE
Yeni geçeceğin servis sağlayıcı ile görüşüp nakil işlemi yapmak istediğini belirttiğin taktirde senin yerine port boşaltmadan aktarım yapabiliyorlar. Bazı firmalar cayma bedeli adı altında kesilen cezalarıda ödemekteler. Yeni geçeceğin servis sağlayıcısını direkt arayıp vakit kaybetmeden geçiş işlemlerini başlatabilirsin.

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bayide direk gitsem talebi iletsem anında olmaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

e-Devlet'ten iptal edilebiliniyor diye biliyorum.
Elektronik imza istiyor.

interneti iptal edince portun boşa çıktığı için sen yeni abonelik alana kadar satabiliyorlar. bu gibi durumlarda yeniden internet aboneliği başlatılacaksa nakil(başka opretöre geçiş) işlemi yaptırmak daha mantıklı oluyor.
Evet yeni net bağlatınca iptal ettireceğim zaten, nakil de eve gelip kurulum yapıyorlar mı yoksa mevcut hattım üzerinden mi veriyorlar?

Faturalama 24 saat de sonlandırılır diyor bu cayma için geçerli değil mi yani?

Nakilde eve gelmelerine gerek kalmıyor değil mi uzaktan hallediyorlar?
Çünkü netspeed bana eve gelmeden interneti verebileceklerini söyledi.

Son düzenleme:

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Bayide direk gitsem talebi iletsem anında olmaz mı?

Elektronik imza istiyor.

Evet yeni net bağlatınca iptal ettireceğim zaten, nakil de eve gelip kurulum yapıyorlar mı yoksa mevcut hattım üzerinden mi veriyorlar?

Faturalama 24 saat de sonlandırılır diyor bu cayma için geçerli değil mi yani?

Nakilde eve gelmelerine gerek kalmıyor değil mi uzaktan hallediyorlar?
Çünkü netspeed bana eve gelmeden interneti verebileceklerini söyledi.
Arayıp detaylı bilgiyi onlardan alabilirsin. Benim arkadaşımın başına geldi. İnterneti taşıtmak yerine iptal etti, portunu TTNet başka aboneye vermiş. Daha sonra yeni port için 1-2 ay beklemek zorunda kaldı. Hattını taşıtsa böyle bir şey yaşamayacaktı. Sen de bunu göz önünde bulundur diye yazdım

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arayıp detaylı bilgiyi onlardan alabilirsin. Benim arkadaşımın başına geldi. İnterneti taşıtmak yerine iptal etti, portunu TTNet başka aboneye vermiş. Daha sonra yeni port için 1-2 ay beklemek zorunda kaldı. Hattını taşıtsa böyle bir şey yaşamayacaktı. Sen de bunu göz önünde bulundur diye yazdım
Evet bu bilgiyi öğrenmiştim ki öğrenmesem bile böyle bir şey yapmazdım internetsiz kalmamak için. Tek kötü yanı sadece cayma bedeli fiyatı artıyor o açıdan kötü oldu.

Nakil işlemi adres taşımak da oluyor mevcut adresindeki interneti taşındıgın eve veriyorlar yani.

Şuan talep göndersem 1 haftaya iptal ederler demişsiniz zaten o sırada Türknet bağlar sanırım?

Netspeed eve gelmeden bağlıyormuş zaten nasıl yapıyorlar ilginç Türknet yapmıyor galiba çünkü eve ekiplerimiizn gelmesi lazım dedi.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,370
Üyeler
141,705
Son üye
gaben
Top Bottom