Neler Yeni

İnternet Hızım Fazla Düşük

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,856
İsim
.
70MBS Türknet VDSL kullanıyorum.Altyapının desteklediği son hız bu ve ben bu paketi kullanıyorum.
Ama kablolu şekilde internetim 20 lerde geziyor.Arada canı isterse 30-35 görüyor o da son.
1-2 Kere 65-70 gördü dahası yok hep 20 lerde ve kablolu şekilde 20 lerde wifi ile daha da düşük.(10-15)
Modemim TENDA V300 VDSL.
Son 2 günde 2 kere modem resetledim hala aynı.
Sorun ne olabilir elimde 3 tane ethernet kablosu vardı 3ünüde denedim hız aynı ethernet kablosunda bir şey yok gibi.
Bu hız düşüklüğü neden kaynaklıyor olabilir evime 70 MBS altyapısı geliyor ama ben 70 i göremiyorum.
Binadan modeme giden DSL kablosu da sıfır bu arada ama hala hız yok.

@Emir Aydın @Mert Özkaya @Perfectshot06
@Mehmet Yılmaz

Son düzenleme:

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Modem arayüzündeki değerleri atar mısın?
Altyapın 70 mbps destekliyor gözüküp başka bir saha dolabına bağlıysan bu kaybı anlarım ama normal şartlarda bu kadar kayıp olmamalı. Bina içi tesisatlık bir durum olamaz. Tesisat bu kadar hız kesecek olsa elbet kopmalarda yaşaman gerekirdi.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,856
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modem arayüzündeki değerleri atar mısın?
Altyapın 70 mbps destekliyor gözüküp başka bir saha dolabına bağlıysan bu kaybı anlarım ama normal şartlarda bu kadar kayıp olmamalı. Bina içi tesisatlık bir durum olamaz. Tesisat bu kadar hız kesecek olsa elbet kopmalarda yaşaman gerekirdi.
DSL
Operasyonel durumVDSL2
Yükleme Akış Hızı8188 kbps
İndirme Akış Hızı79871 kbps

Bunlar mı ?

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
DSL
Operasyonel durumVDSL2
Yükleme Akış Hızı8188 kbps
İndirme Akış Hızı79871 kbps

Bunlar mı ?
Evet bunlar. Modemde bu değerler gözüküyorsa sınırlama koyulmuş olabilir. Qos, Bant genişliği vb.

Örnek olması amacıyla şöyle bırakıyorum. Hat değerlerim görüldüğü gibi ancak Qos temel ayarlardan 10000/500 kbps seçtiğimde hızı tüm cihazlarda kısıtlayabiliyorum.
1.PNG

2.PNG

3.PNG

Resetledim kısmını kapat aç olarak algıladım bir an. Resetlediysen kısıtlamalar kalkmalıydı.

Son düzenleme:

Cyclonus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Cyclonus
son zamanlarda aynı sorun bende de oluyor kaç kere yazdık Türknet'e ilgileniyoruz diye yalandan mesaj atıyorlar. Bulunduğum bölge de adam akıllı bir internet sağlayıcısı olsa gram düşünmeden geçeceğim.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,856
İsim
.
Evet bunlar. Modemde bu değerler gözüküyorsa aklıma gelen 2 seçenek var. Ya sınırlama koyuldu Qos, Bant genişliği vb.
Aga deli olacağım ben hayatımda böyle bir şey görmedim kaç gündür uğraşıyorum yok 20 nin üstüne çıkmıyor.
Türknete mesaj bırakıyorum arayı normal diyorlar sıkıntı yok sizden kaynaklı diyorlar.Onlarda kendilerince haklılar tabii.
Bak şuan 1 ciazh bağlı o da bilgisyar ve kablolu bağlı wifi ile baplanan cihaz yok.
Tek cihaz kablolu bağlantı ile 20 alıyorum.
Modem mi bozuk acaba daha 3-4 aylık modem okul açıldığında aldık eylülde.
Sorun ne olabilir ?

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Aga deli olacağım ben hayatımda böyle bir şey görmedim kaç gündür uğraşıyorum yok 20 nin üstüne çıkmıyor.
Türknete mesaj bırakıyorum arayı normal diyorlar sıkıntı yok sizden kaynaklı diyorlar.Onlarda kendilerince haklılar tabii.
Bak şuan 1 ciazh bağlı o da bilgisyar ve kablolu bağlı wifi ile baplanan cihaz yok.
Tek cihaz kablolu bağlantı ile 20 alıyorum.
Modem mi bozuk acaba daha 3-4 aylık modem okul açıldığında aldık eylülde.
Sorun ne olabilir ?
Modemi ilk aldığında hız normal miydi?

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,856
İsim
.
Modemi ilk aldığında hız normal miydi?
Değildi 70 lik pakette 45-50 veriyordu yine.
Baktım 70 yok 35 lik pakete geçtim onda da 30 sabit alıyordum.
Türknetten aradılar sonra 70 destekliyor geçmek istermisiniz diye söyledim 70 vermiyorsunuz dedim altyapınız 70 destekliyor dedi işte.
Neyse geçtim birkaç kere ilk zaman 1-2 kere 65-70 gördüm sonra düştü.

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Değildi 70 lik pakette 45-50 veriyordu yine.
Baktım 70 yok 35 lik pakete geçtim onda da 30 sabit alıyordum.
Türknetten aradılar sonra 70 destekliyor geçmek istermisiniz diye söyledim 70 vermiyorsunuz dedim altyapınız 70 destekliyor dedi işte.
Neyse geçtim birkaç kere ilk zaman 1-2 kere 65-70 gördüm sonra düştü.
Modeminle alakalı benzer sorunlardan şikayetçi olanlar var. Tenda müşteri hizmetleriyle görüşürsen daha çok yardımcı olurlar gibi. Sanırım modeme yazılım güncellemesi atarak sorunu çözüyorlar. Sorunun iss kaynaklı olmadığını belirtenler bile var.

Deysz

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Enes Ceyhan
Benimde türknette 80 / 8 destekliyor olarak gözüküyordu bağlandıktan sonra 45 / 6 alıyorum şu anda müşteri hizmetleri ile görüştüğümde türk telekom alt yapısı ile en fazla o hızı veriyolar sizin bölgenize denmişti

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,856
İsim
.
Modeminle alakalı benzer sorunlardan şikayetçi olanlar var. Tenda müşteri hizmetleriyle görüşürsen daha çok yardımcı olurlar gibi. Sanırım modeme yazılım güncellemesi atarak sorunu çözüyorlar. Sorunun iss kaynaklı olmadığını belirtenler bile var.
Reis nasıl yazılım güncellemesi atabilirim ?
Tendanın sitesinden firmware indirdim modemin arayüzünden yükledim yazılımı hala aynı.
Farklı bir şey yapmam mı gerekiyordu.

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Reis nasıl yazılım güncellemesi atabilirim ?
Tendanın sitesinden firmware indirdim modemin arayüzünden yükledim yazılımı hala aynı.
Farklı bir şey yapmam mı gerekiyordu.
Modem kapanıp açılmıştır ama sen manuel şekilde kapatıp aç. Teknik ekip eski stabil bir sürüm felan deneyerek yapabilir belki. En kötü ihtimal garantiye yollarsın hem yeni almışsın

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,856
İsim
.
Modem kapanıp açılmıştır ama sen manuel şekilde kapatıp aç. Teknik ekip eski stabil bir sürüm felan deneyerek yapabilir belki. En kötü ihtimal garantiye yollarsın hem yeni almışsın
Kral modemi resetledim şuan internetten modemin firmware sini kendim manuel kurayımmı arayüzden 19 veriyor şuan

Top Bottom