Neler Yeni

Yardım İnternet İndirme Yaparken Sürekli kopuyor.

Daemonis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Hanifi
İnternet yük altında sürekli kopuyor. Altyapı 75mbps destekliyor fakat 50'ye düşürmeme rağmen hala kopuyor.

Modem: Zyxel VMG1312-B10D

1723735224453.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
yedeksin
İnternet sağlayıcının destek hattından arayıp sorabilirsin eğer kimse bir şey yazmassa.

man a man

80+ Bronze
Margin değerlerin fena değil. Yük altına sokup tekrar bak 10 altına düşerse kopma yaşamaya başlarsın. Evin farklı yerlerine bağlayarak margin değerlerini kontrol et belki iç tesisatta bi arıza vardır

Daemonis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Hanifi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 tane ethernet kablom var ikisinde de aynı problem. Hem laptopta aynı problem hem de masaüstünde her türlü problem var yani. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım. Turknet'te de aynıydı netspeed'te de ne yapacağımı bilmiyorum. Modem kaynaklı olduğunu bilsem anında modem alacağım. DSL kablosunu farklı farklı değiştirdiğimiz de oldu. Dışardaki kutudaki farklı portalara taktıkları da oldu. Bana söylenen tek şey altyapınınız 75 ama yük altında desteklemiyor kopuyor 50 sabitleyelim tamam dedim sabitledik bi pok değişmedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hat değerlerin iyi ethernet kablosu ile mi? Yoksa wifi ile mi bağlısın? Kopma olunca diğer cihazlarda kopma oluyor mu?
Komple internet ışığı kırmızı yanıyor.

eren28tr

80+ Platinum
2 tane ethernet kablom var ikisinde de aynı problem. Hem laptopta aynı problem hem de masaüstünde her türlü problem var yani. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım. Turknet'te de aynıydı netspeed'te de ne yapacağımı bilmiyorum. Modem kaynaklı olduğunu bilsem anında modem alacağım. DSL kablosunu farklı farklı değiştirdiğimiz de oldu. Dışardaki kutudaki farklı portalara taktıkları da oldu. Bana söylenen tek şey altyapınınız 75 ama yük altında desteklemiyor kopuyor 50 sabitleyelim tamam dedim sabitledik bi pok değişmedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Komple internet ışığı kırmızı yanıyor.
Anladım internet ışığı kırmızı yanıyorsa internet servis sağlayıcısı kaynaklı.

Daemonis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Hanifi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Margin değerlerin fena değil. Yük altına sokup tekrar bak 10 altına düşerse kopma yaşamaya başlarsın. Evin farklı yerlerine bağlayarak margin değerlerini kontrol et belki iç tesisatta bi arıza vardır
1723737389425.png

Yük altında

Top Bottom