Neler Yeni

İnternet kopması ve yavaşlaması

c0rty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
smh çççç
Arkadaşlar merhaba birkaç aydır gün içinde 10dan fazla fal kopması yaşıyorum ve internetim yavaşlıyor sürekli modem değerlerim şu şekilde sizce neden oluyor ve nasıl çözebilirim teşekkürler
1722765865083.png

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Halil Karagöz
Arkadaşlar merhaba birkaç aydır gün içinde 10dan fazla fal kopması yaşıyorum ve internetim yavaşlıyor sürekli modem değerlerim şu şekilde sizce neden oluyor ve nasıl çözebilirim teşekkürler Alıntıyı görüntüle
Dsl ac 51 mi bu ? Bir de hattınızda ek yeri var mı ?

c0rty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
smh çççç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dsl ac 51 mi bu ? Bir de hattınızda ek yeri var mı ?
Dsl n16 modemim hattımda ek var bir adet kutuya çakılan ek yeri birde köpeğim ısırarak kopartmıştı onu ek yaptırmıştım

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Halil Karagöz
Dsl n16 modemim hattımda ek var bir adet kutuya çakılan ek yeri birde köpeğim ısırarak kopartmıştı onu ek yaptırmıştım
Eki tekrar bağladıktan sonra mı bu sorunlar gerçekleşti hocam ? Bir de modemde hiç güncelleme yaptınız mı yaptıysanız modemi güncelleme sonrası fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurun. Eki yak1 konnektorla bağlamaya çalışın daha sağlıklı olur.

Bir de yönetim bölümüne gelip vdsl ayarlarında vdsl profili 30a multi seçin bitswap ginp i aktifleştirin rx agc ve esnp stabil olsun common settings bölümünden de sra sorunsuz oran ayarlamasını aktifleştirin bakalım nasıl olacak. bu arada kararlılık ayarını 9 yapabilirsiniz daha fazla hız alırsınız.

c0rty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
smh çççç
O ayarı 9 yaptığımda daha çok kopma yaşıyorum crc hatası daha hızlı yükseliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

8dkda 2000 küsür crc 😫
1722768342227.png

Son düzenleme:

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Halil Karagöz

c0rty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
smh çççç
O zaman 11 e geri çek hocam diğer dediklerimde durum nasıl ?
Diğer dediklerini yaptım internet gitmesini bekliyorum giderse 11e çekicem benim amacım sadece bunun sebebi nedir benim modeme gelen kablom mu modemim mi alt yapı sorunu mu öğrenebilsem ona göre çözüm bulacam

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Halil Karagöz
Diğer dediklerini yaptım internet gitmesini bekliyorum giderse 11e çekicem benim amacım sadece bunun sebebi nedir benim modeme gelen kablom mu modemim mi alt yapı sorunu mu öğrenebilsem ona göre çözüm bulacam
Crc hataları çoğunlukla yazılımsal oluyor. Bende asus dsl ac51 kullanıyorum aynı modemin antenlisi bende de öyle. Çoğu asus modemde öyle

1 hafta önce 100 mbps rahat alırken 6 db kararlılık ayarı ile şimdi 9 db kararlılık ayarı ve crc patlamaları ile 90 mbps anca alıyorum. Kaldı ki 1 hafta önce 1 günde 50 60 crc hatası ya alıyordum ya almıyordum. Şimdi günlük yeniden başlatma yapıyorum anca düzeliyor crc patlaması.

Ekler

• Screenshot_2024-08-04-14-40-23-631_com.brave.browser.png
    Screenshot_2024-08-04-14-40-23-631_com.brave.browser.png
    163.3 KB · Hit: 5

c0rty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
smh çççç
Crc hataları çoğunlukla yazılımsal oluyor. Bende asus dsl ac51 kullanıyorum aynı modemin antenlisi bende de öyle. Çoğu asus modemde öyle

1 hafta önce 100 mbps rahat alırken 6 db kararlılık ayarı ile şimdi 9 db kararlılık ayarı ve crc patlamaları ile 90 mbps anca alıyorum. Kaldı ki 1 hafta önce 1 günde 50 60 crc hatası ya alıyordum ya almıyordum. Şimdi günlük yeniden başlatma yapıyorum anca düzeliyor crc patlaması.
Dediğin ayarları yaptım crc uçtu fakat halen internet gitmedi ve yavaşlama olmadı çözdünüz mü acaba 😂😂

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Halil Karagöz
Kendi ayarlarını paylaşır mısın crc 20-30kya kadar çıkıyor 😂😂
Sadece rx agc yi high performance alıp esnp yi stabilden varsayılan değere çek hocam. Bide common settings bölümünden Türk telekom seç bakalım ne olacak.

Sadece rx agc yi high performance alıp esnp yi stabilden varsayılan değere çek hocam. Bide common settings bölümünden Türk telekom seç bakalım ne olacak.
Şuan farklı bir şehirdeyim eve geçince ekran görüntüsü atıcam benim ayarlarımı veya sen ayarların fotoğrafını paylaş ben sana şunu böyle yap diyim deneme yanılma yapalım

Top Bottom