Neler Yeni

İnternet prizinden nasıl internet alabilirim?

nysX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Erdem
Eski modemimi router olarak yapılandırdım ve kendi odama salondan internet çekeceğim bu modeme nasıl internet sağlıyabilirim? Kablo çekemem ama odamda bu prizden var bu prizden internet nasıl çekerim? Aparat alınıcaksa ne almalıyım?
0007891D-BCAA-4D55-95EF-B3A607B2522D.jpeg

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Bu prizler sanırım rj11, 45 olmayabilir ki büyük ihtimalle de öyle değil. Ama ihtimal söz konusu tabii bakmak lazım :))

Priz arkasında bir kablo olacak. O kablonun prize bağlı olduğundan ve hatta internet çekildiğinde eminsen ;

Rj11 için : kabloyu modeme yada routera bağla.
Rj45 için: direkt cihaza kabloyla bağlan.

Efem1905

80+ Bronze
Eski modemimi router olarak yapılandırdım ve kendi odama salondan internet çekeceğim bu modeme nasıl internet sağlıyabilirim? Kablo çekemem ama odamda bu prizden var bu prizden internet nasıl çekerim? Aparat alınıcaksa ne almalıyım?Alıntıyı görüntüle
Önce tesisata bak sigortanın yanına hat var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer hat yoksa odanda eğer uydu kablosu çekilmişse onu Ethernet kablosu ile değiştirebilirsin ama routerı tesisatın önüne bağlaman lazım yoksa aynı anda 2 yere veremezsin

nysX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu prizler sanırım rj11, 45 olmayabilir ki büyük ihtimalle de öyle değil. Ama ihtimal söz konusu tabii bakmak lazım :))

Priz arkasında bir kablo olacak. O kablonun prize bağlı olduğundan ve hatta internet çekildiğinde eminsen ;

Rj11 için : kabloyu modeme yada routera bağla.
Rj45 için: direkt cihaza kabloyla bağlan.
LAN kablosu girmiyor o prize simdi fark ettim nasil olucak cok anlamiyorum rj11, rj45 vs. Gorseli benziyor diye temsili aldim

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
LAN kablosu girmiyor o prize simdi fark ettim nasil olucak cok anlamiyorum rj11, rj45 vs. Gorseli benziyor diye temsili aldim
Lan kablosu dediğin Rj45. Ben rj11 diyorum. İki kablo farklı girişlerde sahip. Nalburlarda vardır diye umuyorum yada internetten sipariş verebilirsin.

Atyxah

80+ Silver
Lan kablosu dediğin Rj45. Ben rj11 diyorum. İki kablo farklı girişlerde sahip. Nalburlarda vardır diye umuyorum yada internetten sipariş verebilirsin.
modem kutusu varsa içinden çıkabiliyor diye biliyorum bizim modem kutusunda fazla kablo vardı

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
modem kutusu varsa içinden çıkabiliyor diye biliyorum bizim modem kutusunda fazla kablo vardı
O Rj45, bu prizler rj11 oluyor genelde. Direkt internet almak için değil de, modem yada router ile connect olmak için kullanılıyor.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,303
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bu Pirizler nümerik priz diye geçer internet için kullanılır rj11 dediğimiz telefon hattı ve rj45 dediğimiz internet hattı geçer sendeki internet hattı ise evet kullanabilirsin odada ama bağlantıları yapılmış olması gerekiyor prizin içini açıp bakabilirsin bağlantı sağlanmış mi varsa bağlantı sonra ana internet hattını kontrol etmelisin oradan da yapılimi bazen bağlantısı yapılmıyor eğer bütün bağlantılar yapılı ise modemden Cat internet kablosu ile en yakın prize kabloyu takarsın diğer bağlı olan bütün prizler de internet olmuş olur sistem bu şekilde

Efem1905

80+ Bronze
Önce o kablo internetin olduğu yere gidiyor mu iç tesisattan onu kontrol et o prizi rj 45 yapabilirsin prizi değiştirip

nysX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Erdem
hmm tesekkur ederim arkadaslar bi tane daha sorum olucak bu aparat sizce is gorur mu prizin icindeki tesisat tamammis varmis.
D3AE4FD2-D2E0-4AA2-96E3-6873566CBD9C.jpeg

Efem1905

80+ Bronze
hmm tesekkur ederim arkadaslar bi tane daha sorum olucak bu aparat sizce is gorur mu prizin icindeki tesisat tamammis varmis.Alıntıyı görüntüle
Böyle direk gelmez internet Odandaki hattı WAN kablosuna bağlaman lazım ama tek WAN kablosu geldiği için tek yere internet gelir eğer hem odana hem salona internet gelmesi için Routerı tesisatın oraya bağlaman lazım yoksa tek yerde kullanabilirsin.

• Beğen
Reaksiyonlar: nysX
Top Bottom