Neler Yeni

Yardım İnternet sorunu yaşıyorum

Golf 4 R32

80+ Silver
Şöyle bi durum var:
Oyun vs. indirirken 700kb/sn ile 1mb/sn arası hız değişiyor. Video izlerken 720p bile ara sıra donuyor. Oyun oynarken ping oluyor.
Anlamadığım şey ise indirme yaparken hızın normal olması ama oyun esnasında ping olması ve videonun donması saçma değil mi?
TürkTelekom 16mbps. Hız testinde 6-7mb download 0.5 civarı upload.

Bünyamina

80+ Platinum
Şöyle bi durum var:
Oyun vs. indirirken 700kb/sn ile 1mb/sn arası hız değişiyor. Video izlerken 720p bile ara sıra donuyor. Oyun oynarken ping oluyor.
Anlamadığım şey ise indirme yaparken hızın normal olması ama oyun esnasında ping olması ve videonun donması saçma değil mi?
Hız değerlerin maalesef düşük sen oyun oynarken arkada birisi hafif bir işle bile meşgul olsa video da donma ve ping sorunu yaşarsın
Bir zamanlar bende o hızlarda internet kullanıyordum umarım iyileşme olur

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,963
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Şöyle bi durum var:
pingi bilmem ancak eskiden bende bu şekil sorunlar yaşıyordum 12 mbps pakette 0.5 upload kesinlikle yetmiyor şuan bende 10 upload var oyunda indirsem 4k videoda açsam ping çıkmaz oyunda (100 mbps kullanıyorum şuan)

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
Şöyle bi durum var:
Wifi ile kullanıyorsanız hız kaybı bundan kaynaklı olabilir, onun dışında altyapınız destekliyorsa taahhüt döneminiz sonlandığında farklı firmalardan daha yüksek hızlı paketler tercih edebilirsiniz. Türk Telekom'a ekstra paralar ödemeye gerek yok, devir ekonomi devri :)
Şahsen GIBIRNet kullanıyorum 2 yıldır memnunum tavsiye ederim.

etnetalw

80+ Bronze
Şöyle bi durum var:
Sozleşmesiz fixnet öneririm birde.
göknet altyapı sorgulama ve 192.168.1.1 hat değerlerini atın.

Golf 4 R32

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sozleşmesiz fixnet öneririm birde.
göknet altyapı sorgulama ve 192.168.1.1 hat değerlerini atın.
Altyapı sorguladım da hat değerlerinin olduğu bölümü bulamadım orda.

Ekler

• Screenshot_20230528-101509_Opera.jpg
    Screenshot_20230528-101509_Opera.jpg
    39.1 KB · Hit: 27

Golf 4 R32

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Golf 4 R32

80+ Silver
Bakım/ek bilgi basın hocam.
Altyapı sorgulamadan hocam. Vdsl adsl gözükmekte ama vdsl geçiş yok port yok cunku. Fakat vdsl portaysan. Süper
Şu an adsl kullanıyoruz diye biliyorum. Birde modemin özelliklerine bakıyorum internetten vdsl özelliği yok görünüyor. Şu an evde değilim akşam döneceğim o zaman atarım o kısmı. :)
Vdsl port yok dediniz ya yani şu an binada başka birisi vdsl mi kullanıyor da bize vdsl port mu kalmamış?

etnetalw

80+ Bronze
Şu an adsl kullanıyoruz diye biliyorum. Birde modemin özelliklerine bakıyorum internetten vdsl özelliği yok görünüyor. Şu an evde değilim akşam döneceğim o zaman atarım o kısmı. :)
Vdsl port yok dediniz ya yani şu an binada başka birisi vdsl mi kullanıyor da bize vdsl port mu kalmamış?
Saha dolabı dolu hocam port kalmamış. Adsl porta isen vdsl geçiş yapamasın. En iyisi vdsl port geçiş için vdsl port talebi bulunun ücretsiz olarak.

Golf 4 R32

80+ Silver
Saha dolabı dolu hocam port kalmamış. Adsl porta isen vdsl geçiş yapamasın. En iyisi vdsl port geçiş için vdsl port talebi bulunun ücretsiz olarak.
Mesela Vdsl geçtim paketi değiştirmesem yani şu anki gibi 16mbps paketi kullanmaya devam etsem hız artar mı? Bide binanın internet kabloları ile alakalı olabilir mi hız düşüklüğü?

Top Bottom