Neler Yeni

İnternetimi iptal etmek istiyorum.

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
Merhaba, iki ay önce 1 yıllık sözleşmeli sözde fiber olan (16 mbps) ama sonradan airfiber olduğunu öğrendiğim interneti bağlattım. Sürekli hız düşüşleri ve asla sabit olmayan yükselip inen bir ping değeri var. Hiçbir şekilde oyun oynayamiyorum, oyunun destek ekibiyle de görüştüm sorunumun iss kaynaklı olduğunu paket kaybı ve ping probleminin olduğunu söylediler (Valorant, LoL). Binamıza bugün fiber internet çekildi ona geçmek istiyorum ama bu interneti iptal ederken cayma bedeli sorunuyla nasıl başa çıkabilirim ödemek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,978
İsim
HBE
Merhaba, iki ay önce 1 yıllık sözleşmeli sözde fiber olan (16 mbps) ama sonradan airfiber olduğunu öğrendiğim interneti bağlattım. Sürekli hız düşüşleri ve asla sabit olmayan yükselip inen bir ping değeri var. Hiçbir şekilde oyun oynayamiyorum, oyunun destek ekibiyle de görüştüm sorunumun iss kaynaklı olduğunu paket kaybı ve ping probleminin olduğunu söylediler (Valorant, LoL). Binamıza bugün fiber internet çekildi ona geçmek istiyorum ama bu interneti iptal ederken cayma bedeli sorunuyla nasıl başa çıkabilirim ödemek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
2 aylık cayma bedeli ödersin. 1 yıllık değil.

Onuda şu şekilde hesaplayabilirsin.

(((Aylık indirim tutarı*az kalan ay sayısı) + 1 aylık fatura tutarı)+varsa modem kiralama/satın alma tutarı) = Toplam cayma(!) bedeli tutarı

1 yıldan uzun olsaydı hemen hiçbirşey ödemeden iptal ettirenilirdin.

Son düzenleme:

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 aylık cayma bedeli ödersin. 1 yıllık değil.

Onuda şu şekilde hesaplayabilirsin.

(((Aylık indirim tutarı*az kalan ay sayısı) + 1 aylık fatura tutarı)+varsa modem kiralama tutarı) = Toplam cayma(!) bedeli tutarı

1 yıldan uzun olsaydı hemen hiçbirşey ödemeden iptal ettirenilirdin.
Merhaba hocam, yani geri kalan 10 ayın parasini ödemem değil mi doğru mu anladım, teşekkürler bu arada.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,978
İsim
HBE
Merhaba hocam, yani geri kalan 10 ayın parasini ödemem değil mi doğru mu anladım, teşekkürler bu arada.
Evet. Doğru anlamışsın. 12 aylık abonelikte eğer 8. Aydaysan, kalan 4 ayı, 2. aydaysan geçen 2 ayı esas alır kanun. Hesaplamada bu şekilde yapılır. Başlangıç ve bitiş tarihlerinden hangisine daha yakınsanız o kadar ay esas alınıp, indirim tutarı, o kadar aylık hesaplanır. Sonrasında bulunduğunuz ayın fatura tutarı eklenir( indirimsiz ) ve ek olarak varsa modem kiralama bedelleri alınır. Eğer satın alındıysa modem bu ücret tek seferde tahsil edilir.

1 yıl üzeri aboneliklerde ise kullanıcı hiçbir ek ücret ödemeden direkt sözleşme feshine sahiptir. Senin 1 yıllıkmış. O yüzden bu maddeden yararlanamıyorsun. yukarıdaki formülle ücreti hesaplayabilirsin. Ortalama o çıkan ücrete yakın bir şey çıkacak.

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
Evet. Doğru anlamışsın. 12 aylık abonelikte eğer 8. Aydaysan, kalan 4 ayı, 2. aydaysan geçen 2 ayı esas alır kanun. Hesaplamada bu şekilde yapılır. Başlangıç ve bitiş tarihlerinden hangisine daha yakınsanız o kadar ay esas alınıp, indirim tutarı, o kadar aylık hesaplanır. Sonrasında bulunduğunuz ayın fatura tutarı eklenir( indirimsiz ) ve ek olarak varsa modem kiralama bedelleri alınır. Eğer satın alındıysa modem bu ücret tek seferde tahsil edilir.

1 yıl üzeri aboneliklerde ise kullanıcı hiçbir ek ücret ödemeden direkt sözleşme feshine sahiptir. Senin 1 yıllıkmış. O yüzden bu maddeden yararlanamıyorsun. yukarıdaki formülle ücreti hesaplayabilirsin. Ortalama o çıkan ücrete yakın bir şey çıkacak.
Çok sağ olun içimi rahatlattınız gerçekten. Umarım bir gün bu taahhüt saçmalığı tamamen biter.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,978
İsim
HBE
Çok sağ olun içimi rahatlattınız gerçekten. Umarım bir gün bu taahhüt saçmalığı tamamen biter.
Zaten taahhüt olmayan iss ler var. Bknz. Millenicom, TurkNet, Netspeed, Gıbırnet vb. Hepsi TT altyapısı olması halinde direkt hizmet verebiliyorlar.

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
Arayın sorun.

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü

Tekrardan merhaba, az önce servis sağlayıcımla görüştüm ve kalan ayların cayma bedelini ödemem gerektiğini söylediler. Nasıl bi yol izlemeliyim?

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,978
İsim
HBE
Tekrardan merhaba, az önce servis sağlayıcımla görüştüm ve kalan ayların cayma bedelini ödemem gerektiğini söylediler. Nasıl bi yol izlemeliyim?
Yalan. Genelde hep bu yalanı söylüyorlar ama benim sana verdiğim bilgiyi onları aktardığın zaman fazla uzatmayıp kabul ediyorlar.

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
Yalan. Genelde hep bu yalanı söylüyorlar ama benim sana verdiğim bilgiyi onları aktardığın zaman fazla uzatmayıp kabul ediyorlar.
Merhaba hocam, acaba caydıktan sonra tüketici hakem heyetine başvursam kazanır mıyım. Bir saniye bile olsa düzelmeyen +100 üzeri ping alıyorum bütün oyunlardan kanıtlarımı atarım videolu şekilde, ne düşünürsünüz?

şahin doğan

80+ Platinum
Merhaba hocam, acaba caydıktan sonra tüketici hakem heyetine başvursam kazanır mıyım. Bir saniye bile olsa düzelmeyen +100 üzeri ping alıyorum bütün oyunlardan kanıtlarımı atarım videolu şekilde, ne düşünürsünüz?
6 ay sürer hakem heyeti sonucu

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,978
İsim
HBE
Ping için altyapının araştırılması ve değerlendirilmesi gerekir. Cayma bedeli konusunda başvurabilirsin fakat doğru şekilde başvurmazsan 5 6 ayı bulur sonuçlanması. Düzgün bir dilekçe ile başvurun yapabilirsin.

Top Bottom