Neler Yeni

İnternetin vaadedilen hızdan düşük olduğunu nasıl kanıtlarım

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Berke
Superonline fiber altyapısı üzerinden Millenicom 100mbps kullanıyorum.
Ama vaadedilen hızı almadığımı düşünüyorum ilk bağlattığıma göre baya yavaşladı ve ping almaya başladım. Sorun büyük ihtimal modem kaynaklı ama bunu ispat etmek gerçekten çok zor daha önce Superonline ile 4 ay boyunca modemimde kesinti olduğunu ispatlamaya çalıştım günde iki kere arıyordum nerdeyse her zaman söyledikleri şey sistemde kesinti veya arıza gözükmüyor bağlandığını cihazı kontrol edin wifi odalar arasında sorun olabilir vb şeyler. Şuan bir sorun olduğundan eminim, önceden Steam de 9-10mb indirmeyi rahat görüyordum şuan 3 4 Arası ve benden başka kullanan yok.

Ayrıca sözde fiber kullanıyorum ama evime fiber kablosu gelmiyor direk ethernet kablosu gelip modeme giriyor nasıl oluyor anlayamadım

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Screenshot_2023-05-09-01-03-02-003_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Son yaptığım test. 2.4ghz ile bağlıyım modemi direk görüyor cihazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

hicbir firma kesin bir hiz vaadetmiyor zaten neyi kanitlicaksin
Nasıl yani o zaman ben neden 50lik paket yerine 100lük paket alıyorum

jımalya

80+ Bronze

oguzgl12

80+
hocam adam zaten modemin dbinde 5ghz açsa ne olacak. ki açmasa bile yine yüksek bir hız görmesi lazım

P33K0N

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Okan
Modem modeli nedir
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam adam zaten modemin dbinde 5ghz açsa ne olacak. ki açmasa bile yine yüksek bir hız görmesi lazım
5Ghz kısa mesafe yüksek hız için verimli çalışır, 2.4 ise uzun mesafe düşük hız için çalışır

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
"'e kadar" ibaresinden dolayı yırtarlar

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,211
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Ama vaadedilen hızı almadığımı düşünüyorum ilk bağlattığıma göre baya yavaşladı ve ping almaya başladım. Sorun büyük ihtimal modem kaynaklı ama bunu ispat etmek gerçekten çok zor daha önce Superonline ile 4 ay boyunca modemimde kesinti olduğunu ispatlamaya çalıştım günde iki kere arıyordum nerdeyse her zaman söyledikleri şey sistemde kesinti veya arıza gözükmüyor bağlandığını cihazı kontrol edin wifi odalar arasında sorun olabilir vb şeyler. Şuan bir sorun olduğundan eminim, önceden Steam de 9-10mb indirmeyi rahat görüyordum şuan 3 4 Arası ve benden başka kullanan yok.

Ayrıca sözde fiber kullanıyorum ama evime fiber kablosu gelmiyor direk ethernet kablosu gelip modeme giriyor nasıl oluyor anlayamadım
Wifi ile bağlı cihazlarda yapılan testler güvenilir olmaz, baz alınamaz. Cat6 ile pcye ethernet kablosu çekip öyle test et

oguzgl12

80+
Şu saçma sapan müşteri hizmetleri ağzıyla konuşmayın Allah için adam modemin dibinde zaten en fazla 2-3 mgbt az çıkacak saçma sapan konuşmayın

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,618
İsim
.

Cat6 kablosu al pc ye çek sadece pc internete bağlıyken test et vaad edilen hızlar kablolu şekilde verilir kablosuz o hızları alamazsın zaten.

UÇAN TÜRK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
EFEKAN SARIKAYA
wifi ile kablolu bağlantı aşırı fark eder bu arada

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular