Neler Yeni

İpad Pro M4 oyunlarda otomatik fps düşürme problemi

Memoli12345

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
mehmet alp kütük
Isı ile alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum optimizasyon yok apple veya PUBG tarafından. Isınmıyor zaten fan takılı olsada aynı problem devam ediyor. M2 işlemcili İpadimde var o ısınsada fps kısmıyor ekran kaydı alarak oyunu açarsanız m4 işlemcili İpadte fps kısmıyor zaten çok daha zor bir işlem yapmasına rağmen. Yayıncılarda kısmaması bu yüzden ekran kaydı alıyolar o yüzden kısmıyor.
Valla bende aynı şekil düşünüyodum ve uyguladım ama ekran kaydı çok boyut kaplıyor işte ben arada bir ayarlar gir çık yaparak düzelitiyom sorunu

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Soğutucu kullanırsan düzelir kullanmam dersen böyle kalabilir ama cidden o tablet 5’1mm olacağına 0.7/0.8 mm olup düzgün soğutma sistemi yapsalardı daha çok övülürdü
Cihazda o inceliğin üstüne düzgün soğutma sistemi de var zaten. Ek olarak PUBG gibi bir oyunda M1/M2 bile ısınma sorunu çıkarmazken onlardan Appleye göre 2 kat verimli bir işlemcinin bu sorunu çıkarma ihtimali pek yok.

Daha önce de konuya yazdığım gibi büyük ihtimalle sorun PUBG nin optimizasyonu ile alakalı veya Applenin işlemciyi henüz doğru ayarlayamaması kaynaklı. Her türlü güncellemeler ile çözülecek yani, cihazı çıktığı gibi almanın zararları diyelim biraz sabretmek gerek 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa6161
Isı ile alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum optimizasyon yok apple veya PUBG tarafından. Isınmıyor zaten fan takılı olsada aynı problem devam ediyor. M2 işlemcili İpadimde var o ısınsada fps kısmıyor ekran kaydı alarak oyunu açarsanız m4 işlemcili İpadte fps kısmıyor zaten çok daha zor bir işlem yapmasına rağmen. Yayıncılarda kısmaması bu yüzden ekran kaydı alıyolar o yüzden kısmıyor.
Duzelir mi sizce bu durum

Crespo27

80+
yaklaşık 3 gün önce apple mağazasından ipad pro m4 256 gb satın aldım PUBG mobile standoff 2 vs. oynadım 120 fps oynadım her ikisinde lakin 2 3 dk sonra cihaz kendini 60 fps e düşürüyor kalabalık mekanlarda kalabalık bittikten 10 dk sonra 120 ye geri çıkıyor sebebi nedir ısınma biraz var ama iphone lardaki gibi alev topuna dönmüyor...
hocam korkutmayın bende 13 inç modelını alacağım yakında bu arada pili iyi gidiyormu kaç mAh

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa6161
hocam korkutmayın bende 13 inç modelını alacağım yakında bu arada pili iyi gidiyormu kaç mAh
3 saat pubg oynadım yüzde 46 kaldı. Çok iyi şarj konusunda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzeleceğini düşünüyorum daha önce başka cihazlardada böyle problemler olmuştu sonrasında düzelmişlerdi
İnşallah hocam teşekkürler

Gurselvar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gürsel varlı
apple servisinden randevu alarak gittim ve şikayetimi bildirdim tableti kontrol ettiklerinde yazılımsal ve donanımsal bir hata bulamadılar. Ancak m2 pro cihazımdan direk yedeklemeden kaynaklı olabileceğini belirttiler ve bana eski cihaz yerine direk bu m4 pro yu kurmamı tavsiye ettiler bende o şekilde yaptım ancak tam anlamıyla düzelme sağlanmadı. eskisine göre daha iyi olsada hala problemler mevcut fpste. Sanırsam ya Pubg yada apple tarafında daha tam bir optimizasyon yok şu an için gelecek güncellemelerde düzeleceğini düşünüyorum.

Bu arada bu cihaz ile ilgili apple zorlu servise başvuran ilk kişi olduğumu öğrendim.

Memoli12345

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
mehmet alp kütük
apple servisinden randevu alarak gittim ve şikayetimi bildirdim tableti kontrol ettiklerinde yazılımsal ve donanımsal bir hata bulamadılar. Ancak m2 pro cihazımdan direk yedeklemeden kaynaklı olabileceğini belirttiler ve bana eski cihaz yerine direk bu m4 pro yu kurmamı tavsiye ettiler bende o şekilde yaptım ancak tam anlamıyla düzelme sağlanmadı. eskisine göre daha iyi olsada hala problemler mevcut fpste. Sanırsam ya PUBG yada apple tarafında daha tam bir optimizasyon yok şu an için gelecek güncellemelerde düzeleceğini düşünüyorum.

Bu arada bu cihaz ile ilgili apple zorlu servise başvuran ilk kişi olduğumu öğrendim.
Bende Bağdat caddesine gidip servis için başvurcaktım yani yeni bir apple kimliği ile mi kurmayı cihazı yeniden denemenizi istediler?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa6161
apple servisinden randevu alarak gittim ve şikayetimi bildirdim tableti kontrol ettiklerinde yazılımsal ve donanımsal bir hata bulamadılar. Ancak m2 pro cihazımdan direk yedeklemeden kaynaklı olabileceğini belirttiler ve bana eski cihaz yerine direk bu m4 pro yu kurmamı tavsiye ettiler bende o şekilde yaptım ancak tam anlamıyla düzelme sağlanmadı. eskisine göre daha iyi olsada hala problemler mevcut fpste. Sanırsam ya PUBG yada apple tarafında daha tam bir optimizasyon yok şu an için gelecek güncellemelerde düzeleceğini düşünüyorum.

Ben ipad destek aradım tablet bağladılar sorun bulamadılar. Dediğiniz gibi güncelleme ile gözulecek bir sorun

Gurselvar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gürsel varlı
Ben ilk olarak sohbet ile appledan destek aldım sonra çözemeyip telefona yönlendirdiler. arayan kişide çözemeyince bana randevu alıp teknik servise yönlendirdi ordada bana yapılabilecek çözümlerden biri eski ipad imden aktarma ile ve icloud yedeklemesinden değil normal hesabımı girerek ve eski bilgileri airdrop yolu ile göndermemi istediler. Açıklaması şu eski ipadten (m2 işlemcili olan) bazı ayarların aktarılabileceği ve bunun sebep olabileceği idi. bunu ben bazı yabancı forumlarda da okumuştum ancak denememe rağmen bunun bir çözüm olmadığını gördüm.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,484
Üyeler
145,625
Son üye
varex
Top Bottom