Neler Yeni

İphone 11 VS İphone XS MAX

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Arkadaşlar aşırı arada kaldım. İnternetten değil Vatan mediamarkt e bilişim gibi yerlerden alacağız. İphone 11 şu an 7600TL, İphone XS MAX ise indirimde 7900TL. Yani fiyat farkı benim için önemsiz. Normalde İphone 11 alacaktım ama SÜPER AMOLED 6.7 ekrandan geçince LCD 6.1 ekran pek iyi gelmez diye düşünüyorum. O yüzden normalde yüksek fiyatta olmasına rağmen şu an neredeyse İphone 11 fiyatında olan XS MAX düşünüyorum.

Ama 11in kamerası az daha iyi, bataryası, ekranın lcd oluşu sayesinde biraz daha iyi, işlemcisi daha yeni ve 1 yıl daha fazla gümcelleme alacak.

Kısacası XS MAX/ Ekran, Premium tasarım
İphone 11/ 1 sene yeni işlemci, 1 sene fazla güncelleme, kamera, batarya

İphone 11 daha önde gözükse bile batarya ve kameranın biraz daha iyi olması benim için çok dert değil. Büyük ve güzel bir ekran istiyorum ama daha eski bi telefonu seçmek de çok mantıklı durmuyor. Telefonu alınca 4 sene kullanacağım, sizce ne yapmalıyım?

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Arkadaşlar aşırı arada kaldım. İnternetten değil Vatan mediamarkt e bilişim gibi yerlerden alacağız. İphone 11 şu an 7600TL, İphone XS MAX ise indirimde 7900TL. Yani fiyat farkı benim için önemsiz. Normalde İphone 11 alacaktım ama SÜPER AMOLED 6.7 ekrandan geçince LCD 6.1 ekran pek iyi gelmez diye düşünüyorum. O yüzden normalde yüksek fiyatta olmasına rağmen şu an neredeyse İphone 11 fiyatında olan XS MAX düşünüyorum.

Ama 11in kamerası az daha iyi, bataryası, ekranın lcd oluşundan biraz daha iyi, işlemcisi daha yeni ve 1 yıl daha fazla gümcelleme alacak.

İphone 11 daha önde gözükse bile batarya ve kameranın biraz daha iyi olması benim için çok dert değil. Büyük ve güzel bir ekran istiyorum ama daha eski bi telefonu seçmek de çok mantıklı durmuyor. Telefonu alınca 4 sene kullanacağım, sizce ne yapmalıyım?
Sırf ekran için bence XS Max'a gitme ya, bence mantıklı olmaz. Çok anlamam telefondan ama, çok mu downgrade yemiş olacaksın ki ekranda?

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sırf ekran için bence XS Max'a gitme ya, bence mantıklı olmaz. Çok anlamam telefondan ama, çok mu downgrade yemiş olacaksın ki ekranda?
1 nesil fark var aslında. Ama benim için en önemli şey gerçekten ekran.

XS MAX i herhalde 4 sene kullanırım diye düşünüyorum.

Nachi

80+ Platinum

Hocam kesinlikle öyle. Ben amoled oled ekran gördükten sonra LCD dayanamayacağım kadar kötü görünüyor.

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak

Ama 11in kamerası az daha iyi, bataryası, ekranın lcd oluşu sayesinde biraz daha iyi, işlemcisi daha yeni ve 1 yıl daha fazla gümcelleme alacak.

Epey'e baktığımda 64GB olan modeli (XS Max'ten bahsediyorum) 11k hakettiğini düşünmüyorum. Ekran senin için önemliyse o fiyatlarda daha güzel bulunabilir.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA

Senin de dediğin gibi, aslında senin için en önemli olan daha mühim olmalı. Çünkü 1 nesil daha yeni işlemci, daha iyi batarya vb. de olsa, XS Max'ta da ne işlemci ne de diğer bütün unsurlar "berbat" değil. Hala elit seviyede.

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Epey'e baktığımda 64GB olan modeli (XS Max'ten bahsediyorum) 11k hakettiğini düşünmüyorum. Ekran senin için önemliyse o fiyatlarda daha güzel bulunabilir.
daha güzel telefon bulunabilir*

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 11K değil 7900TL
Arkadaşlar aşırı arada kaldım. İnternetten değil Vatan mediamarkt e bilişim gibi yerlerden alacağız. İphone 11 şu an 7600TL, İphone XS MAX ise indirimde 7900TL.
Mesaj otomatik birleştirildi:

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Senin de dediğin gibi, aslında senin için en önemli olan daha mühim olmalı. Çünkü 1 nesil daha yeni işlemci, daha iyi batarya vb. de olsa, XS Max'ta da ne işlemci ne de diğer bütün unsurlar "berbat" değil. Hala elit seviyede.
Bence de, işlemci kamera ve bataryada ufak farklılıklar var, telefonun kamerası ve bataryasında aşırı bir gelişme yok. İşlemci farkı eğer 6/7 sene kullanmaya çalışacaksam fark eder ama 3/4 sene kullanacağım. O yüzden galiba büyük ve güzel ekranlı XS MAX i tercih edeceğim.

7900 ise iş değişir o zaman. Hafıza kullanım amacına göre yeter ya da yetmez.
Bir önceki kullandığım tel 128 olmasına rağmen 64 ile yetinebiliyordum yani yeter.

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Bence de, işlemci kamera ve bataryada ufak farklılıklar var, telefonun kamerası ve bataryasında aşırı bir gelişme yok. İşlemci farkı eğer 6/7 sene kullanmaya çalışacaksam fark eder ama 3/4 sene kullanacağım. O yüzden galiba büyük ve güzel ekranlı XS MAX i tercih edeceğim.

Bir önceki kullandığım tel 128 olmasına rağmen 64 ile yetinebiliyordum yani yeter.
3-4 sene kullanacaksanız net XS Max.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz