Neler Yeni

Öneri İphone 13 mü S23 mü almalıyım

PhronoX0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ilker tetik
Öncelikle verilecek cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.Aralarında güncel fiyatlarla 3000TL gibi bir fiyat farkı var İphone 7 kullanıyorum 5 yıldır telefon değiştirmem gerekiyor.Kağıt üstünde S23 ün çoğu alanda daha iyi olduğunu biliyorum fiyat olarak da daha makul düzeyde ama İphone 7 den önceki android telefon tecrübelerim pek iyi gitmemişti (S4 ve GM5 Plus) sorunlar yaşadım S23 ün önde olduğu başlıkların çoğu benim için önemli değil sadece andorid telefon kısa ömürlüdür gibi bir ön yargım var. Alacağım telefonun beni 4 sene çok rahat idare etmesi gerekiyor.Öncelik verdiğim konular genel olarak:
-Pil
-Uzun ömürlülük ve güncelleme desteği
-ekran kalitesi
Sizce hangi telefomu almalıyım?

şahin doğan

80+ Platinum
S23 Al.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,693
İsim
Orkun
Bence de S23 al dostum. Düz iPhone 13 alırsan pil konusunda Pro Max lere nazaran daha az gidecektir. S23 ile aşağı yukarı aynı ekran süresi alırsın diye düşünüyorum. Özellikler bakımından vs. S23 bence iPhone 13 den daha üstün bir cihaz.

PhronoX0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ilker tetik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence de S23 al dostum. Düz iPhone 13 alırsan pil konusunda Pro Max lere nazaran daha az gidecektir. S23 ile aşağı yukarı aynı ekran süresi alırsın diye düşünüyorum. Özellikler bakımından vs. S23 bence iPhone 13 den daha üstün bir cihaz.
Uzun ömürlü olur mu

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,693
İsim
Orkun
Uzun ömürlü olur mu
S23 zaten daha yeni çıktı. En az 3+ sene güncelleme alır diye düşünüyorum. Hadi güncelleme kesilse bile gerek Android sürümü gerek sistem özellikleri ile birlikte fiziksel olarak bir sorun olmadıkça en az 5-6 sene götürür. (2-3 seneden sonra pil değişimi gerekebilir normal olarak)

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,117
İsim
Uğur
İphone kullanmıştım hep 11 den sonra s21fe aldım ve evet hızlı güzel telefon ama ios alışıp android geçmek zor…13 aldım çok mutluyum.

Birde 2 sene sonra değer kazanması var altın gibi iphone lar malesef android değer kaybediyor.

PhronoX0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ilker tetik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
S23 zaten daha yeni çıktı. En az 3+ sene güncelleme alır diye düşünüyorum. Hadi güncelleme kesilse bile gerek Android sürümü gerek sistem özellikleri ile birlikte fiziksel olarak bir sorun olmadıkça en az 5-6 sene götürür. (2-3 seneden sonra pil değişimi gerekebilir normal olarak
Android telefonların 1-2 sene sonra yavaşlama problemi olmuyor mu stabilite sonusunda İOS i yakalayabilir mi sizce?

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
abuzittin
iphone kullanan bir insansın iphone dan devam et pişman olma. s23 güzel cihaz ama ülkemiz şartlarında satışı hızlı cihaz almak her türlü daha mantıklı. dediğim gibi 13 devam

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,693
İsim
Orkun
Android telefonların 1-2 sene sonra yavaşlama problemi olmuyor mu stabilite sonusunda İOS i yakalayabilir mi sizce?
Düşük ve orta segmentlerde oluyor genelde bu yavaşlama. 2019 da aldığım Xiaomi Mi Mix 2 telefonumu daha yeni değiştirdim. Hala kullanılabilir durumda, güncelleme almıyor ama takır takır çalışmaya devam ediyor. Güncel yeni çıkmış bir Android telefonun ömrü uzun olacaktır.

Stabilite konusuna gelirsek ona bir şey demek zor. iOS gerçekten çok stabil bir platform.
Samsung ise Android telefonlar arasında en stabil arayüze sahip marka olması gerek.

Son düzenleme:

RyzeNNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Berke BEY
Öncelikle verilecek cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.Aralarında güncel fiyatlarla 3000TL gibi bir fiyat farkı var İphone 7 kullanıyorum 5 yıldır telefon değiştirmem gerekiyor.Kağıt üstünde S23 ün çoğu alanda daha iyi olduğunu biliyorum fiyat olarak da daha makul düzeyde ama İphone 7 den önceki android telefon tecrübelerim pek iyi gitmemişti (S4 ve GM5 Plus) sorunlar yaşadım S23 ün önde olduğu başlıkların çoğu benim için önemli değil sadece andorid telefon kısa ömürlüdür gibi bir ön yargım var. Alacağım telefonun beni 4 sene çok rahat idare etmesi gerekiyor.Öncelik verdiğim konular genel olarak:
-Pil
-Uzun ömürlülük ve güncelleme desteği
-ekran kalitesi
Sizce hangi telefomu almalıyım?
Ben bu sene android olarak note 8 pro a70 s21 iphone modelleri olarak se 2020 11 ve 13 e geçiş yaptım.Bence kesinlikle 13 almalısın

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,229
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
ne seçtin ?

Top Bottom