Neler Yeni

IPS-Level nedir, cihaz iyi mi?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
Link var mı? Oyun sistemi istemiyorum zaten de kart 4000 serisi olsa iyiymiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Emin misiniz? Çoğu kişi düşük kalite diyor çünkü?

buyrun hocam

bataryası normal kullanımda max 4-5 saat falan gidiyor ram anakarta gömülü ve arttırılmıyor kasa malzemesi plastik ekran pantone onaylı oled 1080p type cden sadece veri aktarımı yapılıyor şarj veya görüntü alınmıyor

bu arada bütçeniz yeterli aslında oyun pcsi de olmayacaksa macbook almak daha mantıklı geldi bana

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,200
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Yıllardır inceleme falan yapıyorum hâlâ tam olarak ne demek çözebilmiş değilim. Çünkü bazı kaynaklarda IPS kalitesinde TN panel olduğu gibi bilgiler bile var :D

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yıllardır inceleme falan yapıyorum hâlâ tam olarak ne demek çözebilmiş değilim. Çünkü bazı kaynaklarda IPS kalitesinde TN panel olduğu gibi bilgiler bile var :D
Sizin elinize IPS Level bir cihaz geçmiştir illaki, IPS ile aynı mı duruyor ekran? Kenarlardan bakınca görüntü bozulması falan var mı?

Ben de araştırıyorum birinde IPS in farklı adla satılanı diyor birinde TN panelin biraz daha gelişmişi deniyor birinde IPS in daha düşük kaliteli başka bir versiyonu diyorlar hiçbir net bilgi bulamadım 😀

buyrun hocam

bataryası normal kullanımda max 4-5 saat falan gidiyor ram anakarta gömülü ve arttırılmıyor kasa malzemesi plastik ekran pantone onaylı oled 1080p type cden sadece veri aktarımı yapılıyor şarj veya görüntü alınmıyor

bu arada bütçeniz yeterli aslında oyun pcsi de olmayacaksa macbook almak daha mantıklı geldi bana
İlk plana göre Macbook Pro 16" alacaktım zaten de son zamlardan sonra fiyatı çok uçuk ya 😅

Baz paket 90K, biraz iyisi olsun diyince fiyat 125K oluyor bana 70K bile uçuk geliyor şuan.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,200
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Sizin elinize IPS Level bir cihaz geçmiştir illaki, IPS ile aynı mı duruyor ekran? Kenarlardan bakınca görüntü bozulması falan var mı?

Ben de araştırıyorum birinde IPS in farklı adla satılanı diyor birinde TN panelin biraz daha gelişmişi deniyor birinde IPS in daha düşük kaliteli başka bir versiyonu diyorlar hiçbir net bilgi bulamadım 😀
Çoğu sitede direkt IPS yazıyorlar. Bakış açıları konusunda bir eksiklik hissetmedim. Asus ve MSI markalı güncel bütün laptoplarda IPS-Level yazıyor. Herhalde gidip RTX 4080'li cihaza TN panel koymuyorlardır :D

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut

İlk plana göre Macbook Pro 16" alacaktım zaten de son zamlardan sonra fiyatı çok uçuk ya 😅

Baz paket 90K, biraz iyisi olsun diyince fiyat 125K oluyor bana 70K bile uçuk geliyor şuan.
hocam ikinci elde baya ucuza geliyor öyle yapın bence çoğu temiz cihaz zaten tasarım için mi alacaksınız pc yi

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hocam ikinci elde baya ucuza geliyor öyle yapın bence çoğu temiz cihaz zaten tasarım için mi alacaksınız pc yi
2. elde satıyorlar mı ki bunu? İntel olanları almak istemiyorum çünkü.

Bir de bu kadar pahalı bir cihazı 2. el almak da riskli geliyor. Laptopu uzun pil ömrü için alıyorum, alacağım kişi pili kim bilir nasıl kullanmıştır batarya ne kadar eskimiştir onlar hep sorun...

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
2. elde satıyorlar mı ki bunu? İntel olanları almak istemiyorum çünkü.

Bir de bu kadar pahalı bir cihazı 2. el almak da riskli geliyor. Laptopu uzun pil ömrü için alıyorum, alacağım kişi pili kim bilir nasıl kullanmıştır batarya ne kadar eskimiştir onlar hep sorun...
hocam zaten 70kya alacağınız macbook pro olur m1 max veya ultra işlemcili olur gelirse m2 max falan gelir

m2 bulursanız zaten en fazla bi kaç ay kadar eskimiş olur yeni cihaz sonuçta

m1 li olanlarda da pil ömrü o bu şu her şey yazıyor zaten çoğunda fatura garanti de oluyor

uğraşırsanız yurtdışından da alabilirsiniz ucuza geliyor mu bilmiyorum ama uçak parası o bu şu derken yine aynıya hatta pahalıya bile geliyo olabilir

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hocam zaten 70kya alacağınız macbook pro olur m1 max veya ultra işlemcili olur gelirse m2 max falan gelir

m2 bulursanız zaten en fazla bi kaç ay kadar eskimiş olur yeni cihaz sonuçta

m1 li olanlarda da pil ömrü o bu şu her şey yazıyor zaten çoğunda fatura garanti de oluyor

uğraşırsanız yurtdışından da alabilirsiniz ucuza geliyor mu bilmiyorum ama uçak parası o bu şu derken yine aynıya hatta pahalıya bile geliyo olabilir
Amerikada baz model 2500$ yani 67K, fena değil de kim getirecek o sorun 😀

Avrupadan rahatça alabilme şansım var da orada fiyatı 3000€ yapmışlar TR bile ucuz kalıyor 😂

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
Amerikada baz model 2500$ yani 67K, fena değil de kim getirecek o sorun 😀

Avrupadan rahatça alabilme şansım var da orada fiyatı 3000€ yapmışlar TR bile ucuz kalıyor 😂

örnek vermek gerekirse bu baya iyi mesela hocam pil bi tık az gibi ama fiyatına bakarsak taş gibi pc siz daha iyisini bile bulursunuz

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
agalar bu cihaz neden bu kadar pahalı ve neden 4060 lı laptopa 240hz qhd ekran koymuşlar

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
Bu fiyatlara belki düşünürüm seçeneklerime ekliyorum ama konudaki MSI laptop da çok mantıklı geliyor.
hocam ne için kullanacağınıza göre değişir ikisini birebir kıyaslamak mantıklı değil çünkü ikisi de farklı odak noktaları için tasarlanmış pcler

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hocam ne için kullanacağınıza göre değişir ikisini birebir kıyaslamak mantıklı değil çünkü ikisi de farklı odak noktaları için tasarlanmış pcler
MSI Laptopun konsepti "sabah işini yap akşam oyununu oyna her şeye yeter" ki bu konsept mantıklı geliyor.

Macbook da ben iş konusunda en iyiyim pil ömrüm de en iyisi diyor ama Unity, UE5 gibi yazılımları kullanmak istesem ne olur bilmiyorum, bir de arada oyun oynamak istesem MacOS işleri zorlaştıracak.

Top Bottom