Neler Yeni

IPS monitörde açık renklerde ufak siyahımsı kareler görünüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Doğukan Avcı
Merhabalar, ASUS VA229HR IPS monitörümde açık renklerde çok dikkatli bakıldığında belli olan ufak kareler gözükmekte. Bunlar ölü piksel gibi değil ki testini de yaptım. Nasıl anlatacağımı tam olarak bilmiyorum. Fotoğrafını çekmeyi denedim ancak fotoğrafta belli olmuyor zaten söylediğim gibi göze de çok çarpmıyorlar sürekli bir şekilde. Sanki monitörün üstünde bir jelatin varmış da beyaz ve açık renklerde görüntüyü bozarak kare kare gösteriyormuş veya sanki pikselleri görüyormuş gibiyim. Sizce bu normal midir ? Garantilik bir durum var mıdır ? Monitörün 21.5 inç olduğunu belirteyim.

Müslüm Gürses

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,063
İsim
Mert Gürbüz
Merhabalar, ASUS VA229HR IPS monitörümde açık renklerde çok dikkatli bakıldığında belli olan ufak kareler gözükmekte. Bunlar ölü piksel gibi değil ki testini de yaptım. Nasıl anlatacağımı tam olarak bilmiyorum. Fotoğrafını çekmeyi denedim ancak fotoğrafta belli olmuyor zaten söylediğim gibi göze de çok çarpmıyorlar sürekli bir şekilde. Sanki monitörün üstünde bir jelatin varmış da beyaz ve açık renklerde görüntüyü bozarak kare kare gösteriyormuş veya sanki pikselleri görüyormuş gibiyim. Sizce bu normal midir ? Garantilik bir durum var mıdır ? Monitörün 21.5 inç olduğunu belirteyim.
Bence garantiye gönderilmeli ama sorunu tam olarak anlayamayız bu şekkilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir şey sorucağım sana ips panelden memnunmusun renkler falan söylendiği gibi canlımı ???

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Doğukan Avcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence garantiye gönderilmeli ama sorunu tam olarak anlayamayız bu şekkilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir şey sorucağım sana ips panelden memnunmusun renkler falan söylendiği gibi canlımı ???
Hocam bu monitör ne kadar çok yüksek fiyat bandında bir monitör olmasa da ben renk canlılığından memnun kaldım. Işık sızması probleminden korktuğumdan dolayı IPS panelden çok çekinmiştim. Şükür bu monitörde sadece çok az bir IPS glow var o da hiç belli dahi olmuyor.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Ölü Pixel Test

paylaştığım link'ten ölü Pixel testi yapabilirsiniz.

ASUS monitörler'de aynı noktada 3 ayrı ayrı Noktalarda 5 Adet'e kadar Ölü pixel garantisi veriyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Doğukan Avcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ölü Pixel Test

paylaştığım link'ten ölü Pixel testi yapabilirsiniz.

ASUS monitörler'de aynı noktada 3 ayrı ayrı Noktalarda 5 Adet'e kadar Ölü pixel garantisi veriyor.
Hocam söylediğim gibi ölü piksel testi yapmıştım şimdi tekrar yaptım. Hiç bir renkte farklı renkte piksel görünmüyor. Zaten bu bahsettiklerim pikselden çok ekranda karşıt bir sürü çizginin bir araya gelmesine benziyor açık renklerde daha belli oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,287
Üyeler
141,431
Son üye
VeyselBey
Top Bottom