Neler Yeni

İş yerinde ayrımcılık

teazartz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Tarık
İş yerinde ayrımcılık yapıyorlar. Ve aşırı sinir oluyorum benim sinir hastaligim var ve gerçekten birini bıçaklayacağım böyle giderse. Anlatayım.
Fotoğrafçıda çalışıyorum ve 2 tane dükkan var, sağdaki fotoğraf çekme yeri ve baskı yeri, soldaki yer albüm yeri. Ben 3 ay önce bir kızla aynı anda çalışmaya başladım. İkimizde normalde sağda çalışıyoruz. Ben Photoshop tasarım cart curt iyi anlıyorum ama kızın gram bilgisi yok. Neyse ben adamla iyi anlaşmaya çalışıyorum ama bana kötü davranıyorlar. Kız her zaman sol tarafta saçma sapan kime öğretsen yapabileceği işleri yapıyor. Bende yardımım dokunsun diye sola gidiyorum ara sıra. Bu arada yazmayı unutmuşum sağ tarafta kızla beraber 4 kişiyiz. Solda kız olmadan 3 kişi. Neyse soldaki tarafta çok kolay işler yapıyorlar yapıştırma katlama kesme falan. Bende o sırada iş yok diye albümleri paketliyorum. Paketledikten sonra yanına kim sipariş etti ise onun ismini yaziyorum. Hepsini düzgün paketledim yerleştirdim ve en sonuncusunun ismini yazarken hafif bozuk yazdım. Sol tarafın başı bana bağırmaya başladı. Sen napiyosun o öyle yapılır mı bir işi beceremiyorsun falan. Bende o an aşırı sinirlendim çünkü bildigin bana kin beslemiş bende elimdeki pakedi ona attım al sen yap lan o zaman dedim. Sonra çıkıp sağ tarafta vesikalık falan yapmaya başladım. Normalde vesikalık biyometrik falan yapıyorum ama o sırada sağ tarafta iş olmadığı için sol tarafa gitmiştim. Herkes bu kızı çok seviyor herkes iyi davranıyor güler yüzlü davranıyor hata yapınca bir şey olmaz herkes yapabilir diyor. Ben hata yapınca bana kızıyorlar. Bende bir daha sol tarafa gitmemeye başladım. Şimdide sağ tarafta çok iş olmadığı için telefona bakıyorum çoğu zaman. Ve ara sıra sol taraftan çay kahve falan almak için sağ tarafa giriyorlar. Sol tarafın başıda bana iş koyup duruyor. Kız telefona bakınca bile bana iş koyuyolar. Bir şey de demiyorum ayıp olur ve işten atılmak istemiyorum. Şu anda sadece tecrübe edinip başka yerde çekim yapmak istiyorum. Ama bu olaya çok pis sinir oldum. Yazarken bile dişlerimi sıkıyorum yani. Sizce ne yapmam lazım ne yaparak bunları adam edebilirim. Tecrübeli kişiler yazarsa çok memnun olurum okuyanlara teşekkür ederim.

Bu arada bulaşıkları ben yıkıyorum kız gidiyor yalakalık yapıyor ve kız işten 30 dakika önce hayırlı akşamlar diyerek çıkıyor ben 10 dakika kala abi ben çıkabilir miyim dememe rağmen adam bana "senin çıkış saatin geldi mi sanki çıkmak istiyorsun" diyor. Vallahi ellerim titriyor.

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Bahadır
adama de bilader bu kizin olayi ne akraban falanmi cart curt olay cikar sonra amada kafayi gom cik git calisma orda

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,359
İsim
Mert Can Ergün
Öyle insanlarla çalışma
Mesaj otomatik birleştirildi:

adama de bilader bu kizin olayi ne akraban falanmi cart curt olay cikar sonra amada kafayi gom cik git calisma orda
Ne kafası diyelim ki başka yerde aynı işi buldu adam diyecek ki neden ayrıldın referans isteyecek adam da bunu kötülecek

teazartz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Tarık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öyle insanlarla çalışma

Ne kafası diyelim ki başka yerde aynı işi buldu adam diyecek ki neden ayrıldın referans isteyecek adam da bunu kötülecek
aynen öyle olur fotoğrafçılara çalışıyoruz biz genellikle

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Bahadır
o
Öyle insanlarla çalışma

o da diyecek mobing ayrimcilik falan yapiyolardi it gibi davraniyolardi bana gerekeni yaptim diyecek

teazartz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Tarık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o

o da diyecek mobing ayrimcilik falan yapiyolardi it gibi davraniyolardi bana gerekeni yaptim diyecek
Makine bozuldu bütün gün tamir etmeyi denedik temizledik kız sadece kahve yaptığı için daha hoş görülüyor. Hâlâ ben bur hata yaptığımda bana agresif yaklaşıyorlar. En başta hiç yardım etmeyecektim varya aslında. Bu arada ben asgari ücret alıyorum hatta müşteride çekiyorum prim almam lazim ama kiz benden 3bin tl daha fazla alıyor. Güzel bi zam isticem olmazsa her şeyi soylicem içimi bosaltıcam ve istifa edicem. Bir sürü fotoğrafçı var onlara kalmadım sonuçta. bu arada gerçekten bana adam akıllı davranıp iş verseler anında yaparım ama böyle bir elemanı kaybettiler.

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Bahadır
Makine bozuldu bütün gün tamir etmeyi denedik temizledik kız sadece kahve yaptığı için daha hoş görülüyor. Hâlâ ben bur hata yaptığımda bana agresif yaklaşıyorlar. En başta hiç yardım etmeyecektim varya aslında. Bu arada ben asgari ücret alıyorum hatta müşteride çekiyorum prim almam lazim ama kiz benden 3bin tl daha fazla alıyor. Güzel bi zam isticem olmazsa her şeyi soylicem içimi bosaltıcam ve istifa edicem. Bir sürü fotoğrafçı var onlara kalmadım sonuçta. bu arada gerçekten bana adam akıllı davranıp iş verseler anında yaparım ama böyle bir elemanı kaybettiler.
kafayi gom iste akli basina gelsin patronun

Top Bottom