Neler Yeni

İşlemci 100 derecede çalışıyor nedendir?

HACKERY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eray PALA
Merhaba Dostlar,

Xigmatek Scylla 240 sıvı soğutucu kullanıcısıyım PUBG LITE oynarken işlemcim sürekli 100 derecede geziyor ve Boşta 60 ı düşmüyor.​

Termal macun yeniledim değişmedi.
Soğutucu fanı soğuk hava üflüyor.
Soğutucu hortumları soğuk sadece işlemciye temas eden yer aşırı sıcak. Tahminimce soğutucu tıkandı . (Şimdi aklıma geldi pompa çalışıyor mu kontrol etmedim )
Sizce sorun ne olabilir yardımlarınıza ihtiyacım var.

Sistemim
MSI Z390 GAMİN PLUS ANAKART
MSI RTX2060 VENTUS EKRAN KARTI
İNTEL İ5 9600K işlemci

Ekler

• IMG-20210122-WA0025.jpeg
    IMG-20210122-WA0025.jpeg
    248.3 KB · Hit: 49
Son düzenleme:

HACKERY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eray PALA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çalışıyor mu peki? Eğer düzgün bir şekilde çalışsa bu sıcaklıklara ulaşmaz.
Şimdi bios ekranına girdim bios güncelledim orada bile 80 derece oldu 5 dk da işlemci soğutucu pompası rpm gösteriyo yani bios a göre çakışıyor sanırım borular tıkalı çünkü işlemci yanacak ısıdayken boru ve pompa buz gibi (bu modelde pompa radyatör içerisinde).

Techno08

80+ Gold
Şimdi bios ekranına girdim bios güncelledim orada bile 80 derece oldu 5 dk da işlemci soğutucu pompası rpm gösteriyo yani bios a göre çakışıyor sanırım borular tıkalı çünkü işlemci yanacak ısıdayken boru ve pompa buz gibi (bu modelde pompa radyatör içerisinde).

Hocam eğer temizleyebiliyorsanız temizleyin bence. Belli ki pompa görevini yapamıyor yoksa neden bu kadar ısınsın? Belki sıvısı falan azalmıştır, ihtimal dahilinde.

HACKERY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eray PALA
Hocam eğer temizleyebiliyorsanız temizleyin bence. Belli ki pompa görevini yapamıyor yoksa neden bu kadar ısınsın? Belki sıvısı falan azalmıştır, ihtimal dahilinde.
Garantisi 2 gün önce bitti garantiye göndermeyi denicem çünkü sorun 1 aydır var garanti kabul etmez ise son çare temizlemek .

HACKERY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eray PALA
Dostlar sadece pompaya güç verdim pompayı dinledim çalışıyor zaten BIOS 3000 devirlerde gösteriyor. Tahminimce pompa ya da borular tıkanmış.
Garantisi 2 gün önce bitti garanti kapsamında değişirler mi sizce?
Ürünü Vatan Bilgisayar'dan aldım Vatan yardımcı olur mu yoksa ithalatçı olan segment bilgisayar ile mi görüşeyim. Nasıl bir yol izlemeliyim. Çok teşekkürler.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dostlar sadece pompaya güç verdim pompayı dinledim çalışıyor zaten BIOS 3000 devirlerde gösteriyor. Tahminimce pompa ya da borular tıkanmış.
Garantisi 2 gün önce bitti garanti kapsamında değişirler mi sizce?
Ürünü Vatan Bilgisayar'dan aldım Vatan yardımcı olur mu yoksa ithalatçı olan segment bilgisayar ile mi görüşeyim. Nasıl bir yol izlemeliyim. Çok teşekkürler.
Vatanın wp destek hattına yazarsan sana yardımcı olup olamayacaklarını söylerler diye düşünüyorum.

fyyz34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Feyyaz Yalcin
temassızlık veya termal macunda sıkıntı olabilir.

Top Bottom