Neler Yeni

İşlemci almak mı Ssd mi

Selamlar. Konuyu yanlış yete açtıysan özür dilerim. Elimde rx470 ve intel pentium g2020 var. Bu işlemci bildiğiniz gibi gayet kötü ve bitik. i5 3570 almayı düşünüyorum. Ama bir tanıdık işlemci alma ssd ve ram al diyor, sizce hangisi daha mantıklı?

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Selamlar. Konuyu yanlış yete açtıysan özür dilerim. Elimde rx470 ve intel pentium g2020 var. Bu işlemci bildiğiniz gibi gayet kötü ve bitik. i5 3570 almayı düşünüyorum. Ama bir tanıdık işlemci alma ssd ve ram al diyor, sizce hangisi daha mantıklı?
İş icin kullanacaksan ssd fakat oyuni icin kullanacaksan ssd

Venomx123

80+
Ne yapmak istediğine ve şu an ki sistemine bağlı. Oyunlarda daha yüksek fps değerleri almak istiyorsan darboğazı azaltıp işlemci almalısın. Eğer Ram'in 4gb gibi birşeyse yeni oyunlarda ve AAA oyunlarda takılma olucaktır o yüzden takılmalardan kurtulmak istiyorsan Ram almalısın (tabi işlemci darboğazı olduğu için gene takılma olucaktır tek başına ram yetmez takılmaları gidermek için) Eğer hiç SSD yok ise sistemde ve HDD kullanıyorsan muhtemelen işletim sistemin yavaş açılıyordur , bu sana sıkıntı yapıyorsa ve diğer parçalara göre önceliği buna vermek istiyorsan SSD alıp sistemi hızlandırabilirsin. Şu zamana kadar bilgisayarımı sürekli upgrade ettim her yeni aldığım parçada başka bir eksiğim olduğu için sürekli upgrade etmek zorunda kaldım en iyisi para biriktirip hepsini upgrade etmen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,817
Üyeler
141,345
Son üye
Hyper16
Top Bottom