Neler Yeni

İşlemci Anakart Soğutucu SSD nasıldır?

Cenk _07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Cenk Yalçın
Anakart micro atx sorun olur mu senin için

vladvlad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
vladimiz putin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart micro atx sorun olur mu senin için

kasa bu az önce önerdiler bunu alcam

PSU da bu:

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
ozan başaran
soğutucunuz bütçeyi göz önünde bulundurdugunuzda aşırı aşırı gereksiz.

artan bütçeyle anakartı yükseltebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU da bu:
kasanız iyi

https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-nzxt-c750-bronze-pa-7b2bb-eu-750-w-fiyati,497907697.html psu bunu öneririm

https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...xceria-g2-1tb-m-2-disk-fiyati,1584803490.html ssd

vladvlad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
vladimiz putin

kasanız iyi

https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-nzxt-c750-bronze-pa-7b2bb-eu-750-w-fiyati,497907697.html psu bunu öneririm
sizin attığınız soğutucu iyi mi benimkinden?

kasanız iyi

https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...xceria-g2-1tb-m-2-disk-fiyati,1584803490.html ssd
attığınız ssd nin okuma yazması çok düşük benim attığım daha iyi

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
ozan başaran
değil fakat 4klık anakart alıp yarı fiyatına soğutucu almaktansa soğutucudan kısıp anakarta yüklenmeniz daha iyi olur. phantom spirit işlemcinizi max 60 derecede tutuyorsa attığım soğutucu max 75 derecede tutar gibi düşünün. cpu 80-85 derece olmadığı sürece sorun yok

attığınız ssd nin okuma yazması çok düşük benim attığım daha iyi
mld hem kötü bir marka hem okuma yazma hızı 2gb dosya indirdikten sonra 1000mb a düşüyor hemde attığınız ssdde dram yok. bu bütçede exceria g2 den daha iyi ssd bulamazsınız

vladvlad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
vladimiz putin
değil fakat 4klık anakart alıp yarı fiyatına soğutucu almaktansa soğutucudan kısıp anakarta yüklenmeniz daha iyi olur. phantom spirit işlemcinizi max 60 derecede tutuyorsa attığım soğutucu max 75 derecede tutar gibi düşünün. cpu 80-85 derece olmadığı sürece sorun yok

mld hem kötü bir marka hem okuma yazma hızı 2gb dosya indirdikten sonra 1000mb a düşüyor hemde attığınız ssdde dram yok. bu bütçede exceria g2 den daha iyi ssd bulamazsınız
benim odam ve yaşadığım şehir çok sıcak ve işlemci ağırlıklı oyunlar oynayacam bu sebepten ötürü düzgün bir şey almak istiyorum

okuma yazması çok düşük ama

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
ozan başaran
benim odam ve yaşadığım şehir çok sıcak ve işlemci ağırlıklı oyunlar oynayacam bu sebepten ötürü düzgün bir şey almak istiyorum

okuma yazması çok düşük ama
maalesef yapcak bir şey yok +200tlye exceria plus g2 vardı onun okuma yazması daha iyiydi fakat hiçbir yerde stok kalmamış, dramli ssd alın sonrasında pişman olmayın dramsiz ssdlerin sağlığı (eğer ana ssd olarak kullanıyorsanız) çok hızlı düşüyor

yani soğutucu tercihi size kalmış bir şey diyemem, ben şahsen işlemcimin frekansı düşürmediği sürece ısınmasını pekte sorun etmiyorum 95 derece bile benim için normal. anakartınız b çipset olduğu için işlemcinizi undervoltlayarak 7-8 derece daha düşürebilirsiniz, attığım soğutucu ile işlemciniz max 85 dereceyi görür diye düşünüyorum bir de undervolt yaparsanız 75-80 derecelerde takılır.

Cenk _07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Cenk Yalçın

PSU da bu:
PSUnun atx 3.0 desteği yok önermem ama aynı markanın 750w gold var 3000 lira

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
fatih
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9

PSU da bu:
bu kasadan çok güzel öneririm.

vladvlad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
vladimiz putin
önemli olan güzelliği değil fiyat performans olması

maalesef yapcak bir şey yok +200tlye exceria plus g2 vardı onun okuma yazması daha iyiydi fakat hiçbir yerde stok kalmamış, dramli ssd alın sonrasında pişman olmayın dramsiz ssdlerin sağlığı (eğer ana ssd olarak kullanıyorsanız) çok hızlı düşüyor

yani soğutucu tercihi size kalmış bir şey diyemem, ben şahsen işlemcimin frekansı düşürmediği sürece ısınmasını pekte sorun etmiyorum 95 derece bile benim için normal. anakartınız b çipset olduğu için işlemcinizi undervoltlayarak 7-8 derece daha düşürebilirsiniz, attığım soğutucu ile işlemciniz max 85 dereceyi görür diye düşünüyorum bir de undervolt yaparsanız 75-80 derecelerde takılır.
sağolun hocam dram nedir bilmiyorum açıklar mısınız?

PSUnun atx 3.0 desteği yok önermem ama aynı markanın 750w gold var 3000 lira
atx 3.0 extradan en fayda sağlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
fatih
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
anakartın iyi
işlemcin de iyi 7600 aldım ben ama çok farkları yok benzerler
soğutucu phantom spirit al daha iyi benzer fiyatı
ssd Kioxia 1TB Exceria PRO bunu öneririm 3100 tl ama kc3000 ile aynı kalitede araştırmanı öneririm.
kasa olarakta ayrı psu ayrı kasa alacağına Thermaltake 650W 80+ S200 Tg güzel bir seçenek fiyatı da süper.

vladvlad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
vladimiz putin
anakartın iyi
ssd Kioxia 1TB Exceria PRO bunu öneririm 3100 tl ama kc3000 ile aynı kalitede araştırmanı öneririm.
kasa olarakta ayrı psu ayrı kasa alacağına Thermaltake 650W 80+ S200 Tg güzel bir seçenek fiyatı da süper.
sizin attığınız kasaya psu dahilmiş çok pardon görmedim

anakartın iyi
peki bu thermaltake kasasına 3 fanlı ekran kartı sığar mı hocam?

Top Bottom