Neler Yeni

İşlemci değiştirirken bios güncellemek gerekir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alaz Sürmeli
Sistem bilgileri:
Anakart: ASUS A320M-K
İşlemci: Ryzen 5 3500X
Alacağım İşlemci: Ryzen 7 5800X
Bilgisayarcı aklımı bulandırdı, bu işlemci olmas BIOS atmak lazım vs. acaba tak çalıştır olur mu bu işlemci?

Ekler

• 1.PNG
    1.PNG
    62.4 KB · Hit: 20

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,319
İsim
Batuhan
Sistem bilgileri:
Bilgisayarcı aklımı bulandırdı, bu işlemci olmas BIOS atmak lazım vs. acaba tak çalıştır olur mu bu işlemci?
Bios Güncellemen Güzel Olur .

Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eray
İlgilendiği Kategoriler
Müzik ve oyun
Discord
sagopakajmer1.
peki güncellemezsem de olur mu tak çalıştır gibi
Çalışmaz diye biliyorum, benim anakartımda işlemci yükselteceğim zaman bios'u yükseltmez isem yeni işlemciyi algılamiyor. Eski sürüm bios olduğu için.

alovra

80+ Bronze
aman dikkat edin gusul almayı unutmayın elektirikler fln kesilir ben güncelleecektim vaz geçtim 10dk sonra elektirikler kesilmişti

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alaz Sürmeli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakart destekliyor dimi işlemciyi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,152
İsim
Emre Zengin
Sistem bilgileri:
BIOS'un çok eski BIOS'u güncellemen şart:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 2806 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...320m-k/helpdesk_bios?model2Name=PRIME-A320M-K
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-A320M-K-ASUS-6210.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-A320M-K-ASUS-6210.CAP adlı dosyayı seçip BİOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

BIOS'u güncelledikten sonra bütün AM4 soketli Ryzen işlemcileri takabilirsin.

Top Bottom