Neler Yeni

İşlemci fan hızı neden bu kadar düşük? (Core speed)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
Merhabalar. Intel i5 4210m işlemcili laptopum var lakin format atmama rağmen hala aşırı yavaş. CPU-Z programından baktığımda işlemci core speed 798 mhz görünüyor. Ama internete baktığımda 3000 civarı olması gerektiğini gördüm ve yine Cpu-z programı açıkken ara ara fanın hızlandığını, hızlandığında ise 3000 seviyelerine çıkıp tekrar 798 mhz seviyelerine düştüğünü fark ettim. Laptopun fişini çekince laptop kapanıyor yani sanırım batarya ölü. Bununla alakası var mıdır bilemem. Hiçbir yerde nedenini bulamadım işlemci core speed niye böyle? Lütfen yardımcı olun ilgili ekran görüntüsünü ve internette bulduğum sonuçları ekliyorum.
Ekran Görüntüsü (1).png
d5rb30.png
indir.png

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Boştayken o hızlarda olması iyi bir şey.
İşlemciyi zorlayacak oyunlarda kaç dereceye çıkıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bakmadım ama yine boşta dururken sebepsizce o yüksek fan sesiyle o değerlere çıkıp inmesi ne kadar normal?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi tekrar açmayı denedim ama ekran geldikten sonra laptop kendisini kapatıyor. Fan ile bir ilgisi olduğunu düşünüyorum

kaangms

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Kaan Gümüş
Merhabalar. Intel i5 4210m işlemcili laptopum var lakin format atmama rağmen hala aşırı yavaş. CPU-Z programından baktığımda işlemci core speed 798 mhz görünüyor. Ama internete baktığımda 3000 civarı olması gerektiğini gördüm ve yine Cpu-z programı açıkken ara ara fanın hızlandığını, hızlandığında ise 3000 seviyelerine çıkıp tekrar 798 mhz seviyelerine düştüğünü fark ettim. Laptopun fişini çekince laptop kapanıyor yani sanırım batarya ölü. Bununla alakası var mıdır bilemem. Hiçbir yerde nedenini bulamadım işlemci core speed niye böyle? Lütfen yardımcı olun ilgili ekran görüntüsünü ve internette bulduğum sonuçları ekliyorum.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
1616441207989.png

Gördüğün üzere bnm işlemcim suan yükte gibi bir şey ama ısınmıyor kendi kendine frekansı indirir yada yükseltir.Şuan 8 oyun açık.

Top Bottom